Příspěvky v rubrice: Vaše články

Karel Mičánek: Ulice v Jeseníku – Mánesova ulice

Půjdete-li od Kauflandu do kopce po ulici Boženy Němcové a u základní školy odbočíte vlevo, jste na Mánesově ulici. Je to opravdu krátká ulička rodinných domků, obklopených pěknými zahradami, možná právě proto tato malebná ulička dostala jméno po Josefu Mánesovi.

Modulové domy z Warexu jako nová šance na kvalitní bydlení

Snažíme se, aby modulové domy z Jeseníku opět pomáhaly, kde je to zapotřebí. Společnost Warex, která je vyrábí ve svých závodech v Jeseníku a Javorníku, má zájem o účast při obnově nechvalně známého sídliště Chánov.

Lukáš Abt: “Oprávněně?”

Červený dub u letního divadla nebo olše u Tindalova pramene, nyní dub u vstupu do Smetanových sadů. Výrazné stromy, téměř solitéři, pýchy našeho parku. Každé podobné kácení u části občanů vyvolá značné emoce – zatímco většina je ráda, že se rádoby nebezpečné stromy pokácí, část z nich je fascinována bleskovými akcemi, které v podobných případech při havarijním kácení proběhnou.

Jan ŠKODA – Podzimní cena Brna

Kdy: 4. – 6./.2020

Kde: Automotodrom Brno

Co: Masaryk Racing Days & BOSS GP 2020

Karel Mičánek: “Co se děje ve městě”

Už je to pěkných pár měsíců, co jsem napsal do jesenických novin článek o názvu ulice města. Přitom mám v plánu nevynechat žádnou ulici a napsat něco o každém zajímavém jménu, Léto je pryč, venkovní aktivity postupně budou končit, tak snad se zase brzy dostanu i k těm ulicím.

Jan ŠKODA – Červenohorské sedlo a motorkáři

Kdy: 25. – 26.7.2020

Kde: Červenohorské sedlo

Co: Nechoď za svůj LIMIT

Koncem července proběhla na Červenohorském sedle dílčí akce celostátní kampaně BESIPu s názvem „LIMIT“, zaměřená na bezpečnost motorkářů. Ústřední postavou této kampaně je motocyklový závodník Lukáš Pešek a ten se také představil na Červenohorském sedle.

Jan ŠKODA – The Winter Trial 2020

Kdy: 27.01.2020 (26. – 31.1.2020)

Kde: Viadukt mezi Ostružnou a Branou (Závod Praha – St. Wolfgang)

Co: The Winter Trial 2020