Příspěvky v rubrice: Sport

HRÁČÍ Z BĚLÉ POD PRADĚDEM VYHRÁLI FORMELA CUP

V pátek 22. března se uskutečnil v Javorníku 26. ročník Formela Cupu – Memoriálu Romana Mroska, tradičního fotbalového turnaje pro žáky 1. stupně základních škol. Vítězem se stal tým z Bělé pod Pradědem, který tak poprvé v historii vystoupil na stupínek nejvyšší.

Další úspěch basketbalové přípravky

Po domácím turnaji, výjezdu do Mohelnice a do polského Prudniku tentokrát otestoval jesenický basketbalový potěr i vzdálenější soupeře. Pozvánka na turnaj do Přelouče byla šancí potkat se s východočeskými talenty a poměřit síly s týmy Náchoda, Vysoké nad Labem a domácí Přeloučí.

V Jeseníku se rozdávaly první body do Rock Point Českého poháru v boulderingu

Jeseník byl o víkendu svědkem napínavých soubojů našich nejlepších lezců na boulderingové stěně. Celkem 189 závodníků se sjelo do Městské sportovní haly v Jeseníku v rámci 1. kola Rock Point Českého poháru v boulderingu 2019 organizovaného Českým horolezeckým svazem. Úspěch nakonec slavili Jakub Konečný v mužské kategorii a Eliška Adamovská mezi ženami.

Svatopluk Sekanina oceněn za celoživotní přínos městu v oblasti sportu

Na zasedání zastupitelstva města obdržel Svatopluk Sekanina st. ocenění za dlouholetou práci v oblasti sportu, výchovy mládeže a propagaci města Jeseník. Za jeho dlouholetou práci mu děkujeme a přejeme mnoho dalších vychovaných sportovních talentů.

Sportovcem roku 2018 okresu Jeseník se stala bikrosařka Romana Labounková

Okresní sdružení České unie sportu Jeseník a město Jeseník ve spolupráci s agenturou SPORT ACTION s.r.o. zabezpečilo v úterý dne 26. února 2019 vyhlášení ankety „Nejlepší sportovec okresu Jeseník za rok 2018“.

Na polesí Rejvíz proběhne osmý ročník dobročinného závodu Zlatohorská magistrála

Rejvíz: Běh na lyžích, střelba ze vzduchovky, ale především – příspěvek na dobrou věc. V takovém duchu se ponese další ročník Zlatohorské magistrály, která startuje příští sobotu, 23. února, a svou trasou povede i přes polesí Rejvíz, které spravují Arcibiskupské lesy a statky Olomouc. Výtěžek ze sportovní soutěže poputuje na dokončení rekonstrukce kostela sv. Anny v Horním Údolí.