Příspěvky v rubrice: Vaše články

KAREL MIČÁNEK – Ulice v Jeseníku – Jaroslava Ježka

Kde jí najít? Pokud jedete z města po ulici Lipovské na západ, pak hned za křižovatkou k nádraží a do lázní odbočte vlevo a jste na ulici Jaroslava Ježka. Ulice je to dosti frekventovaná, protíná Denisovu a Janáčkovu, po levé straně minete novou správní budovu firmy Fénix, vpravo sídlí silniční správa a ulice pak končí vjezdem do bývalé strojírenské firmy HARD (komu dnes patří, opravdu nevím, vlastníci se často mění). V historii města to pravděpodobně byla vždy ulice průmyslová, před válkou se jmenovala Bleiche- Strasse, volně přeloženo ulice Na bělidle.

VÝZNAMNÉ OCENĚNÍ

Ředitelka Střediska volného času Duha, Mgr. Vladislava Fačevicová, přijala z rukou ministra školství pana Stanislava Štecha ocenění a uznání.

JISTOTA V NEJISTOTĚ aneb ZTRÁTY BEZE ZTRÁT

Už jste někdy něco ztratili? Něco důležitého a významného? Jak vám při tom bylo? Možná jste byli smutní, vzteklí nebo i zoufalí. Ano, spoustu z nás zažilo ztrátu. Věcí, zaměstnání, ale i ideálů, naděje či lidí. A právě zvládnutím ztrát, které přináší život v rozvodové a porozvodové situaci se věnujeme v projektu Jistota v nejistotě aneb ztráty beze ztrát. Nabízíme komplexní program podpory, péči o děti i dospělé v pilotním projektu, který podpořil Olomoucký kraj a Nadace Jistota.

O nový olympijský sport byl v Jeseníku zájem

Na horolezecké stěně Gymnázia Jeseník zůstaly v neděli 12. listopadu po celý den dveře dokořán. Za nimi čekali členové spolku HOROLEZCI Jeseník s připraveným programem pro širokou veřejnost.

KAREL MIČÁNEK – Ulice v Jeseníku – Janáčkova

Když jdete po Lipovské na západ a na poslední křižovatce před železničním přejezdem odbočíte doleva, jste na Janáčkově ulici. Je to nenápadná a tichá ulička rodinných domků, minete ulici Jaroslava Ježka a po pár krocích jste u mostu přes Staříč, tady také ulice končí. Za Staříčí je již areál bývalé textilky Moravolen, pamětníci si možná vzpomenou na starý název „Bělidlo“.

Stěna Gymnázia Jeseník byla plná opičáků

Sportovní lezení má v Jeseníku velkou tradici. Kromě toho, že se u nás věnujeme mladým sportovcům, pořádá spolek HOROLEZCI Jeseník společně s Českým horolezeckým svazem už několik let závody Českého poháru mládeže do 14 let.

Jan ŠKODA – Podzimní cena 2017 I.

Kdy: 7. – 10.9.2017
 
Kde: Automotodrom Brno – Masarykův okruh
 
Co:  Podzimní cena – Masaryk Racing Days + BOSS GP