Příspěvky v rubrice: Vaše články

Karel Mičánek – Ulice v Jeseníku – Husova

Když jdete z centra po Palackého ulici východním směrem, přejdete Bezručovu ulici, a přes starý železný most nad řekou Bělou, jste na začátku Husovy ulice, která patří k nejstarším a také nejdelším jesenickým ulicím. Postupně minete evangelický kostel, městský hřbitov a dole pod vámi rozsáhlé sídliště Pod Chlumem. Ulice končí u střední školy gastronomie a potravinářství, kde pokračuje již jako ulice U Jatek. Před válkou se jmenovala Schützengasse.

Jan ŠKODA – Ohlédnutí za koncem roku 2022 potřetí

Kdy: 18. a 26. 12.2022

Kde: Jeseník a Česká Ves

Co: Vánoční koncerty

kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jeseníku ještě před Štědrým dnem zazněla Rybova  „Česká mše vánoční“ v tradičním podání jesenických pěveckých sborů …

V kostele sv. Josefa v České Vsi se 2. svátek vánoční, na sv. Štěpána, uskutečnil zimní koncert „Projdeme se zimní pohádkou …“ v podání Jesenického smíšeného pěveckého sboru …

Jan ŠKODA – Ohlédnutí za koncem rokem 2022 podruhé

Kdy: 18.12.2022

Kde: Jeseník – divadlo

Co: Vánoční představení dětských tanečníků …

V jesenickém divadle se svým vystoupením představili mladí tanečníci z Taneční školy Anety Kratochvílové v Jeseníku …

Jan ŠKODA – Ohlédnutí za koncem roku 2022 – poprvé

Kdy: 1.12.2022

Kde: Jeseník – kaple

Co: Vánoční koncert klavírní třídy ZUŠ 

Vánoční čas zpříjemnily svým rodičům i děti klavírní třídy ZUŠ v Jeseníku, s překvapením na konci …

Karel Mičánek – Ulice v Jeseníku – Raisova

Když půjdete z města na sever Husovou ulicí, tak těsně před prudkým klesáním odbočte vpravo a jste na ulici Raisova. Krátká, dosti strmá ulička, vpravo i vlevo míjíte starší bytové domy, kousek výše vlevo pak již nově postavené výstavné rodinné domy. Pokud byste pokračovali dále do kopce po polní cestě, přijdete na asfaltovou silnici, vedoucí až na Čertovy kameny.

Jan ŠKODA –  Masaryk Racing Days & BOSS GP 2022

Kdy: 9. – 11.9.2022

Kde: Brno

Co: Masaryk Racing Days & BOSS GP

Tradičně na podzim se na brněnském okruhu pořádá Podzimní cena, přesněji Masaryk Racing Days včetně závodu série BOSS GP. Dá se říct, že v letošní sezóně se jednalo o vrchol motoristické sezóny na brněnském okruhu.

Karel Mičánek – Ulice v Jeseníku – Halasova

Tato ulice patří k nejkratším a pravděpodobně nejméně známým uličkám města. Když odbočíte z Bezručovy ulice na sídliště Pod Chlumem po ulici Zeyerově, hned první odbočka vpravo vás zavede na Halasovu ulici. Vpravo míjíte paneláky, vlevo zadní trakt prodejny potravin a sídlištní restaurace s přiléhavým názvem Betoňák, ulička se ostře stočí vlevo a po pár metrech končí u sídlištního parčíku.

Jan ŠKODA – Czech Truck Prix 30 let & NASCAR Whelen Euro Series

Kdy: 2. – 4.9.2022

Kde: Most

Co: Czech Truck Prix 30 let & NASCAR Whelen Euro Series

S odstupem se ještě vracím k přelomu letošního léta a podzimu, k prvnímu zářijovému víkendu v Mostě, kdy mostecký autodrom ovládly silné motory.

Poděkování Řetězárně a.s.

Spolek důchodců Řetězárny by chtěl touto cestou poděkovat za dlouhodobou a intenzivní spolupráci společnosti Řetězárna a.s., která je předním světovým výrobcem řetězů a řetězových příslušenství s více jak 128 letou tradicí, vyvážející své produkty do více jak 50 zemí světa. Prosperita, modernizace a péče o zaměstnance je pro společnost prioritou.

Jan ŠKODA – Ohlédnutí za létem „Priessnitzův okruh“

Kdy: 13.8.2022

Kde: Česká Ves

Co: Priesnitzův okruh

Znovu se vracím k letošnímu létu, a to do České Vsi, na tradiční 22. ročník závodu veteránů.