Příspěvky v rubrice: Vaše články

Jan ŠKODA –  Masaryk Racing Days & BOSS GP 2022

Kdy: 9. – 11.9.2022

Kde: Brno

Co: Masaryk Racing Days & BOSS GP

Tradičně na podzim se na brněnském okruhu pořádá Podzimní cena, přesněji Masaryk Racing Days včetně závodu série BOSS GP. Dá se říct, že v letošní sezóně se jednalo o vrchol motoristické sezóny na brněnském okruhu.

Karel Mičánek – Ulice v Jeseníku – Halasova

Tato ulice patří k nejkratším a pravděpodobně nejméně známým uličkám města. Když odbočíte z Bezručovy ulice na sídliště Pod Chlumem po ulici Zeyerově, hned první odbočka vpravo vás zavede na Halasovu ulici. Vpravo míjíte paneláky, vlevo zadní trakt prodejny potravin a sídlištní restaurace s přiléhavým názvem Betoňák, ulička se ostře stočí vlevo a po pár metrech končí u sídlištního parčíku.

Jan ŠKODA – Czech Truck Prix 30 let & NASCAR Whelen Euro Series

Kdy: 2. – 4.9.2022

Kde: Most

Co: Czech Truck Prix 30 let & NASCAR Whelen Euro Series

S odstupem se ještě vracím k přelomu letošního léta a podzimu, k prvnímu zářijovému víkendu v Mostě, kdy mostecký autodrom ovládly silné motory.

Poděkování Řetězárně a.s.

Spolek důchodců Řetězárny by chtěl touto cestou poděkovat za dlouhodobou a intenzivní spolupráci společnosti Řetězárna a.s., která je předním světovým výrobcem řetězů a řetězových příslušenství s více jak 128 letou tradicí, vyvážející své produkty do více jak 50 zemí světa. Prosperita, modernizace a péče o zaměstnance je pro společnost prioritou.

Jan ŠKODA – Ohlédnutí za létem „Priessnitzův okruh“

Kdy: 13.8.2022

Kde: Česká Ves

Co: Priesnitzův okruh

Znovu se vracím k letošnímu létu, a to do České Vsi, na tradiční 22. ročník závodu veteránů.

Jan ŠKODA – Ohlédnutí za létem „Jeseník se baví“

Kdy: 6.8.2022

Kde: Jeseník

Co: Jeseník se baví

Ohlédnutí za létem

Letošní léto je již minulostí, ale vraťme se ještě na začátek srpna, kdy se Jeseník bavil. Tato tradiční akce několikrát měnila jméno i místo konání.

Středoškoláci si užívali smysluplný čas v přírodě na zážitkovém kurzu Fokus

Před pár dny skončil ve středisku Na pasekách poblíž Jeseníku desetidenní kurz pro mladé lidi ve věku 16-19 let. Zážitkový kurz s názvem Fokus pořádala nezisková organizace Prázdninová škola Lipnice, jež se věnuje rozvoji zážitkové pedagogiky v Česku již více než 40 let.

Jan ŠKODA – Závody do vrchu Vrbno pod Pradědem 2022

Kdy: 15. – 17.7. 2022

Kde: Vrbno pod Pradědem

Co: IX. Vrbenský vrch

(foto střípky ze soboty)

Po roce opět zaburácely motory na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem a Bruntálem. Místní členové automotoklubu spolupořádaly Mezinárodní závody automobilů do vrchu – IX. Vrbenský vrch, který byl součástí jak Mistrovství České republiky (MČR) a České trofeje (ČT) v závodech automobilů do vrchu, tak i součástí MAVERICK Hill Climb Czech 2022 (MHCC). Ve všech případech jak v kategoriích moderních automobilů, tak i v kategoriích historických vozidel (MČR Ha, MHCC Ha).

Jan ŠKODA – Konec školního roku

Kdy: Červen 2022

Kde: Jeseník

Co: Konec školního roku

Prázdniny již začaly, ale podívejme se, jak končil školní rok 2021/2022 v Jeseníku. Nejprve se loučily mateřské školy, Mateřská škola Kopretina v Jeseníku, tedy dvě školky a to MŠ Diettersdorfova spolu s MŠ Tyršova, které v jesenické kapli (16.6.) připravili slavnostní vyřazení budoucích školáků, kde se představili se svým vystoupením i bývalí předškoláci z obou školek.

Jan ŠKODA – Závod míru 2022, kategorie U23

Kdy: 2. – 5.6.2022

Kde: Jeseníky (CZE)

Co: Závod míru 2022, kategorie U23

(Course de la Paix)

Jeseník Jeden z nejúspěšnějších Závodů míru pro českou cyklistiku.