Příspěvky v rubrice: Sport

SPORT PRO JESENÍK 2023

V neděli 27. srpna od 10.00 do 15.00 se v areálu městské sportovní haly uskuteční BURZA jesenických sportovních klubů. Cílem akce je nejen přilákat děti a mládež ke sportu, ale i ukázat, které sporty jsou pro ně v našem regionu dostupné. Přijďte zjistit, jaká je nabídka, a hlavně si vše na vlastní kůži vyzkoušet.

Kadlec byl druhý v poslední etapě Závodu míru, celkově vyhrál Francouz Huby

Jack Rootkin Gray z Velké Británie vyhrál díky dlouhému a velmi rychlému spurtu třetí etapu cyklistického Závodu míru jezdců do 23 let, která vedla okolím Jeseníku. Celkovým vítězem je dvaadvacetiletý Francouz Antoine Huby, který vyhrál o pouhé čtyři vteřiny před dánským mladíkem Simonem Dalbym.

Druhou etapu Závodu míru vyhrál Dán Dalby, celkově vede Francouz Huby

Druhá královská etapa Závodu míru jezdců do 23 let vedoucí z Bruntálu na Červenohorské sedlo změnila pořadí v celkovém hodnocení. Trať dlouhou 129 kilometrů s převýšením 2809 metrů vyhrál Simon Dalby z Dánska, který měl nejvíce sil v závěrečném stoupání. Druhý ve spurtu dvou cyklistů byl Francouz Antoine Huby, který se tím jen o pár setin dostal před Dalbyho do čela průběžného pořadí.

Francouz Gautherat vyhrál i první etapu Závodu míru a nadále vede

První etapu Závodu míru jezdců do 23 let vedoucí z Jeseníku do Rýmařova a měřící 122 kilometrů vyhrál Francouz Pierre Gautherat a zopakoval tak triumf z úvodního čtvrtečního prologu. Do druhé sobotní etapy s cílem na Červenohorském sedle tak opět nastoupí ve žlutém dresu vedoucího závodníka. Z Čechů dojel dnes na sedmé pozici Jakub Ťoupalík, který je tak na dvaadvacátém místě nejlepším tuzemským jezdcem v celkovém hodnocení.

Cyklisty čekal hned po startu výjezd na Červenohorské sedlo, kam přijel na vrchařskou prémii první Nizozemec Mike Schuch, ten po startu ujel pelotonu společně s Davidem Preylerem z Rakouska, ale jejich únik neměl dlouhého trvání. Zhruba po padesáti kilometrech měl po drobné kolizi se soupeřem mechanický problém vedoucí Francouz Gautherat a musel měnit celé kolo. Nijak ho to však nezdrželo. Nizozemec Schuch vyhrál posléze i druhou vrchařskou prémii na Skřítku.

Prolog Závodu míru 2023 vyhrál favorit Gautherat z Francie

Největší hvězda pelotonu Francouz Pierre Gautherat vyhrál úvodní dějství Závodu míru jezdců do 23 let. Časovku prolétl průměrem přes padesát kilometrů za hodinu a těsně se ujal žlutého trikotu lídra prestižního závodu. Nejlepší z Čechů dojel Pavel Novák na čtrnácté pozici.

„Byla to dobrá jízda, dal jsem do toho maximum. Chtěl jsem projíždět hlavně rychle zatáčky, což se mi povedlo. Trať se mi líbila, dojezd z kopce byl velmi rychlý. Měl jsem za cíl vyhrát aspoň jednu etapu, takže jsem moc spokojený,“ řekl vítěz.

Podvečerní start úvodní časovky na náměstí v Jeseníku a přilehlých ulicích se odehrával v dobré atmosféře, lidé v zástupech lemovali bariéry a povzbuzovali závodníky, kteří se prali s okruhem dlouhým 3100 metrů a převýšením 22 metrů.

ZÁVOD MÍRU U23 GRAND PRIX JESENÍKY

Jeseníky nabízí nejnáročnější stoupání v tuzemsku srovnatelná s výškovými metry v Alpách, proto jsou místem, kde od 8. do 11. června změří síly nejlepší silniční cyklisté světa do 23 let. Závod míru této věkové kategorie nabídne podívanou na budoucí hvězdy pelotonu,…

POZVÁNKA

SPORTOVCEM ROKU 2022 JE LUCIE PLHÁKOVÁ

Celkem třicet šest sportovců se utkalo v anketě o nejlepšího sportovce okresu Jeseník za rok 2022 v kategoriích žáci a žačky; juniorky; muži a ženy; trenér; krajánek a zdravotně hendikepovaní. Absolutní vítězkou se stala Lucie Plháková z AC Gamaspol Jeseník…

JESENICKÉ KLUZIŠTĚ UKONČILO ZIMNÍ PROVOZ

Multifunkční hřiště s ledovou plochou ukončilo zimní provoz. Po dohodě s městem o tom rozhodl provozovatel kluziště. Důvodem je nejen neočekávaná závada na chlazení, ale i nástup teplého počasí. Kluziště tak oproti plánu zkracuje zimní sezonu o necelé dva týdny.

STARTUJE HOKEJOVÁ LIGA JESENICKA

Celkem sedm týmů, z toho dva přímo z Jeseníku, se průběžně utkají každou sobotu (od 10. prosince) na kluzišti ve Zlatých Horách a každou neděli (od 11. prosince) na našem kluzišti v Jeseníku. Start je vždy v 9.00 a 11.00, rozpis zápasů v textu…