Příspěvky v rubrice: Vaše články

KAREL MIČÁNEK – Ulice v Jeseníku – Josefa Hory

Jedná se o dosti známou jesenickou ulici, před válkou to byla Bergstrasse, česky Horská ulice, po roce 1945 dostala (možná náhodou) jméno českého básníka Josefa Hory. Kde jí najdete? Vydejte se (pěšky) z Masarykova náměstí, kolem Katovny, Jiskry a dál přes pěší most navazující na Husovu ulici. Těsně za řekou odbočte vpravo a v tu chvíli  stojíte „na úpatí“ velmi strmé ulice proplétající se mezi rodinnými domy, nesoucí jméno Josefa Hory (lidově “Horovka“).

FOTOSOUTĚŽ 2018 – „KOUZLO VODY“ ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

Jarní počasí láká ven do přírody a amatérští fotografové se snaží ulovit co nejkrásnější snímky. V Katovně se začátkem jara schází fotografové na již tradiční výstavě III. ročníku fotosoutěže pořádané Střediskem volného času Duha, letos na téma Kouzlo vody.

Šokující! Kuriózním způsobem vyřešily České dráhy dopravu vytěžené kulatiny do vnitrozemí

Nákladních vagonů na odvoz vytěženého dřeva z jesenických lesů je nedostatek. Železniční přepravce si vypomáhá i osobními vagony. Když se chce, všechno jde ….. 

POZVÁNKA NA RANNÍ KLUB

Jak zlepšit úroveň údržby a bezpečnosti v městském parku – Smetanových sadech?

KDY: 4.dubna od 9.00 hodin KDE: Vinotéka – zdravá kavárna na ulici Vodní v Jeseníku

O tom budeme diskutovat s ředitelem Městské policie Miroslavem Táborským, vedoucí sociální služby Darmoděje Soňou Rozbořilovou a vedoucím provozu správy a údržby zeleně Technických služeb Jeseník Romanem Putkem.

Experti z Norska přijedou zavádět na Jesenicku inovativní přístup k psycho-sociální práci pomocí metody Otevřených Dialogů

Pracovníci organizace ZAHRADA 2000 z.s., která se dlouhodobě věnuje péči o osoby s duševním onemocněním, projdou akreditovaným výcvikem v metodě Otevřených Dialogů pod odbornou garancí Norských expertů.

VOX POPULI! Karel Mičánek – Komu patří Jeseník?

Žiju v Jeseníku bezmála padesát let. Na Jeseník jsem si zvykal pomalu, ale díky horám, sportu a pracovním možnostem, které se tady nabízely, jsem brzy zjistil, že to je město, kde chci trvale žít.

KAREL MIČÁNEK – Ulice v Jeseníku – Jiráskova

Vážně pochybuji, že si většina čtenářů ihned představí, kde Jiráskova ulice v Jeseníku vlastně je.

A přitom ústí (či začíná) na velmi frekventované Dukelské ulici. Když jdete od jídelny Praděd po Dukelské, tak těsně před supermarketem Albert odbočte vlevo do mírného kopce a jste na Jiráskově ulici. Kromě boční fasády Albertu a pár rodinných domků tam naleznete ještě mateřskou školu a taneční studio. Nepříliš dlouhá, úzká ulička, na konci sejdete na jednosměrnou Žižkovu ulici.