Příspěvky v rubrice: Vaše články

Karel Mičánek: Ulice v Jeseníku – Kaplického

Vsadil bych se, že většina čtenářů ani netuší, že máme ve městě ulici Kaplického. Kromě toho, že je to asi nejkratší jesenická ulice, necelých padesát metrů, je to ulice slepá, takže na ni většinou přijdou jen ti, kteří na této ulici bydlí. Těch také moc nebude, na ulici je jen několik rodinných domků. Kde ji najdeme? Na severním konci Husovy ulice, kde dále již začíná ulice Na jatkách, je přímo v zatáčce odbočka do kopce na ulici Kaplického.

Jan ŠKODA – Čtvrtfinále polský pohár ve volejbale Nysa – Warszawa

Kdy: 23. 1. 2019
 
Kde: Sportovní hala v Nyse
 
Co: Čtvrtfinále polský pohár ve volejbale Nysa – Warszawa

Jan ŠKODA – Zimní střípky

Kdy: Leden 2019
 
Kde: Jeseník a okolí
 
Co: Zimní střípky
Moje první letošní galerie je taková směs lednových snímků  od novoročního ohňostroje po zimní radovánky.

Karel Mičánek – Ulice v Jeseníku – kpt. Jaroše (Česká Ves)

Pokud se vydáte pěšky z centra Jeseníku směrem po proudu řeky Bělá a to buď po ulici Březinově, či páteřní Bezručově, tak asi po 50 metrech za cedulí Česká Ves odbočte vlevo k penzionu Šafrán a jste na ulici kpt. Jaroše. Je to opravdu krátká ulička, kromě již zmíněného penzionu tam naleznete asi 10 řadových domků, dále ulička pokračuje přímo, ale již pod jiným jménem – Haškova.

Karel Mičánek – Ulice v Jeseníku – Kalvodova

Určitě ji všichni znáte, “Kalvodka” je pohodlná spojnice mezi městem a lázněmi, klidná ulička rodinných domků a dnes taky penzionů – do lázni je to kousek cesty. Když se vydáte od vlakového nádraží po červené značce, za železničním přejezdem odbočte vlevo na ulici Sokola Tůmy a po pár krocích už jste na Kalvodově ulici.

Projekt „Florbal hrou, hrajeme napříč Evropou“ – 2. díl

Tentokrát mladí florbalisté ze Základní školy Česká Ves přijeli 24.11.2018 do polských Komprachcic, nedaleko Opole. Uvítala je krásná velká sportovní hala, ve které se uskutečnily turnaje v jednotlivých kategoriích. Soupeři byli, jako minule, hráči ze sportovního klubu UKS Trolik Opole a Základní školy Domecko, gmina Komprachcice. Úvodním slovem nás přivítal představitel Gminy Komprachcice.

Jan ŠKODA – Pohár FAČR 1/4 finále v jesenické Sportovní hale

Kdy: 7.11.2018
 
Kde: Jeseník nová Sportovní hala
 
Co: Pohár FAČR 1/4 finále
Po několika letech si Gamaspopl zopakoval pohárové utkání pro nejlepšímu futsalovému týmu České republiky z Chrudimi. Před několika lety se tito soupeři střetli na palubovce v Mikulovicích. Tentokrát se Gamaspol představil v letos otevřené Sportovní hale v Jeseníku, o kterou se velkou měrou zasloužil i Gamaspol svými úspěchy.