Příspěvky v rubrice: VOX POPULI

VOX POPULI! Karel Mičánek: “Město staví nové pohraniční opevnění?”

Když jsem šel v neděli parkem kolem tenisových kurtů, objevil jsem, že pod IPOSem se staví nějaké obrovské betonové monstrum. Mohutná betonová stěna v rohu stavby nejméně 4 metry vysoká pokračuje vlevo dále do svahu až po silnici do parku, vpravo odděluje budovu zeměměřičů. Co to proboha je?

VOX POPULI! Karel Mičánek: “Komunální volby – koho vybrat?”

Tak už to tady zase máme-komunální volby! Parlament jsme zvolili před rokem, nová vláda získala důvěru před pár měsíci a v říjnu si budeme vybírat, kdo se bude starat o naše město. Což o to, zájemců je opravdu hodně, celkem 225 kandidátů z šesti politických stran a tří nezávislých uskupení. Dost mě to překvapuje, zvláště když takřka všichni starostové tvrdí, že to je práce nevděčná a nedoceněná (asi to tak úplně pravda není).

VOX POPULI! Jiří Kuchta – “Jestliže rozhodčí neumí, nebo neovládá pravidla, měl by skončit.”

Již více jak třicet let trénuji fotbalová mužstva všech kategorií. Ale to, co jsem zažil v utkání v žákovské kategorii, jsem ještě nezažil. Žáci SK Lipová – lázně hráli v Supíkovicích.

VOX POPULI! Karel Mičánek – Komu patří Jeseník?

Žiju v Jeseníku bezmála padesát let. Na Jeseník jsem si zvykal pomalu, ale díky horám, sportu a pracovním možnostem, které se tady nabízely, jsem brzy zjistil, že to je město, kde chci trvale žít.

VOX POPULI! Karel Mičánek – Opravdu to nejde jinak?

Před pár dny jsme se vrátili z delší cesty po zemi našich sousedů – Německu. Najezdili jsme dosti kilometrů na kole i v autě, viděli jsme spoustu krásných měst a vesnic, nedotčenou přírodu, zkrátka opravdu pěkná dovolená.

VOX POPULI – “Vadí nebo nevadí?”

OTEVŘENÝ DOPIS ZASTUPITELŮM MĚSTA JESENÍK :

“Vážení zastupitelé ,

Posílám Vám pár fotografii jak parkuje zaměstnanec města který se stará o bytový fond města Jeseník ( předpokládám že se to tak jmenuje i když slovo stará je v tomto případě asi nadsazené ) . Normální člověk kdyby takhle zaparkoval by byl jistě ze strany městské policie odchycen a za úsvitu setnut .

VOX POPULI! Karel Mičánek – Pár poznámek k článku „Když nás nikdo nechválí…“

Musím říct, že hodnocení práce nového vedení města za uplynulý rok opravdu nebylo pro radnici příliš lichotivé. Zmiňovaný článek naleznete proklikem ZDE (poznámka redakce).

I proto mne zaujala starostova slova „ však už se nám toho za ten rok povedlo hodně“, pronesená na tiskové konferenci.

Vzal jsem si k ruce materiál Akční plán rozvoje města pro léta 2014-2015 a ejhle, ona má asi redakce Jesenických novin pravdu, spousta konkrétních akcí se fakt nepovedla.