Příspěvky v rubrice: Sport

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC OKRESU ZA ROK 2023

V anketě Sportovec okresu Jeseník za rok 2023 se utkalo 35 sportovců, 6 trenérů, 5 sportovních kolektivů, 4 sportovní akce a osobnost sportu. Absolutním vítězem se stal Adam Fellner z FENIX SKI TEAM Jeseník. Ocenění však byli také sportovci v kategoriích žáci a žačky; junioři a juniorky; muži a ženy; trenér; osobnost sportu; „Krajánek“ a zdravotně handicapovaní…

SEZNAM NOMINOVANÝCH NA SPORTOVCE OKRESU

Kdo se stane nejúspěšnějším sportovcem okresu Jeseník za rok 2023? Tradiční anketa, kterou vyhlásilo Okresní sdružení České unie sportu Jeseník, oceňuje ty sportovce, kteří dosáhli významných úspěchů v zahraničí, na mezinárodních soutěžích v České republice, na celorepublikové úrovni případně na jiných významných akcích…

SPORT PRO JESENÍK 2023

V neděli 27. srpna od 10.00 do 15.00 se v areálu městské sportovní haly uskuteční BURZA jesenických sportovních klubů. Cílem akce je nejen přilákat děti a mládež ke sportu, ale i ukázat, které sporty jsou pro ně v našem regionu dostupné. Přijďte zjistit, jaká je nabídka, a hlavně si vše na vlastní kůži vyzkoušet.

Kadlec byl druhý v poslední etapě Závodu míru, celkově vyhrál Francouz Huby

Jack Rootkin Gray z Velké Británie vyhrál díky dlouhému a velmi rychlému spurtu třetí etapu cyklistického Závodu míru jezdců do 23 let, která vedla okolím Jeseníku. Celkovým vítězem je dvaadvacetiletý Francouz Antoine Huby, který vyhrál o pouhé čtyři vteřiny před dánským mladíkem Simonem Dalbym.

Druhou etapu Závodu míru vyhrál Dán Dalby, celkově vede Francouz Huby

Druhá královská etapa Závodu míru jezdců do 23 let vedoucí z Bruntálu na Červenohorské sedlo změnila pořadí v celkovém hodnocení. Trať dlouhou 129 kilometrů s převýšením 2809 metrů vyhrál Simon Dalby z Dánska, který měl nejvíce sil v závěrečném stoupání. Druhý ve spurtu dvou cyklistů byl Francouz Antoine Huby, který se tím jen o pár setin dostal před Dalbyho do čela průběžného pořadí.