Příspěvky v rubrice: Sport

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC OKRESU JESENÍK ZA ROK 2020 – POSÍLEJTE SVÉ NÁVRHY

Okresní sdružení České unie sportu Jeseník vyhlašuje anketu „Nejlepší sportovec okresu Jeseník za rok 2020“.

Nedohraná, přesto zajímavá sezóna

Tak by se dal jednou větou zhodnotit letošní ročník basketbalové Prudnické NBA a účinkování jesenického týmu Yesbasket v ní. Už 24.ročník soutěže částečně provázely pořadatelské přešlapy, hlavně okolo systému playoff a jakmile byla tato nejasnost vyřešena, přišel nekompromisní koronavirus a ukončení rozehrané sezóny…

Finále mládeže ve sportovním lezení hostil Jeseník

Do Jeseníku se sjeli závodníci ve sportovním lezení do 14 let, aby změřili své síly v posledním závodě Českého poháru mládeže. Jesenická sportovní hala totiž hostila jeden ze závodů celého seriálu s názvem Jeseník CUP 2019.

Jeseníku se bude bojovat o poslední body v Českém poháru U14

Poslední zastávka lezců soutěžících v Českém poháru mládeže do 14 let v lezní na obtížnost se uskuteční v Jeseníku. V rámci závodu Jeseník CUP 2019 budou bojovat o finální body v rámci tohoto seriálu. V jesenické sportovní hale se sejde česká špička tohoto sportu v kategoriích do 10 let, do 12 let a do 14 let.

Boj starých známých až do poslední vteřiny

AC Gamaspol Jeseník – SKP Ocel Třinec    5 : 4 ( 3 : 1 )

Třinec versus Jeseník to už je hodně starý příběh, který se začal psát před více než patnácti lety v rámci severomoravské divize F. Na úplném začátku této historie byli Oceláři výkonnostně nad tehdejším divizním nováčkem, postupem času se ale oba kluby srovnaly. Bilanci vzájemných měření sil vévodí remízový výsledek, to je ve futsalu kde se remízy moc nenosí, věc zcela nevídaná.

Jan ŠKODA – Gamaspol vs. Chrudim

Kdy: 9.10.2019

Kde: Nová sportovní hala Jeseník

Co: Futsalové čtvrtfinále Poháru SFČR Jeseník Chrudim

“Do roka a do dne … ” řekl kdysi Kozina Lomikarovi a stejně tak před rokem asi Jeseničtí futsalisté  také prorokovali svému protivníkovi z Chrudimi po čtvrtfinálové porážce 1 : 3.

Při lovu Baracudy ždímal Gamaspol poslední zbytky sil

AC Gamaspol Jeseník – Baracuda Jakubčovice    5 : 3 ( 4 : 1 )

Před více než deseti lety spolu oba kluby sváděly několik sezón tuhé boje o čelo divizní tabulky. V současnosti se Jeseník svému soupeři výsledkově vzdálil, ovšem páteční večer to příliš nepotvrdil. Přesněji, nepotvrdily to dvě třetiny utkání, neboť úvodní část byla z pohledu domácích ještě v pořádku. V motoristické hantýrce by se dalo jednoduše konstatovat, že hráčům Gamaspolu „došla šťáva“ a to je asi nejvýstižnější možné zhodnocení dění na palubovce po větší část utkání.