Okresní lumpárny uplynulých

Řídil přes zákaz

Ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je důvodně podezřelý 29letý muž z Jesenicka, kterého ve čtvrtek 5. července po půl sedmé večer kontrolovali policisté jako řidiče malého motocyklu v obci Velká Kraš. Na motocykl, jak sám uvedl, usedl i přesto, že mu byl rozhodnutím Městského úřadu Jeseník uložen správní trest spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel.

Za takové jednání muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí podle trestního zákoníku až dvouletý trest odnětí svobody.

Agresivní muž skončil v policejní cele

V pátek 6. července krátce před desátou hodinou večer se na policisty se žádostí o pomoc obrátila 37letá žena z Javornicka, která oznámila, že se na ni snaží dobouchat podnapilý známý, který je vulgární a vyhrožuje jí fyzickým napadením. V době incidentu se v bytě nacházely také děti. Po příjezdu na místo se muž začal chovat agresivně také vůči zakročujícím policistům a pokračoval ve svém protiprávním jednání. Proto jej policisté zajistili a následně umístili v policejní cele. Při dechové zkoušce byla muži naměřena hodnota 2,37 ‰ alkoholu v dechu. Nyní důvodně podezřelý ze spáchání přestupků proti občanskému soužití a majetku.

Podnapilý cyklista

Cyklistu, který se před jízdou vydatně „posilnil“ alkoholem zastavili policisté v sobotu 7. července po 23. hodině na ulici Šumperské v Jeseníku. Při opakovaných dechových zkouškách mu byly naměřeny hodnoty 2, 59 a 2, 58 ‰ alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami 25letý cyklista souhlasil. Další jízdu mu policisté zakázali a věc oznámili k došetření příslušnému správnímu orgánu.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP