Příspěvky v rubrice: Vaše články

Jan ŠKODA – Závod mistrovství Evropy Ecce Homo 2021

Kdy: 28. – 30.5.2021

Kde: Šternberk (CZE)

Co: Ecce Homo Šternberk 2021

(FIA EUROPEAN HILL CLIMB CHAMPIONSHIP)

Po měsíci se na trati Ecce Homo ve Šternberku opět závodilo. Tentokrát se do města na úpatí Nízkého Jeseníku sjela vrchařská špička, aby se ve třetím závodě podělila o body do evropského šampionátu. Oba úřadující mistři Evropy Christian Merli a Simone Faggioli, oba z Itálie, měli po jednom vítězství (v absolutním pořadí). Faggioli v prvním závodě v Portugalsku porazil Merliho o pouhých 32 tisícin sekundy. Ten však vyhrál následně ve Španělsku, i když bez boje. Celý Faggioliho tým po sobotní tréninku totiž skončil v „karanténě“.

Velmi úspěšní žáci pěveckého oddělení ZUŠ Jeseník 2020/2021 v ČR i zahraničí

V letošním školním roce se naši žáci pěveckého oddělení zúčastnili mnoha pěveckých soutěží v naší republice, ale také i v zahraničí. Zuzana Glauschová absolvovala 2. 8. 2020 casting Československo má talent v hotelu Orion v Olomouci.

Sobotní vycházka po zapomenutých stezkách pod Křížovým vrchem

Křížovým vrchem kdysi procházelo několik lesních promenád. Propojovaly prameny, vyhlídky, odpočívadla. „U Vousáče“ byste našli i taneční parket! Stezky zbudované na přelomu uplynulých století a zmiňované i významným vídeňským architektem Eugenem Fassbendrem byly pohodlné, široké a stoupání do prudkých svahů bylo řešeno serpentinami v příjemném sklonu. I vyšňořené dámy v širokých sukních si tak mohli vyrazit na výlet. Území si rozhodně nezadalo s promenádami na Gräfenberku.

Jan ŠKODA – Ecce Homo Šternberk 2021

Kdy: 23.4. – 25.4.2021

Kde: Šternberk (CZE)

Co: Ecce Homo Šternberk 2021

(Mistrovství České republiky)

Karel Mičánek: Ulice v Jeseníku – Nerudova

Půjdete-li od železného mostu přes řeku Bělou po ulici Husově, pak asi 50m za katastrálním úřadem odbočte vpravo do kopce a jste na Nerudově ulici. Před mnoha lety to byla krátká ulička s několika domy, kde bydleli převážně zaměstnanci tkalcovny Regenhart.

Jan ŠKODA – Ohlédnutí za kulturou

Kdy: 21.9.2020

Kde: Jeseník „PENTAGON”

Co: Jarek Nohavica 2020

Karel Mičánek: Ulice v Jeseníku – Masarykovo náměstí

Určitě jej znáte, je to hlavní jesenické náměstí s radnicí a známým hotelem Slovan. Před válkou, kdy bylo ve městě více německy mluvících obyvatel, se jmenovalo Ringplatz, později Stadtplatz. Po válce jej české obyvatelstvo pojmenovalo na náměstí Rudé armády, v roce 1990 dostalo jméno Masarykovo náměstí.