Příspěvky v rubrice: Aktuální zprávy

Střední škola v zahraničí otevře oči i možnosti. Středoškolská stipendia ASSIST & HMC jsou právě otevřena

Další ročník přihlášek na středoškolská stipendia otevírá v Česku nadace Bakala Foundation. Hlásit se mohou studenti 1. a 2. ročníků středních škol a odpovídajících ročníků gymnázií v ČR. Omezený počet míst je k dispozici také pro žáky 9. tříd ZŠ a 3. ročníků SŠ. Programem prošlo již více než 300 českých studentů a studentek.

Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Drogy jej mohou opět přivést za mříže

Jeseničtí kriminalisté obvinili 41letého muže z Jesenicka z přečinu výroby a držení předmětů k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu.

DEN BEZPEČNOSTI V JESENÍKU

V pátek 9. září oslavili jeseničtí policisté své narozeniny. Na Den bezpečnosti dorazili i kolegové z IZS a dalších spolupracujících složek. Malí i velcí návštěvníci tak mohli nakouknout pod ruce profesím, jako jsou policisté, hasiči, záchranáři, vojáci, celníci, městští strážníci, horští a speleologičtí záchranáři apod. Připraveny byly jak statické, tak dynamické ukázky. Díky ochotným partnerům akce (Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra ČR, Speleologické záchranné službě ČSS a Sdružení cestovních ruchu Jeseníky) se děti mohly svézt na lanovce, vyzkoušet skluzavku nebo body zorbing. No prostě každý si našel to své.

POZVÁNKA

Nejlépe se třídí v Jeseníku

Zástupci nejlepších měst a obcí Olomouckého kraje si dnes 20. září v Náměšti na Hané převzali ocenění za třídění odpadů v roce 2021. V 17. ročníku tradiční soutěže „O keramickou popelnici“ obsadilo město Jeseník první místo celkově a také první místo v třídění elektroodpadu.

Jan ŠKODA – Ohlédnutí za létem „Priessnitzův okruh“

Kdy: 13.8.2022

Kde: Česká Ves

Co: Priesnitzův okruh

Znovu se vracím k letošnímu létu, a to do České Vsi, na tradiční 22. ročník závodu veteránů.

PEJSKAŘI, POZOR NA OTRÁVENÉ NÁVNADY V JESENÍKU!!!

Městská policie Jeseník oznamuje, že na ulici Klicperova došlo již k druhé otravě pejska. Strážnici apelují na pejskaře, aby byli při procházkách se svými čtyřnohými mazlíčky obezřetní. Prosíme všechny občany a návštěvníky, aby jakékoli podezřelé návnady neprodleně oznámili na tísňovou linku Policie ČR (158) nebo Městské policie Jeseník (156). Kvůli ochraně vlastního zdraví se návnady nedotýkejte.

tz (foto: ilustrační)

PROBLEMATIKU LÉKAŘŮ PŘIJEL ŘEŠIT MINISTR

S praktickými a dětskými lékaři z celého Jesenicka se v úterý 13. září setkal ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Přijel na pozvání starostky města Zdeňky Blišťanové, aby získal detailní pohled na konkrétní problémy zdravotní péče v našem regionu. Není překvapením, že na Jesenicku je to především důchodový věk lékařů a nedostatek mladých lékařů, kteří by je nahradili…

Jan ŠKODA – Ohlédnutí za létem „Jeseník se baví“

Kdy: 6.8.2022

Kde: Jeseník

Co: Jeseník se baví

Ohlédnutí za létem

Letošní léto je již minulostí, ale vraťme se ještě na začátek srpna, kdy se Jeseník bavil. Tato tradiční akce několikrát měnila jméno i místo konání.