Příspěvky v rubrice: Vaše foto

Karel Mičánek – Ulice v Jeseníku – Mahenova

Nenápadná ulička mezi bytovými domy na sídlišti 9.května. Když odbočíte z Dukelské na ulici Boženy Němcové a po pár desítkách metrů zahnete doprava, jste na Mahenově ulici. Ulička končí křižovatkou s ulicí U kasáren. Pravděpodobně ji znají hlavně obyvatelé z nejbližšího okolí.

Po kom je ale ulička pojmenována?

Jan ŠKODA – Masaryk Racing Days & F1 show

Kdy: 9. – 11.9.2022

Kde: Brno

Co: Masaryk Racing Days & F1 show

Ohlédnutí za Brnem

K podzimu na jihu Moravy patří tradičně i Podzimní cena na brněnském okruhu. Vlastně Masaryk Racing Days a letos spojený s F1 show. Co si představit pod F1 show? Při podrobnějším pátrání jsem zjistil, že se jedná vlastně o show vozů BOSS GP. Po deseti letech od prvního závodu BOSS GP v Brně se letošní formát závodu změnil na show. Jak v sobotu, tak i v neděli formule třikrát kroužily na trati.

Jan ŠKODA – 31. ročník Czech Truck Prix 2023

Letošní rok byl pro mostecký autodrom jedním z nejúspěšnějších. Po mistrovství světa v silničních sajdkár (FIM Sidecar World Championchip) a mistrovství světa superbiků (FIM Superbike World Championship), zavítaly na okruh závody mistrovství Evropy okruhových tahačů (FIA European Truck Racing Championship) a evropská verze amerických závodů NASCAR (NASCAR WHELEN EURO SERIES). A doplnily je závody EuroLEGEND Cupu a Formel FAU.

Jan ŠKODA – Mistrovství světa Superbiků

Kdy: 28. – 30.7.2023

Kde: Autodrom Most

Co: FIM Superbike World Championship

V krátké době po sobě hostil mostecký autodrom další závod s puncem mistrovství světa. Po červnovém mistrovství světa silničních sajdkár, se koncem července uskutečnil v Mostu osmý závod Mistrovství světa superbiků – FIM Superbike World Championship

Jan ŠKODA – Mistrovství světa sajdkár

Kdy: 23. – 25.6.2023

Kde: Autodrom Most

Co: IDM a FIM Sidecar World Championschip

Poslední červnový víkend zavítal na mostecký autodrom seriál Mezinárodního mistrovství Německa motocyklů – Internationale Deutsche Motorradmeisterschaft (IDM). Součástí závodního víkendu byl i třetí závod mistrovství světa sajdkár – FIM Sidecar World Championschip.

Jan ŠKODA – festival Rock in Loket

Kdy: 17.6. 2023

Kde: Amfiteátr Loket

Co: Rock in Loket

K létu tradičně patří i hudební festivaly. Ještě, než začalo astronomické léto, tak fanoušci rockové hudby zamířili na jeden z prvních letních festivalů na Rock in Loket.

Jan ŠKODA – Ecce Homo Šternberk 2023

Kdy: 2. – 4.6. 2023

Kde: Ecce Homo Šternberk

Co: Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu

První červnový víkend Štemberk hostil pátý závod Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, závod Ecce Homo Šternberk 2023, který uzavřel první polovinu letošního mistrovství. Na slavnou trať Ecce Homo zavítala kompletní evropská jezdecká špička v čele s Christianem Merlim a Petrem Trnkou. Kromě mistrovsví Evropy se o víkendu tady jely rámcové závody národních mistrovství – ČR, SR, Rakouska, a ještě Česká Trofej.

Mistrovství Evropy v závodech do vrchu 49. ročník Velké horské ceny Rakouska

Kdy: 28. – 30.4.2019

Kde: Rechberg (AUT)

Co: 49. Grosser Bergpreis von Österreich – Rechberg Rennen (FIA European Hill Climb Championships 2023)

Po dlouhých čtyřech letech jsem se opět vypravil do Štýrska za motorovým šílenstvím. I přes tak dlouhou přestávku, mně neutekl žádný ročník Velké horské ceny Rakouska, protože kvůli kovidu nebo také z finančních důvodů se závody nepořádaly.

Karel Mičánek – Ulice v Jeseníku – Klicperova

Nenápadná ulička uprostřed panelového sídliště 9.května, kterou znají hlavně lidé bydlící v okolí, návštěvník odjinud ji pravděpodobně najde pouze s použitím plánu města, či mapové aplikace v mobilním telefonu.

Karel Mičánek – Ulice v Jeseníku – Purkyňova ulice

Když na Lipovské ulici cestou z města odbočíte pár desítek metrů před železničním přejezdem doleva, jste na ulici Janáčkova, hned další odbočka vpravo je již ulice Purkyňova. Málo známá slepá ulice s několika rodinnými domy. Když si ale vzpomenete na dobu, kdy jste chodili do školy, určitě vám jméno Purkyně alespoň něco řekne, přinejmenším, že jeho celé jméno znělo Jan Evangelista Purkyně.