Příspěvky v rubrice: Hříšní lidé…

Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Nezodpovědný otec

Z trestného činu zanedbání povinné výživy je důvodně podezřelý 44letý muž z Javornicka, který podle prvotního šetření od května roku 2017 do současnosti včas a řádně nepřispívá na výživu své nezletilé dcery svěřené v současné době do pěstounské péče.

Policie si spolu s lesníky posvítila na motoristy v lese

Zda všichni návštěvníci lesů dodržují to, co mají, se jeli v neděli 13. září přesvědčit bezmála dvě desítky policistů společně s pracovníky lesní správy. Společné hlídky vyrazily zejména do oblasti Rychlebských hor v okolí Vápenné a Javorníku, které patří jak pod správu Lesů ČR, tak Arcibiskupských lesů a statků Olomouc. Při kontrolách se hlídky zaměřily především na neukázněné motoristy, kteří nerespektují zákaz vjezdu na lesní cesty či dokonce zákaz vjezdu přímo do lesa, přitom poškozují životní prostředí, plaší zvěř a zároveň ohrožují ostatní návštěvníky lesa.

MĚSTO POŽADUJE SANITKU. PRO PŘEVOZ PODNAPILÝCH OSOB NA ZÁCHYTKU DO OLOMOUCE

Téměř každý den vyjíždí městská policie k podnapilým osobám, jež narušují veřejný pořádek či budí pohoršení. S tím souvisí i vyšší počet odvozů těchto lidí na záchytku do Olomouce. Strážníci k jejich převozu využívají služební vůz, který však není k tomuto účelu příliš vhodný. Vedení města se proto obrátilo na Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje s žádostí o získání vyřazené sanitky.

Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Krádež přívěsného vozíku oznámil na policii 36letý muž z Bílé Vody. Neznámý pachatel ho odcizil někdy v noci na pátek 7. srpna z volně přístupné plochy před domem. Jednalo se o dvounápravový vozík zn. Humbaur, stříbrné barvy s bílou plachtou. Uvnitř byly uloženy dva nájezdy pro osobní automobil. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 131.000 Kč. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Jeseničtí kriminalisté odhalili indoor pěstírnu konopí, kterou si pořídil 21letý muž. Celkem tři pěstební boxy měl využívat nejméně od června loňského roku. Rostliny konopí setého po dozrání vždy sklidil a usušil. Marihuanu měl využívat pouze pro vlastní potřebu.

Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Škodu za 75.000 Kč způsobila 24letá řidička, která v pondělí 27. července havarovala v Jeseníku. V brzkých ranních hodinách projížděla s vozem zn. Renault Megane ul. Školní.

Okresní lumpárny uplynulých dní

S nástupem do vězení otálel

Na další problémy si zadělal 25letý mladík z Jeseníku, který otálel s nástupem výkonu trestu odnětí svobody. Policistům se hledaného mladíka, na kterého vydal Okresní soud v Jeseníku koncem listopadu loňského roku příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, podařilo vypátrat včera dopoledne (9.7.) v ulici V Aleji v Jeseníku.