Příspěvky v rubrice: Sport

JESENÍK PŘIVÍTAL MISTRY SVĚTA V RAFTINGU

Jeseník včera uvítal posádku Youngster Yes, která na raftovém mistrovství světa v Austrálii vybojovala zlaté medaile ve slalomu, bronz ve sprintu a do třetice bronz v celkovém pořadí v raftingu.

Kdo nehrál na Tatranu, ten v basketu nic nezažil

Takto zjednodušeně by se dal popsat další výjezd a miniturnaj jesenické přípravky kategorie U-10, který se odehrál v legendární hale Tatran v Ostravě. Tento čistě basketbalový stánek, který je sídlem prvoligového NH Ostrava pamatuje opravdu hodně a nutno podotknout, že je to na něm znát. I přes poněkud „retro“ prostředí se však turnaj organizačně vydařil a kromě klasických utkání si děti zahráli netradičně i streetbasket 3×3 v promíchaných sestavách všech týmů.

HRÁČÍ Z BĚLÉ POD PRADĚDEM VYHRÁLI FORMELA CUP

V pátek 22. března se uskutečnil v Javorníku 26. ročník Formela Cupu – Memoriálu Romana Mroska, tradičního fotbalového turnaje pro žáky 1. stupně základních škol. Vítězem se stal tým z Bělé pod Pradědem, který tak poprvé v historii vystoupil na stupínek nejvyšší.

Další úspěch basketbalové přípravky

Po domácím turnaji, výjezdu do Mohelnice a do polského Prudniku tentokrát otestoval jesenický basketbalový potěr i vzdálenější soupeře. Pozvánka na turnaj do Přelouče byla šancí potkat se s východočeskými talenty a poměřit síly s týmy Náchoda, Vysoké nad Labem a domácí Přeloučí.

V Jeseníku se rozdávaly první body do Rock Point Českého poháru v boulderingu

Jeseník byl o víkendu svědkem napínavých soubojů našich nejlepších lezců na boulderingové stěně. Celkem 189 závodníků se sjelo do Městské sportovní haly v Jeseníku v rámci 1. kola Rock Point Českého poháru v boulderingu 2019 organizovaného Českým horolezeckým svazem. Úspěch nakonec slavili Jakub Konečný v mužské kategorii a Eliška Adamovská mezi ženami.

Svatopluk Sekanina oceněn za celoživotní přínos městu v oblasti sportu

Na zasedání zastupitelstva města obdržel Svatopluk Sekanina st. ocenění za dlouholetou práci v oblasti sportu, výchovy mládeže a propagaci města Jeseník. Za jeho dlouholetou práci mu děkujeme a přejeme mnoho dalších vychovaných sportovních talentů.

Sportovcem roku 2018 okresu Jeseník se stala bikrosařka Romana Labounková

Okresní sdružení České unie sportu Jeseník a město Jeseník ve spolupráci s agenturou SPORT ACTION s.r.o. zabezpečilo v úterý dne 26. února 2019 vyhlášení ankety „Nejlepší sportovec okresu Jeseník za rok 2018“.