Příspěvky v rubrice: Vaše články

Karel Mičánek: “Potřebuje Jeseník městský park?”

Již nějakou dobu píšu o městském parku Smetanovy sady. Nejen to, taky se vždy po volbách obracím na představitele města, aby pomohli. Proč? Je mi opravdu líto, jak se nám krásný historický park postupně ztrácí před očima vlivem mnohaletých neodborných zásahů.

Karel Mičánek: Ulice v Jeseníku – Majakovského

Když z Tyršovy ulice zahnete na uličku Na Úbočí, tak před železničním přejezdem odbočíte vlevo a jste na ulici Majakovského. Krátká ulička, vlevo pár rodinných domů, vpravo železnice, před válkou se jí říkalo Mariánská stezka. Je pojmenována po známém ruském básníkovi a revolucionáři Vladimíru Majakovském. My starší jsme museli některé jeho básně znát nazpaměť (což opravdu nebylo jednoduché), dnes však nepředpokládám, že by Majakovského dílo patřilo k povinné školní četbě.

Návrh okružní křižovatky u Pradědu – Ing. Bac: “Jak se vám líbí?”

Vzhledem ke skutečnosti, že se zde, na stránkách I-novin vyskytla zmínka o mém návrhu O,K “uPradědu”, zveřejňuji náčrtek a popis návrhu, který jsem vytvořil a předal Městu, a který posoudil autorizovaný odborník na O,K s kladným výsledkem. Návrh prošel projednáním v dopr.komisi Města dne 25-09-2018 (viz zápis č.21…doporučeno k dalšímu řízení…)

VOX POPULI! Karel Mičánek: “Těžká práce úředníka”

Předem musím poznamenat, že městský úřad navštěvuji velice zřídka, jsem již pár let v důchodu, nepodnikám, svůj dům mám postavený již dlouho, daň z nemovitosti platím pravidelně, nemám psa, za popelnice platím včas, takže prakticky ani nevím, proč má město tolik úředníků.

Jan ŠKODA – Adventní koncerty

Kdy: 22.12.2019

Kde: Kostel Nanebevzetí Panny Marie  v Jeseníku

Co: Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční

K vánočnímu času patří neodmyslitelně i adventní koncerty. Nejinak tomu bylo i letos.

Karel Mičánek: Ulice v Jeseníku – Křižkovského

Dovolím si tvrdit, že mnoho obyvatel města ani netuší, že je v Jeseníku Křižkovského ulice. Krátká pěkná ulička s několika rodinnými domy a opuštěnými továrními halami bývalé STS, nebýt mateřské školy, kromě místních by tam asi nikdo nezabloudil.

Jan ŠKODA: Volejbal – Play-off Českého poháru žen

Kdy: 30.10.2019

Kde: Ostrava – Hala míčových sportů

Co: Volejbal: Play-off Českého poháru žen