Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Řidič se vyhýbal zvířeti

V sobotu 13. dubna krátce před čtvrtou hodinou ranní došlo v Jeseníku na ulici Šumperská k dopravní nehodě. Podle zjištěných informací 20letý řidič vozidla VW Golf jedoucí ve směru jízdy od ulice Bezručova směrem na Adolfovice nepřizpůsobil rychlost vozidla svým schopnostem, přičemž se lekl přebíhajícího zvířete a strhl řízení vpravo mimo komunikaci. Zde narazil do kamenné zdi, následně do oplocení a zastavil se až o sloup veřejného osvětlení, čímž se auto převrátilo na bok.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče, se kterým byl převezen do jesenické nemocnice. Alkohol za volantem vyloučila u řidiče odborná dechová zkouška.

Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 350 tisíc korun, z toho 300 tisíc korun na vozidle.

Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají.

Řidič pod vlivem

V sobotu 13. dubna kolem desáté hodiny večer kontrolovali policisté v Jeseníku osobní motorové vozidlo zn. Peugeot 208. Jeho 57letý řidič se mimo jiné podrobil odborné dechové zkoušce, při které nadýchal nejprve 1,76 promile a při opakovaném měření nadýchal 1,82 promile. Řidiči byla zakázána další jízda a byl mu zadržen jeho řidičský průkaz.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí řidiči trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Řidiči se udělalo nevolno

Včera krátce před 17. hodinou vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo v obci Bělá pod Pradědem. 42letý řidič vozidla Fiat Croma jedoucí ve směru od Jeseníku na Červenohorské sedlo uvedl, že měl zdravotní indispozici a následně vjel do protisměru. Zde levou částí vozidla narazil do betonového obrubníku a pokračoval v jízdě příkopem. Poté narazil levou částí vozidla do oplocení před rodinným domem a zastavil se před plynovou přípojkou, kterou naštěstí nijak nepoškodil.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl převezen do jesenické nemocnice. Alkohol za volantem u řidiče vyloučila dechová zkouška.

Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 65 tisíc korun. Dopravní nehoda je i nadále v šetření policie.

Z auta ukradl peněženku plnou peněz

Dosud neznámý pachatel se někdy v průběhu noci ze středy na čtvrtek 18. dubna vloupal do uzamčeného osobního vozidla Ford v Jeseníku. Jak policisté zjistili, pachatel měl odcizit peněženku s hotovostí, doklady i platební kartou, kterou řidič zanechal na sedadle spolujezdce. Svým jednáním se tak pachatel obohatil o více než 16 tisíc korun.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které trestní zákoník ukládá mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.

Apelujeme na občany, aby ve vozidlech nenechávali žádné cennosti. Myslete na to, že auto není trezor.

Karambol elektrokoloběžky

Včerejšího dne před 15. hodinou vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo v Jeseníku na ulici Otakara Březiny. Podle zjištěných informací 39letý muž na elektrokoloběžce při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky a za touto zatáčkou nestihl dobrzdit, když spatřil osobní auto zn. Škoda Superb. Jeho 48letý řidič na vzniklou situaci zareagoval sešlápnutím brzdového pedálu, avšak střetu již nezabránil.

Hmotná škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo. U obou řidičů byla provedena dechová zkouška, která vyšla pozitivně u řidiče elektrokoloběžky s hodnotami 0,36 promile a 0,35 promile. Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají.

Žena si myslela, že jí budou vyplaceny příspěvky

Včera se na policisty v Žulové obrátila 60letá žena, která se měla stát obětí podvodného jednání. V pondělí 22. dubna ženě přišla SMS zpráva s odkazem na ČSSZ pro výběr dávek a příspěvků. Po kliknutí na přiložený odkaz se měla otevřít stránka tvářící se jako ePortál ČSSZ, na kterém žena v domnění, že se přihlašuje svojí bankovní identitou, vyplnila přihlašovací údaje do svého internetového bankovnictví. Následně obdržela požadavek na potvrzení operace, který potvrdila. Jednalo se však o přidání příjemce, který smí provádět operace bez autorizace. Neznámý pachatel tak získal přístup k jejímu účtu a díky tomu z něj odeslal platbu ve výši 55 000 Kč.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí mimo jiné trest odnětí svobody až na dva roky.

Cyklista dopravní nehodu  nepřežil

V pátek 26. dubna někdy mezi 17. a 18. hodinou došlo v katastru obce Vidnava k tragické dopravní nehodě cyklisty. Podle prvotních informací měl jet 59letý cyklista ve směru od obce Vidnava na obec Štachlovice, přičemž zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky a technickému stavu jízdního kola. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou s prudkým klesáním měl vjet vlevo na nezpevněnou travnatou krajnici vozovky a následně s jízdním kolem spadl do přilehlé travnaté příkopy. Při havárii se zranil, a proto byl transportován leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice Olomouc, kde na následky svých zranění téhož dne zemřel. Okolnosti tragické dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

 Akce Hranice

S kontrolami od Zlatých Hor až po Travnou se mohli v pátek 26. dubna setkat všichni řidiči, kteří překračovali „hraniční čáru“ do Polska. Jeseničtí policisté na ten den připravili preventivně bezpečnostní opatření pod názvem „Hranice 2024“. Protože do této akce přizvali i celníky a polské kolegy z Nysy, Klodzka, Zabkowic Slaských a také pohraniční stráže, byly kontrolní týmy početnější. Jejich úkolem nebylo pouze předávání zkušeností z příhraničních oblastí, ale zaměřovali se na eliminaci protiprávního jednání.

Policisté během dne zastavili a zkontrolovali přes 450 vozidel. Největšího prohřešku se dopustil 47letý muž z Bruntálska, který přicestoval do Zlatých Hor i přes dva soudní zákazy řízení motorových vozidel. Podle soudů neměl za volant usednout až do srpna 2028. Nyní je muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dále policisté odhalili dva řidiče jedoucí pod vlivem OPL (marihuany) a dalších 27 přestupců. Mezi přestupky byly nejčastěji špatné technické stavy vozidel, propadlé technické kontroly, nerespektování dopravní značky – Zákaz vjezdu vozidel nad 7,5 t a pár řidičů si také několik měsíců nepohlídalo platnost svých řidičských průkazů.

Zdroj a foto: PČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.