Příspěvky v rubrice: Vaše články

Jan ŠKODA – Ecce Homo 2019

Kdy: 31.5. – 2.6.2019

Kde: Šternberk (CZE)

Co: Ecce Homo Šternberk 2019

(FIA European Hill Climb Championships 2019)

Mistrovství Evropy v závodech do vrchu pokračovalo pátým závodem ve na slavné trati Ecce Homo Šternberku. Dosavadní skóre dvou nejrychlejších jezdců letošní sezóny i let minulých Christiana Merliho a Simone Faggiolliho bylo před Ecce Homo 4 : 0 ve prospěch prvně jmenovaného. A tak se očekávalo, zda Faggiolli na své oblíbené trati dokáže letos poprvé porazit svého rivala a obhájce titulu Merliho.

Jan ŠKODA – Rechberg (AUT)

Kdy: 26. – 28.4.2019

Kde: Rechberg (AUT)

Co: 48. Grosser Bergpreis von Österreich – Rechberg Rennen (FIA European Hill Climb Championships 2019)

Senátor Mirek Adámek: “Inkluze ve školství je totální, to je špatně”

Možná si myslíte, že “tam nahoře” nikoho vaše starosti a názory nezajímají. Není to pravda – do Senátu přišel dopis ze základní školy v Předíně. Jsou nespokojení s inkluzí. Školství sice nespadá do mé působnosti v Senátu a obec Předín není můj volební obvod. Přesto jsem do Předína vyrazil.

Karel Mičánek: Ulice v Jeseníku – Komenského

Pokud se na Masarykově náměstí vydáte od radnice přímo na sever, půjdete Školní ulicí, kde asi po 100 metrech odbočíte vlevo a jste na ulici Komenského. Je to krátká ulička s omezením automobilové dopravy, poněvadž hlavními objekty na této ulici jsou dvě budovy gymnázia po obou stranách ulice, dále tam najdete prodejnu ponožek a dva menší bytové domy.

Karel Mičánek: Ulice v Jeseníku – Kaplického

Vsadil bych se, že většina čtenářů ani netuší, že máme ve městě ulici Kaplického. Kromě toho, že je to asi nejkratší jesenická ulice, necelých padesát metrů, je to ulice slepá, takže na ni většinou přijdou jen ti, kteří na této ulici bydlí. Těch také moc nebude, na ulici je jen několik rodinných domků. Kde ji najdeme? Na severním konci Husovy ulice, kde dále již začíná ulice Na jatkách, je přímo v zatáčce odbočka do kopce na ulici Kaplického.

Jan ŠKODA – Čtvrtfinále polský pohár ve volejbale Nysa – Warszawa

Kdy: 23. 1. 2019
 
Kde: Sportovní hala v Nyse
 
Co: Čtvrtfinále polský pohár ve volejbale Nysa – Warszawa

Jan ŠKODA – Zimní střípky

Kdy: Leden 2019
 
Kde: Jeseník a okolí
 
Co: Zimní střípky
Moje první letošní galerie je taková směs lednových snímků  od novoročního ohňostroje po zimní radovánky.