Příspěvky v rubrice: Vaše články

Jan ŠKODA – Momentky Olgy Lounové v PLL Jeseník (Zahájení lázeňské sezóny a oslav 200.výročí založení lázní V. Priessnitzem)

Při letošním zahájení lázeňské sezony jsme mohli na podiu přivítat dvě velké hvězdy populární scény. Jednou byla v pátek stálice Lenka Filipová a druhou v sobotu neméně populární Olga Lounová.

Jan ŠKODA – YesBlues v lázních (Zahájení lázeňské sezóny a oslav 200.výročí založení lázní V. Priessnitzem)

Po dvouleté přestávce jsme mohli v Jeseníku opět přivítat Vincenza Priessnitze s chotí, kteří svým příjezdem zahájili letošní lázeňskou sezónu.

Jan ŠKODA – Konec školního roku mezi notami (Absolventský koncert ZUŠ Jeseník)

Mezi prvními končí školní rok v základních uměleckých školách. Ale než se zcela uzavřou učebny, tak se žáci představí svým nejbližším se svým umem.

Lukáš MORÁVEK: Rychlebské hory – “hory ticha a zastavení”

Poslední měsíce a roky jsme si zvykli přijímat proud negativních zpráv o přírodě a její ochraně na Jesenicku a v oblasti Králického Sněžníku. Kůrovcová kalamita, sporná rozhodnutí Správy CHKO Jeseníky v lokalitách s nejvyšší ochranou, neřízený rozvoj těžkého turismu v oblasti Dolní Moravy, výstavba a dokončení rozhledny na Králickém sněžníku, přehrada pod Paprskem – to jsou příklady symptomů doby, která stále skrze své odpovědné instituce nepochopila, že “zájmy přírody” jsou ve skutečnosti zájmy člověka a jakékoliv další ukrajování toho nejcennějšího, co nám tu ještě z málo dotčeného přírodního ekosystému zbylo, bude pro nás a další generace fatální. 

Karel Mičánek – Ulice v Jeseníku – Palackého

Je to dosti známá ulice přímo v centru města, málokdo si ale uvědomí, že je to asi nejsložitější ulička města.

Začíná v prostoru bývalé přádelny Moravolen (dnes je tam velkoobchod s nápoji), pak vede přímo přes křižovatku u Hedvičina sálu kolem hotelu Aldaron až na Zámecké náměstí. Ale když na křižovatce u Hedvičina sálu odbočíte vpravo, jste také na ulici Palackého, u katovny odbočí ulice na křižovatku s Tovární, zahne doleva a u kostela zase vpravo, kde na Masarykově náměstí Palackého ulice končí. Je to vlastně taková dvojvidlička s jedním delším zahnutým koncem. Pravděpodobně patří k nejstarším jesenickým ulicím.

Karel Mičánek: Ulice v Jeseníku – Otakara Březiny

Ulici Otakara Březiny určitě znáte, místní jí většinou říkají „Březinka“. Začíná jako úzká ulička za mostem přes řeku Bělou na severní straně města, českoveskou ulicí Jesenická, u sídla Technických služeb Jeseník. Postupujte proti proudu řeky Bělé k soutoku s řekou Staříč a dále až na most přes Staříč. Předním se ulice větví, vpravo do areálu bývalé pekárny (dnes zde sídlí Minipivovar) nebo rovně za most, za kterým cca po jednom kilometru končí. Poté pokračuje pod jinými jmény, buď Vodní (podél řeky), nebo Školní, která vás dovede až na Masarykovo náměstí.

Karel Mičánek: Ulice v Jeseníku – Mašínova

Když se vydáte z Masarykova náměstí Tyršovou ulicí západním směrem a před budovou bývalé tržnice (dnes restaurace, květinářství a vietnamský obchod) odbočíte přes parkoviště doprava, tak po pár krocích jste na Mašínově ulici. Je to krátká ulička, vpravo míjíte školní hřiště a dále pár rodinných domků, vlevo máte budovu tržnice, pak kotelnu, ulička není delší než nějakých 100- 120 metrů, končí pak křižovatkou s ulicí Vodní.

Na opačném konci se pak ulička stáčí ostře doleva.

Jan ŠKODA – Benefiční koncert The Machine a DW8

Kdy: 6. 11. 2021

Kde: Divadlo Petra Bezruč Jeseník

Co: Akustický benefiční koncert pro Pavla Ceperku

Jeseník – V jesenickém Divadle Petra Bezruče se v sobotní podvečer uskutečnil Akustický benefiční koncert pro Pavla Ceperku z Mikulovic. Koncert připravily dvě jesenické rockové kapely The Machine a DW8 ve spolupráci s MKZ.

VOX POPULI! Karel Mičánek: „Radniční hodiny v Jeseníku“

Když hodiny na radniční věži v Jeseníku ukazují za pět minut dvanáct, ve skutečnosti je už po dvanácté. Slyšel jsem, že to tak úplně neplatí, že někdy se hodiny o pár minut předbíhají, dokonce že jsou dny, kdy jdou úplně přesně, mám asi smůlu, většinou se mi poštěstí být poblíž radnice ve dnech, kdy jdou pozadu. To se vedení města nedokáže postarat ani o takovou trivialitu, jako je seřízení hodin?

Jan ŠKODA – Když se podaří dobrá věc, aneb poprvé …

Páteční utkání domácích s Třincem mělo řadu svých poprvé. Domácí hráči se poprvé představili v třetí řadě nových dresů, a poprvé navštívil utkání netradiční fanoušek, Míra Ložan ze Skorošic. Míra poprvé po třech a půl letech opustil nemocniční prostory, poprvé po třech a půl letech navštívil hokejový zápas, vlastně vůbec poprvé po těch letech strávil čas v přítomnosti takového množství lidí. A kdo je Míra Ložan?