Příspěvky v rubrice: Vaše články

O nový olympijský sport byl v Jeseníku zájem

Na horolezecké stěně Gymnázia Jeseník zůstaly v neděli 12. listopadu po celý den dveře dokořán. Za nimi čekali členové spolku HOROLEZCI Jeseník s připraveným programem pro širokou veřejnost.

KAREL MIČÁNEK – Ulice v Jeseníku – Janáčkova

Když jdete po Lipovské na západ a na poslední křižovatce před železničním přejezdem odbočíte doleva, jste na Janáčkově ulici. Je to nenápadná a tichá ulička rodinných domků, minete ulici Jaroslava Ježka a po pár krocích jste u mostu přes Staříč, tady také ulice končí. Za Staříčí je již areál bývalé textilky Moravolen, pamětníci si možná vzpomenou na starý název „Bělidlo“.

Stěna Gymnázia Jeseník byla plná opičáků

Sportovní lezení má v Jeseníku velkou tradici. Kromě toho, že se u nás věnujeme mladým sportovcům, pořádá spolek HOROLEZCI Jeseník společně s Českým horolezeckým svazem už několik let závody Českého poháru mládeže do 14 let.

Jan ŠKODA – Podzimní cena 2017 I.

Kdy: 7. – 10.9.2017
 
Kde: Automotodrom Brno – Masarykův okruh
 
Co:  Podzimní cena – Masaryk Racing Days + BOSS GP

KAREL MIČÁNEK – Ulice v Jeseníku – Havlíčkova

Když půjdete po Čapkově ulici k IPOSu a na poslední křižovatce odbočíte doprava, jste na Havlíčkově ulici. Před válkou se jmenovala Engelbergstrasse, tehdy to byla ulička s pár domy Do délky a početnosti domů se rozrostla teprve v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století, kdy na Havlíčkově stavěly Rudné doly domky pro své zaměstnance.

Jan ŠKODA: „Letní ohlédnutí s vůní benzínu“ – Priessnitzův okruh 2017

Kdy: 12.8.2017

Kde: Česká Ves

Co: Priessnitzův okruh 2017

4. září jsme se dočkali a přivítali naše nové prvňáčky

Přivítání se konalo v osm hodin na budově Průchodní v tělocvičně, kam přišlo 41 žáčků a v devět hodin na budově Boženy Němcové, kde čekalo 47 nových žáčků.