Příspěvky v rubrice: Akce, výlet, zábava

Jesenická Dýňová slavnost pobaví celou rodinu!

7. října se koná 7. ročník Dýňové slavnosti. Začíná ve 13h a na programu je blues i rock, podzimní tvoření, taneční aktivity, farmakoutek a mnoho dalšího. Krásný areál bývalého kláštera Voršilek zaplní i jarmark a nebude chybět dýňové pivo!

POZVÁNKA

POZVÁNKA

Běhat v barvách přišlo v Jeseníku více než 200 lidí

Ocenění náhradních rodin a zvýšení povědomí veřejnosti o náhradní rodinné péči. To bylo smyslem akce „Duhový běh města Jeseník pro rodiny vlastní i náhradní“, která se uskutečnila v sobotu 16. září ve Smetanových sadech, a to ve spolupráci s organizací Eurotopia, o. p. s., a s finanční spoluúčastí Olomouckého kraje. Akce byla také jednou z prvních, která se uskutečnila díky NDT Obec přátelská rodině a seniorům 2023.

POZVÁNKA

23. září 2023

GEOLOGICKÁ EXKURZE

Kaolínové jámy v proměnách času

Na exkurzi se projdeme areálem obou kaolínových jam a přitom se seznámíme s geologií ložiska i skrývky, dále typy a využitím zdejšího kaolínu a samozřejmě dynamickou historií jeho těžby.

POZVÁNKA

POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKU

22. září 2023 od 18.00 hod. ve foyer Vodní tvrze

PŘEDNÁŠKA

Září 1938 na Jesenicku

POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKU

21. září 2023 od 18.00 hod.   Rytířský sál Vodní tvrze

PŘEDNÁŠKA

Legenda versus skutečnost

Zbojník Nikola Šuhaj a jeho rodinná stopa v Široké Nivě

POZVÁNKA

Festival Jesnění na 4 dny oživí celý Jeseník

7. – 10. září 2023 ožijí jesenická náměstí, parky, kavárny, historické objekty i Lázně Priessnitz. Návštěvníci objeví veřejnosti doposud skryté prostory bývalého pivovaru Lichtwitz a uvidí historické fotografie Jesenicka v 3D. Součástí budou koncerty, divadlo, tanec, projekce, besedy, tvořivé dílny, autorská čtení, pouliční slavnost,
Restaurant Day a mnoho dalšího.