Příspěvky v rubrice: Aktuální zprávy

JESENIČTÍ STRÁŽNÍCI MAJÍ NOVÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Městská policie Jeseník zmodernizovala systém pro evidenci událostí. Nově teď strážníci zaznamenávají přestupky online přímo v terénu. Nejsou již odkázáni pouze na služebnu. Informační systém s názvem MP Manager umožňuje přístup do registrů a informační databáze přímo z „chytrého“ telefonu či tabletu, čímž ulehčuje každodenní práci strážníků.

CSS MÁ SPECIÁLNÍ REHABILITAČNÍ PŘÍSTROJ MOTOMED

Motomed umožňuje pohyb podobný jízdě na kole včetně využití rukou jako při běžkování. Motomed se stal v covidové době doslova hitem mezi 45 obyvateli Domova pro seniory v Jeseníku. „Od té doby, co jsme ho vloni díky příspěvku Nadace ČEZ pořídili, se prakticky nezastavil. Šlape se každý den, klienti už čekají, až bude volný,“ říká Jan Rotter, ředitel Centra sociálních služeb Jeseník, které domov provozuje.

ZPRAVODAJSTVÍ Z RADY MĚSTA

Odbor finanční dostane počítačku bankovek. Vitríny v průchodu opět ožijí. Kompostéry budou vydávány na základě smlouvy o výpůjčce, a to spolu s manuálem k sestavení a instrukcemi ke kompostování. Nultá etapa realizace projektu multifunkčního hřiště s ledovou plochou započne vedením vysokého napětí a trafostanicí. To a mnohem více včera schválili radní…

Kotlíkové dotace nekončí. Kraj podpoří i nové žadatele

Olomoucký kraj podpoří další žadatele o kotlíkové dotace. Uspokojí jak ty, na které se nedostalo v předchozím kole, tak nově přijaté žádosti. Celkově hejtmanství plánuje rozdělit z Operačního programu Životní prostředí desítky miliónů korun.

Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Přívěsný vozík zmizel

V pondělí 29. března na linku 158 zavolal muž z Jesenicka, aby ohlásil krádež přívěsného vozíku zn. Agados. Oznamovatel uvedl, že zloděj vozík za 20 000 korun musel odcizit v noci z neděle na pondělí z parkoviště na Havlíčkově ulici v Javorníku.

Navzdory koronavirové epidemii si Nemocnice AGEL Jeseník připomene tradiční Velikonoce

Velikonoční atmosféra zavládla v Nemocnici AGEL Jeseník, a to navzdory stále řádící koronavirové epidemii. S ohledem na hygienické možnosti zdobí prostory oddělení a ambulancí velikonoční dekorace.

VÝSTAVBA VODOVODU A KANALIZACE OMEZÍ PROVOZ V ULICI ZA PILOU

Vak Jesenicka zahájí dnes 1. dubna stavební práce na ulici Za Pilou v Jeseníku. Práce jsou součástí stavby s názvem VODOVOD A KANALIZACE JESENÍK, BUKOVICE – PASÍČKA, která je investiční akcí Vak. Jejím cílem je zajištění kvalitní pitné vody do místních objektů a také kvalitní likvidace splaškových vod. Při provádění prací dojde k zásadnímu omezení provozu místní komunikace. Celkové náklady na tuto stavbu činí cca 16 mil. Kč. Ty budou z téměž 64% pokryty dotací ze Státního fondu životního prostředí ČR.