Příspěvky v rubrice: Aktuální zprávy

UZAVÍRKY SILNICE NA ŽULOVSKU

Na tři etapy je rozdělena rekonstrukce silnice II/456 v úseku Žulová – Černá Voda – Stará Červená Voda po křižovatku se silnicí II/457. Během prací dojde k částečným i úplným uzavírkám. V pracovní dny a sobotu budou dopravu řídit pracovníci firmy provádějící rekonstrukci komunikace. Večerní provoz zabezpečí světelné signalizační zařízení.

Karel Mičánek: “Potřebuje Jeseník městský park?”

Již nějakou dobu píšu o městském parku Smetanovy sady. Nejen to, taky se vždy po volbách obracím na představitele města, aby pomohli. Proč? Je mi opravdu líto, jak se nám krásný historický park postupně ztrácí před očima vlivem mnohaletých neodborných zásahů.

Řidiči pozor! Stále je potřeba počítat s nešvary zimního počasí

Své o tom ví 39letý řidič, který v úterý 31. března 2020 ve dvě hodiny odpoledne havaroval s Octavií na silnici I/60, v úseku mezi Vápennou a Pomezím.

ČERVENOHORSKÉ SEDLO SE UZAVŘE NA CELÝ DUBEN

Na celý měsíc se uzavře cesta přes Červenohorské sedlo, důvodem je dokončení rekonstrukce silnice na jesenické straně. Úplná uzavírka začne prvním dubnovým dnem, výjimku mají vozidla IZS, dopravní obsluha a autobusy zajišťující dopravní obslužnost. Dokončovací práce proběhnou od 1. května do 5. května v režimu částečné uzavírky.

Olomoucký kraj dočasně omezí i vlakovou dopravu

Zhruba o sedm procent méně vlaků vyjede v pondělí 30. března na tratě v Olomouckém kraji. Redukce spojů, která souvisí se současným nouzovým stavem a opatřeními vlády, potrvá až do odvolání. Dopravce nevypraví především posilové soupravy, jimiž děti cestovaly do škol a zpět.

ZA NEDODRŽOVÁNÍ NAŘÍZENÍ VLÁDY PADLY PRVNÍ POKUTY

Stovky obyvatel v Jeseníku již zkontrolovaly hlídky městské policie, které se zaměřují na dodržování vládních nařízení v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu. Strážníci často reagovali i na podněty občanů, kteří upozorňovali na osoby bez ochrany dýchacích cest nebo na nepovolené shlukování osob. Přesto, že většina lidí nařízení dodržuje, padly již první pokuty.

KORONAVIRUS: VZORKY ODEBRANÉ V JESENICKÉ NEMOCNICI JSOU NEGATIVNÍ

Jedním z míst, kde se provádí odběry na podezření z nákazy koronavirem, je také Jesenická nemocnice. Ta k dnešnímu dni odebrala vzorky 38 lidí a všechny výsledky jsou negativní.