Příspěvky v rubrice: VOX POPULI

Karel Mičánek: “Potřebuje Jeseník městský park?”

Již nějakou dobu píšu o městském parku Smetanovy sady. Nejen to, taky se vždy po volbách obracím na představitele města, aby pomohli. Proč? Je mi opravdu líto, jak se nám krásný historický park postupně ztrácí před očima vlivem mnohaletých neodborných zásahů.

Návrh okružní křižovatky u Pradědu – Ing. Bac: “Jak se vám líbí?”

Vzhledem ke skutečnosti, že se zde, na stránkách I-novin vyskytla zmínka o mém návrhu O,K “uPradědu”, zveřejňuji náčrtek a popis návrhu, který jsem vytvořil a předal Městu, a který posoudil autorizovaný odborník na O,K s kladným výsledkem. Návrh prošel projednáním v dopr.komisi Města dne 25-09-2018 (viz zápis č.21…doporučeno k dalšímu řízení…)

VOX POPULI! Karel Mičánek: “Těžká práce úředníka”

Předem musím poznamenat, že městský úřad navštěvuji velice zřídka, jsem již pár let v důchodu, nepodnikám, svůj dům mám postavený již dlouho, daň z nemovitosti platím pravidelně, nemám psa, za popelnice platím včas, takže prakticky ani nevím, proč má město tolik úředníků.

VOX POPULI! Lukáš Houblon: “Guten Morgen Freiwaldau !”

Blíží se půlnoc a já odjíždím busem směr Paříž. „Das ist mein platz!“ ozve se nade mnou. Němčina ostře prostoupí uspávajícím prostorem. Nade mnou stojí rozkročená žena se svým mužem a rukou mi naznačuje abych vypadl.

VOX POPULI! Karel Mičánek: “Nový způsob péče o zeleň v Jeseníku”

Někdy koncem června jsem se v Jesenickém zpravodaji dočetl, že Technické služby se rozhodly změnit způsob péče o trávníky ve městě. Dosti mne to překvapilo, poněvadž jsme se právě vrátili z takřka měsíčního cestování po Evropě a ulice ve městě, stejně jako park byly zarostlé vysokou trávou a lebedou. Takže pravděpodobně město na trávu v parku a bočních ulicích celý měsíc ani nesáhlo.

VOX POPULI! Karel Mičánek: “Město staví nové pohraniční opevnění?”

Když jsem šel v neděli parkem kolem tenisových kurtů, objevil jsem, že pod IPOSem se staví nějaké obrovské betonové monstrum. Mohutná betonová stěna v rohu stavby nejméně 4 metry vysoká pokračuje vlevo dále do svahu až po silnici do parku, vpravo odděluje budovu zeměměřičů. Co to proboha je?

VOX POPULI! Karel Mičánek: “Komunální volby – koho vybrat?”

Tak už to tady zase máme-komunální volby! Parlament jsme zvolili před rokem, nová vláda získala důvěru před pár měsíci a v říjnu si budeme vybírat, kdo se bude starat o naše město. Což o to, zájemců je opravdu hodně, celkem 225 kandidátů z šesti politických stran a tří nezávislých uskupení. Dost mě to překvapuje, zvláště když takřka všichni starostové tvrdí, že to je práce nevděčná a nedoceněná (asi to tak úplně pravda není).