Příspěvky v rubrice: Sport

SPORTOVCEM ROKU 2022 JE LUCIE PLHÁKOVÁ

Celkem třicet šest sportovců se utkalo v anketě o nejlepšího sportovce okresu Jeseník za rok 2022 v kategoriích žáci a žačky; juniorky; muži a ženy; trenér; krajánek a zdravotně hendikepovaní. Absolutní vítězkou se stala Lucie Plháková z AC Gamaspol Jeseník…

JESENICKÉ KLUZIŠTĚ UKONČILO ZIMNÍ PROVOZ

Multifunkční hřiště s ledovou plochou ukončilo zimní provoz. Po dohodě s městem o tom rozhodl provozovatel kluziště. Důvodem je nejen neočekávaná závada na chlazení, ale i nástup teplého počasí. Kluziště tak oproti plánu zkracuje zimní sezonu o necelé dva týdny.

STARTUJE HOKEJOVÁ LIGA JESENICKA

Celkem sedm týmů, z toho dva přímo z Jeseníku, se průběžně utkají každou sobotu (od 10. prosince) na kluzišti ve Zlatých Horách a každou neděli (od 11. prosince) na našem kluzišti v Jeseníku. Start je vždy v 9.00 a 11.00, rozpis zápasů v textu…

ZÁVOD MÍRU ODSTARTUJE ČASOVKA Z NÁMĚSTÍ

Etapový Závod Míru U23 Grand Prix Jeseníky odstartuje ve čtvrtek 2. června časovka v Jeseníku.  Na 3,4 kilometru dlouhou trať se vydá více než stovka závodníků v třicetivteřinových intervalech. Trasa závodu povede z Masarykova náměstí ulicemi Gogolova, Tyršova, Jaroslava Ježka, Dukelská, Poštovní, Dittersdorfova a přes Zámecké náměstí zpět k radnici. Centrum města tak bude zcela uzavřeno pro veškerý provoz v době od 15.55 do 18.55…

POZVÁNKA NA RYCHLEBSKÝ POCHOD

DOPRAVNÍ OMEZENÍ Z DŮVODU KONÁNÍ ZÁVODU MÍRU

KIDSOK informuje, že z důvodu konání Závod Míru U23 Grand Prix Jeseníky dojde ve čtvrtek 2. června od 15.40 do 18.40 k úplným uzavírkám silnice III/45319 ul. Lipovská a Masarykovo nám., Tyršova, Gogolova, Jaroslava Ježka, Denisova, Dukelská – Horní, Poštovní, Dittersdorfova, Zámecké náměstí a Palackého.

Závod míru do 23 let pojede třiadvacet týmů včetně aktuálně nejlepších Čechů

Třiadvacet družstev podle žebříčku Mezinárodní cyklistické unie potvrdilo účast v prestižním Závodu míru do 23 let, který se na Jesenicku pojede od 2. do 5. června opět jako součást kategorie Poháru národů. Nejvýznamnější mezinárodní etapová akce této věkové kategorie bude tradičně přehlídkou nejtalentovanějších cyklistů z celého světa, chybět by neměli ani aktuálně nejlepší mladí Češi Pavel Bittner, který loni vyhrál první etapu, talentovaný Mathias Vacek, loni celkově šestý cyklista, či další reprezentant do 23 let Jakub Ťoupalík.

Jesenická basketbalová U13 rozjela novou sezónu v krajské soutěži

Basketbalový mix tým BK Jeseník U13 pod vedením trenéra K. Richtera vstoupil do nového ročníku soutěže (Středomoravský přebor – starší minižáci U13) a to téměř ve stejném složení, ve kterém se představil i v minulém roce v mladší kategorii U12.

Kovidu navzdory….

O víkendu 27. a 28.2021 završili mladí florbalisté ze ZŠ Česká Ves pátou a šestou Olympiádou přeshraniční projekt „Florbalová klání – koloběžková snažení“.

Nominujte nejlepšího sportovce okresu Jeseník za rok 2021

Okresní sdružení České unie sportu Jeseník vyhlašuje anketu „Nejlepší sportovec okresu Jeseník za rok 2021“.

Jsou vyhlášeny následující kategorie: