Příspěvky v rubrice: Vaše články

Jan ŠKODA – The Winter Trial 2020

Kdy: 27.01.2020 (26. – 31.1.2020)

Kde: Viadukt mezi Ostružnou a Branou (Závod Praha – St. Wolfgang)

Co: The Winter Trial 2020 

Senátor Mirek Adámek: “5G síť je úžasná příležitost pro celé Jesenicko”

Nedá mi to! Zkrátka se musím vyjádřit ke spuštění testovacího provozu 5G sítě na Jesenicku. Je to pro mě totiž osobní téma, jelikož jsem se ve své předvolební kampani zavázal, že podpořím rozvoj internetu v této lokalitě a spolu se zástupci Jeseníku a olomouckého hejtmanství jsem bojoval za to, aby právě náš region byl součástí testovacího provozu. Je to totiž úžasná příležitost!

Společně to zvládneme…

Ano, společně to zvládneme – to je heslo dne v boji s pandemií koronaviru. A společnosti WAREX a TOI TOI jej naplnily do slova a do písmene.

Karel Mičánek: “Poznámky k rozhodnutí města o moderním přenosu dat, zvaném 5G”

Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se rozhodl také k tomu něco říci. Ale přesvědčila mě neskutečná kampaň v Jesenickém týdeníku. Vydavatel napsal, že město bez vědomí občanů hodlá zničit zdravý ráz města, následně zlikvidovat lázně, aniž by se na tento šílený záměr zeptala všech občanů. A to vše proto, že se město přihlásilo do soutěže o vybudování sítě 5G.

Karel Mičánek: “Potřebuje Jeseník městský park?”

Již nějakou dobu píšu o městském parku Smetanovy sady. Nejen to, taky se vždy po volbách obracím na představitele města, aby pomohli. Proč? Je mi opravdu líto, jak se nám krásný historický park postupně ztrácí před očima vlivem mnohaletých neodborných zásahů.

Karel Mičánek: Ulice v Jeseníku – Majakovského

Když z Tyršovy ulice zahnete na uličku Na Úbočí, tak před železničním přejezdem odbočíte vlevo a jste na ulici Majakovského. Krátká ulička, vlevo pár rodinných domů, vpravo železnice, před válkou se jí říkalo Mariánská stezka. Je pojmenována po známém ruském básníkovi a revolucionáři Vladimíru Majakovském. My starší jsme museli některé jeho básně znát nazpaměť (což opravdu nebylo jednoduché), dnes však nepředpokládám, že by Majakovského dílo patřilo k povinné školní četbě.

Návrh okružní křižovatky u Pradědu – Ing. Bac: “Jak se vám líbí?”

Vzhledem ke skutečnosti, že se zde, na stránkách I-novin vyskytla zmínka o mém návrhu O,K “uPradědu”, zveřejňuji náčrtek a popis návrhu, který jsem vytvořil a předal Městu, a který posoudil autorizovaný odborník na O,K s kladným výsledkem. Návrh prošel projednáním v dopr.komisi Města dne 25-09-2018 (viz zápis č.21…doporučeno k dalšímu řízení…)