Příspěvky v rubrice: Vaše články

Karel Mičánek: Ulice v Jeseníku – Seifertova

Dosti známá ulice na sídlišti Pod Chlumem. Pokud u vchodu do městského hřbitova odbočíte z Husovy ulice přímo dolů, jste na ulici Seifertově, minete po obou stranách několik panelových domů a po asi 150 metrech ulice končí křižovatkou na ulici Bezručově.

Karel Mičánek: Ulice v Jeseníku – Priesnitzova

Priessnitzova ulice, všichni ji určitě znáte, je to jediná spojnice města s jesenickými lázněmi autem, či autobusem, případně na kole. Před lety se jmenovala Gräfenberg Strasse, po roce 1948 to byla ulice Puškinova, dnes (konečně správně) ulice Priessnitzova. Proč správně? Vincenc Priessnitz byl ten, kdo založil světový věhlas Gräfenbergu jako vynikajících léčebných lázní, kde hlavními prostředky léčby byla pramenitá voda, pohyb na čerstvém vzduchu a jednoduchá strava. Ale to už jsme daleko, vraťme se na počátek.

Firma Warex spol. s.r.o. získala prestižní ocenění v soutěži „Českých 100 Nejlepších“

Jsme potěšeni, že jsme získali cenu v soutěži „Českých 100 Nejlepších“. Je pro nás velkou ctí být zařazeni mezi skupinu firem a podnikatelů, kteří svým přístupem přispívají k rozvoji českého podnikání.

Jan ŠKODA: Oslavy světového dědictví UNESCO

Kdy: 28.9. – 1.10.2023

Kde: Karlovy Vary

Co: Oslavy světového dědictví UNESCO

Oslavy světového dědictví UNESCO v Karlových Varech byly oslavou úspěchu českého lázeňství. Úspěchu, který otevřel nové možnosti pro oblast, která patřila v období kovidu k těm více zasaženým. Česká republika se v roce 2021 dostala na seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO se třemi lázeňskými městy, a to Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Františkovými lázněmi. Pyšní můžeme být především na to, že se české lázně dostaly mezi 11 vyhlášených lázní ze 7 zemí Evropy. Česká republika navíc celý projekt, který trval řadu let a vedl k zápisu na seznam UNESCO, koordinovala. Na spolupráci a vytváření projektu se podílelo i Německo, Velká Británie, Belgie, Francie a Itálie.

Řetězárna a.s. obdržela cenu hejtmana Olomouckého kraje za společenskou odpovědnost

Olomoucký kraj ocenil subjekty, organizace, obce i živnostníky, kteří se chovají společensky odpovědně, tedy dělají pro společnost, své partnery, zaměstnance či životní prostředí víc, než jim ukládá zákon. Řetězárně a.s. se podařilo hned svou první účast přetavit v cenné vítězství v kategorii Podnikatelské subjekty do 250 zaměstnanců.