Chytré rádio dorazilo i do vašeho kraje

Obyvatelé Jeseníku mohou konečně naladit na 102.5 FM Český rozhlas Plus. Jedná se o jediné rádio u nás, které nabízí 24 hodin denně kvalitní mluvené slovo bez reklam a hudby.

Rozhovor s šéfredaktorem

Co na Plusu vysíláte?

Program Plusu se dá shrnout do čtyř slov – politika, byznys, společnost, věda. Přes den Plus vysílá aktuální zpravodajství doplněné o reportáže, rozhovory, analýzy a komentáře. Večerní a noční program přináší vedle publicistických souhrnů dne také vědecké, historické, dokumentární a literární pořady.

Čím se stanice liší od ostatních rádií?

Jsme jediné rádio mluveného slova u nás. Nehrajeme písničky a nevykládáme vtipy, posluchačům nabízíme informace, které zasazujeme do souvislostí, analyzujeme jejich příčiny a důsledky. Máme slogan „Když chcete vědět proč“ a toho se v programu důsledně držíme.

Kdo poslouchá Plus?

Plus je kultivované rádio pro lidi, co se chtějí něco dozvědět a zorientovat se v záplavě informací. Jediné, co si musejí naši posluchači udělat sami, je vlastní názor.

 

Petr Šabata je šéfredaktorem Českého rozhlasu Plus. Dříve působil jako vedoucím programu Radiožurnálu, zástupce šéfredaktorky slovenského deníku SME a osm let byl šéfredaktorem deníku Pravda v Bratislavě. Byl také šéfredaktorem deníků MF DNES, Hospodářské noviny a projektu Naše adresa. Píše politické a ekonomické zpravodajství, komentáře, analýzy, rozhovory i sloupky, v nichž se věnuje především Slovensku, ekonomice a školství.

Autor a foto: PR

Souvisí: Český rozhlas spustil čtyři nové FM vysílače v Olomouckém kraji