Prezident Miloš Zeman ukončil návštěvou Jesenicka pobyt v Olomouckém kraji

Návštěvou Jesenicka ve středu 26.9.2018 ukončil prezident Miloš Zeman třídenní pobyt v Olomouckém kraji. Hlava státu zavítala do Mikulovic, kde proběhla diskuze s občany. Následovalo setkání s hejtmany Olomouckého a Moravskoslezského kraje na Pradědu a odlet do Prahy.

S panem prezidentem a kolegou ze sousedního Moravskoslezského kraje jsem hovořil především o mezikrajské spolupráci na podpoře cestovního ruchu. Ten je pro zdejší region stěžejní. Proto chystáme společný materiál, který bude turistům prezentovat Jeseníky napříč oběma kraji,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Řeč byla také o dopravní infrastruktuře na Jesenicku, kterou hejtmanství v poslední době výrazně modernizuje. Během posledních třinácti let zde kraj opravil na 224 kilometrů silnic za přibližně 825 miliónů korun. Během setkání s prezidentem došlo i na roky diskutovaný tunel pod Červenohorským sedlem. „Nejsem zastáncem tohoto projektu. Tunel by totiž vyústil v Jeseníku, kde není dořešeno jeho napojení do Polska,“ uvedl Miloš Zeman.

Návštěvu kraje zahájil prezident v pondělí 24. září. Během svého pobytu zavítal například do Přerova a Kojetína, setkal se s občany i představiteli neziskových organizací. První dáma Ivana Zemanová zamířila za seniory, do školy sociálních služeb a ujít si nenechala ani prohlídku Psího domova Pod křídly anděla v Žerotíně.

Autor a foto: TZ