Příspěvky v rubrice: VOX POPULI

VOX POPULI! Karel Mičánek: „Radniční hodiny v Jeseníku“

Když hodiny na radniční věži v Jeseníku ukazují za pět minut dvanáct, ve skutečnosti je už po dvanácté. Slyšel jsem, že to tak úplně neplatí, že někdy se hodiny o pár minut předbíhají, dokonce že jsou dny, kdy jdou úplně přesně, mám asi smůlu, většinou se mi poštěstí být poblíž radnice ve dnech, kdy jdou pozadu. To se vedení města nedokáže postarat ani o takovou trivialitu, jako je seřízení hodin?

VOX POPULI! Lukáš Abt: „Tento projekt nepodpořilo město Jeseník – díl III.“

Přirozeným protipólem lázeňské promenády byl již za Priessnitzova života částečně zalesněný vrch Železné hory nad dnešní Kalvodovou ulicí. Po válce pak celé místo upadlo v zapomnění, o čemž svědčí i neustálé opakování posunu místa v geografických mapách více směrem na západ.

Karel Mičánek: „A co na to město?“

Před pár dny mne zaujal článek Lukáše Abta o vztahu města k občanským aktivitám, konkrétně k obnově opuštěných a zanedbaných turistických míst v okolí města. Mám totiž naprosto stejnou zkušenost z jednání s představiteli města, jako Lukáš Abt.

VOX POPULI! Lukáš Abt: „Tento projekt nepodpořilo město Jeseník – díl II.“

Jistě není nikoho, kdo by nedocenil, že máme v Jeseníku nemocnici. Obzvláště v době, kdy je potřebné každé lůžko. Za to, že ji máme, vděčíme rakouské císařovně Alžbětě, zvané Sissi. Město po její výstavbě nechalo alespoň symbolicky z vděčnosti Sissi vystavět na dnešní Horově ulici pramen. Jeho obliba, především díky vysoce kvalitní a mírně radioaktivní vodě, neupadá ani v dnešní době.

VOX POPULI! Lukáš Abt: „Tento projekt nepodpořilo město Jeseník – díl I.“

Kdo by alespoň jednou začas nezavítal do Smetanových sadů nebo na blízký Křížový vrch. Při procházce zde člověk často natrefí na pramen nebo odpočívadlo. A proto mne docela mrzí, že především v udržované části parku prameny nejsou funkční nebo jsou poškozené. Pak tím víc, že letos byl nejvydatnější rok co se týče srážek. A ačkoliv v letech na vodu chudších prameny utěšeně tekly, letos jich v parku většina pouze kapala.

Lukáš Abt: „Oprávněně?“

Červený dub u letního divadla nebo olše u Tindalova pramene, nyní dub u vstupu do Smetanových sadů. Výrazné stromy, téměř solitéři, pýchy našeho parku. Každé podobné kácení u části občanů vyvolá značné emoce – zatímco většina je ráda, že se rádoby nebezpečné stromy pokácí, část z nich je fascinována bleskovými akcemi, které v podobných případech při havarijním kácení proběhnou.

Karel Mičánek: „Poznámky k rozhodnutí města o moderním přenosu dat, zvaném 5G“

Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se rozhodl také k tomu něco říci. Ale přesvědčila mě neskutečná kampaň v Jesenickém týdeníku. Vydavatel napsal, že město bez vědomí občanů hodlá zničit zdravý ráz města, následně zlikvidovat lázně, aniž by se na tento šílený záměr zeptala všech občanů. A to vše proto, že se město přihlásilo do soutěže o vybudování sítě 5G.

Karel Mičánek: „Potřebuje Jeseník městský park?“

Již nějakou dobu píšu o městském parku Smetanovy sady. Nejen to, taky se vždy po volbách obracím na představitele města, aby pomohli. Proč? Je mi opravdu líto, jak se nám krásný historický park postupně ztrácí před očima vlivem mnohaletých neodborných zásahů.

Návrh okružní křižovatky u Pradědu – Ing. Bac: „Jak se vám líbí?“

Vzhledem ke skutečnosti, že se zde, na stránkách I-novin vyskytla zmínka o mém návrhu O,K „uPradědu“, zveřejňuji náčrtek a popis návrhu, který jsem vytvořil a předal Městu, a který posoudil autorizovaný odborník na O,K s kladným výsledkem. Návrh prošel projednáním v dopr.komisi Města dne 25-09-2018 (viz zápis č.21…doporučeno k dalšímu řízení…)

VOX POPULI! Karel Mičánek: „Těžká práce úředníka“

Předem musím poznamenat, že městský úřad navštěvuji velice zřídka, jsem již pár let v důchodu, nepodnikám, svůj dům mám postavený již dlouho, daň z nemovitosti platím pravidelně, nemám psa, za popelnice platím včas, takže prakticky ani nevím, proč má město tolik úředníků.