Příspěvky v rubrice: Aktuální zprávy

PLOŠNÉ TESTOVÁNÍ ANTIGENNÍMI TESTY V NEMOCNICÍCH POKRAČUJE

Plošné dobrovolné testování občanů antigenními testy, které začalo loni 16. prosince a mělo dle původního záměru skončit dnes, 15. ledna, na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví pokračuje i nadále. Zájemci jej tak mohou stále podstoupit na odběrových místech na covid-19 v nemocnicích AGEL v Prostějově, Přerově, Šternberku a Jeseníku.

NÁMĚSTEK HEJTMANA PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ NAVŠTÍVIL JESENÍK

Jan Šafařík, v jehož gesci je také územní plánování a rozvoj venkova, dnes zavítal do Jeseníku. Pracovní návštěva se nesla v přátelském duchu. Náměstek spolu se starostkou a místostarosty projednali plánované projekty a investiční záměry města. Hlavním tématem byla Aréna individuálních sportů a Zóna Za podjezdem.

tz

VAKCINACE ZDRAVOTNÍKŮ V NEMOCNICI AGEL JESENÍK

Jako jedna z prvních v Olomouckém kraji začala své zdravotníky očkovat proti onemocnění covd-19 Nemocnice AGEL Jeseník, a to hned první den roku 2021, v pátek 1. ledna. Dnes nemocnice finišuje s druhou etapou vakcinace zdravotníků. 

Tragická nehoda polského řidiče u Zlatých Hor

V neděli 10. ledna 2021 po osmé hodině večer přijali policisté oznámení o vážné dopravní nehodě, k níž došlo na silnici č. 455, v blízkosti hraničního přechodu u Zlatých Hor.

Na Jesenicku dnes ráno havaroval autobus s cestujícími. Následky havárie naštěstí nejsou vážné

Všechny složky integrovaného záchranného systému dnes krátce po osmé hodině ráno vyjely na pomoc řidiči a pěti cestujícím linkového autobusu, který havaroval na silnici I/60, v úseku mezi Vápennou a Žulovou.

Bělá pod Pradědem proměnila hospodaření s odpady

Odpadové hospodářství obce Bělá pod Pradědem v okrese Jeseník prošlo zásadní změnou. Nově je vybaveno takzvanými chytrými technologiemi – především jde o nový systém evidence odpadů. Od něj si samospráva obce slibuje výrazně větší množství vytříděných odpadů a s tím spojené úspory. V obci tak budou zastupitelé, s pomocí této novinky, sledovat skutečné množství odpadu.

V Nemocnici AGEL Jeseník se za uplynulý rok narodilo celkem 323 dětí, o 15 procent více než v přechozím roce

Celkem 323 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici AGEL Jeseník, to je o 41 novorozenců více než v roce 2019. Porodníci přivedli na svět dvoje dvojčátka, 159 děvčat a 164 chlapců.