Příspěvky v rubrice: Vaše články

Karel Mičánek – Ulice v Jeseníku – Kalvodova

Určitě ji všichni znáte, „Kalvodka“ je pohodlná spojnice mezi městem a lázněmi, klidná ulička rodinných domků a dnes taky penzionů – do lázni je to kousek cesty. Když se vydáte od vlakového nádraží po červené značce, za železničním přejezdem odbočte vlevo na ulici Sokola Tůmy a po pár krocích už jste na Kalvodově ulici.

Projekt „Florbal hrou, hrajeme napříč Evropou“ – 2. díl

Tentokrát mladí florbalisté ze Základní školy Česká Ves přijeli 24.11.2018 do polských Komprachcic, nedaleko Opole. Uvítala je krásná velká sportovní hala, ve které se uskutečnily turnaje v jednotlivých kategoriích. Soupeři byli, jako minule, hráči ze sportovního klubu UKS Trolik Opole a Základní školy Domecko, gmina Komprachcice. Úvodním slovem nás přivítal představitel Gminy Komprachcice.

Jan ŠKODA – Pohár FAČR 1/4 finále v jesenické Sportovní hale

Kdy: 7.11.2018
 
Kde: Jeseník nová Sportovní hala
 
Co: Pohár FAČR 1/4 finále
Po několika letech si Gamaspopl zopakoval pohárové utkání pro nejlepšímu futsalovému týmu České republiky z Chrudimi. Před několika lety se tito soupeři střetli na palubovce v Mikulovicích. Tentokrát se Gamaspol představil v letos otevřené Sportovní hale v Jeseníku, o kterou se velkou měrou zasloužil i Gamaspol svými úspěchy.

Jan ŠKODA – SK Sigma Olomouc – FK Dukla Praha 1:0 (1:0)  9. kolo 1. fotbalové ligy 

Kdy: 22.9.2018
 
Kde: Olomouc Andrův stadion
 
Co: SK Sigma Olomouc – FK Dukla Praha 1:0 (1:0)  9. kolo 1. fotbalové ligy 

VOX POPULI! Karel Mičánek: „Město staví nové pohraniční opevnění?“

Když jsem šel v neděli parkem kolem tenisových kurtů, objevil jsem, že pod IPOSem se staví nějaké obrovské betonové monstrum. Mohutná betonová stěna v rohu stavby nejméně 4 metry vysoká pokračuje vlevo dále do svahu až po silnici do parku, vpravo odděluje budovu zeměměřičů. Co to proboha je?

Jan ŠKODA – Masaryk Racing Days

Kdy: 7. – 9. 2018
 
Kde: Brno
Co: Masaryk Racing Days
První zářijový víkend vyvrcholila  automobilová sezóna na Masarykově okruhu v Brně. Po dubnovém Histo Cupu, červencovém Ferrari Challange  byl Masaryk Racing Days třetím automobilovým závodním víkendem v letošním roce na brněnském okruhu. 

Mažoretky YESDANCE tančí pro CIHELNU 2018

21. ročník akce Cihelna 2018 připomíná nejen klíčové historické okamžiky ale i současnost obrany státu a zároveň je i společenskou akcí. Parný páteční srpnový podvečer na náměstí v Králíkách, vyhrazený pro kulturní program, otevírala Olomoucká vojenská dechová hudba za doprovodu tanečnic – mažoretek z Tanečního centra YESDANCE Jeseník. Děvčata předvedla nejen společná vystoupení na dechovou hudbu, ale doplnila kulturní program i o soutěžní choreografie, mezi nimiž sklidila největší potlesk choreografie Čardáš a Na drink s Marilyn.