Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Včerejšího dne (7.3.) krátce po 11. hodině došlo na křižovatce ulic Jaroslava Ježka a Denisova v Jeseníku k dopravní nehodě dvou vozidel. Podle zjištěných informací řídil 67letý řidič nákladní vozidlo zn. MAN, se kterým jel po ulici Jaroslava Ježka ve směru jízdy na ulici Lipovská.

Při průjezdu křižovatkou však nedbal dopravní značky „Dej přednost v jízdě!“ a narazil do vozidla Ford Transit jedoucího po hlavní pozemní komunikaci. U 59leté řidičky vozidla Ford Transit došlo ke zranění, se kterým byla převezena na ošetření do nemocnice.

Přítomnost alkoholu byla u obou řidičů vyloučena provedenou dechovou zkouškou.

Způsobená hmotná škoda na obou vozidlech byla předběžně vyčíslena na 160 000 Kč. Dopravní nehoda zůstává nadále v šetření policistů.

Chtěl jít na fotbal, místo toho přišel o peníze

Včerejšího dne (8.3.) se na policisty na Jesenicku obrátil 35letý muž, který se měl stát obětí podvodu. Muž koncem února reagoval na inzerci prodeje vstupenek na fotbalový zápas mezi AC Spartou Praha a FC Liverpoolem v ceně 2 550 Kč za jeden lístek s tím, že má zájem o celkem čtyři lístky. Poškozený se s inzerentem dohodl na zaslání částky ve výši 10 200 Kč převodem na účet. Následně obdržel zakoupené vstupenky na svůj email, přičemž zjistil, že všechny lístky mají stejný QR kód. S tímto problémem obratem oslovil prodejce, který mu zaslané peníze vrátil zpět, ale nabídl mu jiné vstupenky na výhodnější místa v hledišti. Tato nabídka mladého muže zaujala tak moc, že s koupí souhlasil a zaslal převodem ze svého účtu dvě platby v celkové výši 12 400 Kč. Po zaplacení však poškozenému vstupenky nepřišly a podvodník přestal s mužem komunikovat. Tímto podvodným jednáním muže okradl o 12 400 Kč.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli dle trestního zákoníku zákaz činnosti, propadnutí věci nebo trest odnětí svobody až na dvě léta.

Dopravní nehoda se zraněním

V pátek 8.3.2024 v 18:15 hodin došlo na silnici II. třídy č. 453 v katastru obce Seč u Jeseníku k dopravní nehodě dvou vozidel. Podle zjištěných informací jel 75letý řidič automobilu Škoda Fabia ze směru od obce Dětřichov směrem k obci Rejvíz, když se jeho vozidlo střetlo s protijedoucím osobním autem Škoda Octavia, které řídil 38letý řidič. Po střetu sjel automobil Škoda Octavia z pozemní komunikace do příkopu, kde se převrátil na pravý bok.

Ve vozidle Škoda Octavia cestovalo celkem pět osob. U dvou z nich došlo ke zranění, která si vyžádala převoz a následné ošetření v jesenické nemocnici a jedna žena byla převezena leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice Ostrava.

U obou řidičů byla provedenou dechovou zkouškou vyloučena přítomnost alkoholu.

Způsobená hmotná škoda na obou zúčastněných vozidlech byla předběžně vyčíslena na 60 000 Kč. Dopravní nehoda zůstává i nadále v šetření policistů.

Řidič pod vlivem alkoholu

Včerejšího dne (10.3)před desátou hodinou dopoledne kontrolovali policisté v Jeseníku osobní motorové vozidlo značky Mercedes. Jeho 56letý řidič se mimo jiné podrobil dechové zkoušce, při které nadýchal hodnoty přes 1,7 promile. Řidiči byla zakázána další jízda a byl mu zadržen jeho řidičský průkaz.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí řidiči trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Nehoda kamionu zablokovala tah na Polsko

Včera (11.3.)chvíli před jedenáctou hodinou dopolední došlo na silnici I. třídy č. 60 v katastru obce Skorošice k dopravní nehodě nákladního automobilu. Podle zjištěných informací 31letý řidič kamionu zn. Volvo s návěsem jedoucí ve směru na Javorník nedbal zvýšené opatrnosti a pravými koly návěsu najel mimo komunikaci. Řidič se snažil celou situaci zachránit tím, že se pokoušel dostat pravá kola návěsu zpět na komunikaci. Při tomto manévru však jízdní souprava dostala smyk a řidič ztratil kontrolu nad vozidlem. Tahač s návěsem se převrátil na pravý bok a zůstal ležet napříč přes komunikaci. Při dopravní nehodě došlo k úniku provozních kapalin, které zajistili jeseničtí hasiči.

Kvůli této nehodě zůstal hlavní tah na Polsko uzavřen více jak devět hodin.

Přítomnost alkoholu byla u řidiče vyloučena provedenou dechovou zkouškou.

Způsobená hmotná škoda na vozidle a komunikaci byla předběžně vyčíslena na 850 000 Kč. Dopravní nehoda zůstává i nadále v šetření policistů.

Řídil, přestože měl platný zákaz

Ve středu 13. března krátce před devátou ráno zastavili policisté v obci Zlaté Hory na Jesenicku osobní automobil Chevrolet Matiz. Jeho 42letý řidič nepředložil řidičský průkaz, přičemž tvrdil, že jej zapomněl doma. Policisté však lustrací zjistili, že muž řidičský průkaz nevlastní, jelikož má platný zákaz řízení až do srpna letošního roku. Policisté muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži až dvouletý pobyt za mřížemi.

Dopravní nehoda dvou vozidel

Včerejšího dne (13.3.) kolem osmé hodiny ranní vyjížděli policisté k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, ke které došlo v obci Skorošice na křižovatce silnice č. I/60 a silnice č. III/4539 na Jesenicku. Podle zjištěných informací 26letá řidička osobního automobilu zn. Ford C-Max jedoucí od obce Tomíkovice nerespektovala dopravní značku „dej přednost v jízdě“ a vjela do křižovatky právě ve chvíli, kdy po hlavní komunikaci projížděl ze směru od obce Žulová 46letý řidič vozidla Škoda Octavia. Mladá řidička narazila přední částí svého vozidla do pravé části auta Škoda Octavia. U zúčastněných řidičů byla přítomnost alkoholu vyloučena provedenou dechovou zkouškou.

Během nehody nedošlo k žádnému zranění.

Způsobená hmotná škoda na zúčastněných vozidlech byla předběžně vyčíslena na 100 000 Kč.

Řidič pod vlivem přišel o řidičák

V neděli 17. března kolem páté hodiny ranní kontrolovali policisté v obci Česká Ves na Jesenicku osobní motorové vozidlo zn. Škoda Octavia. Jeho 30letý řidič se mimo jiné podrobil odborné dechové zkoušce, při které nadýchal hodnoty přes 1,9 promile. Řidiči byla zakázána další jízda a byl mu zadržen jeho řidičský průkaz.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí řidiči trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Pád stromu na projíždějící vozidlo

Včerejšího dne (18.3) po 17. hodině vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici II. třídy číslo 445 v katastru obce Zlaté Hory. Podle zjištěných informací tudy projíždělo vozidlo zn. VW Sharan ze směru od obce Vrbno pod Pradědem na obec Zlaté Hory, když mu bezprostředně do jízdní dráhy spadl ztrouchnivělý strom. Jednasedmdesátiletý řidič zareagoval prudkým brzděním a najetím k pravému okraji vozovky, avšak ani přes tuto jeho reakci nešlo střetu zabránit. Jako zázrakem nedošlo při dopravní nehodě ke zranění. U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Na místě se o spadený strom a úklid vozovky postarali jeseničtí hasiči společně s dobrovolnými hasiči ze Zlatých Hor.

Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

Řidič narazil do stromu, po nehodě byl převezen do nemocnice

Včerejšího dne (19.3.) o půl osmé ráno vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici II. třídy č. 455 mezi obcemi Velké Kunětice a Strachovičky. Podle zjištěných informací se 22letý řidič vozidla zn. Fiat Punto při projíždění levotočivou zatáčkou plně nevěnoval řízení a sjel s vozidlem do příkopu. Zde narazil přední částí auta do stromu, přičemž si způsobil zranění, se kterým musel být vozidlem RZS převezen do jesenické nemocnice k ošetření. Přítomnost alkoholu byla u řidiče vyloučena provedenou dechovou zkouškou.

Způsobená škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 60 000 Kč. Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají.

Nehoda dvou aut

V pondělí 18. března před polednem došlo na silnici I. třídy č. 60 mezi obcemi Pomezí a Vápenná k dopravní nehodě. Podle zjištěných informací 41letý řidič stříbrného vozidla zn. Škoda Octavia nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, v levotočivé zatáčce dostal smyk a bočně se střetl s protijedoucím automobilem také zn. Škoda Octavia červené barvy 37letého řidiče. Při střetu došlo k odhození stříbrného vozidla do přilehlého oplocení, které bylo nárazem poničeno. Nehoda se obešla bez zranění. Přítomnost alkoholu byla u obou řidičů vyloučena provedenou dechovou zkouškou.

Způsobená škoda na vozidlech a oplocení byla předběžně vyčíslena na 115 tisíc korun. Dopravní nehoda zůstává i nadále v šetření policistů.

Zakládal si různé účty, teď mu hrozí pobyt za mřížemi

Jeseničtí kriminalisté zahájili trestní stíhání 32letého muže z Jesenicka, kterého obvinili ze spáchání přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti z nedbalosti.

Kriminalisté jej viní z toho, že měl umožnit dosud neznámému pachateli zastřít původ finančních prostředků, které měly být získány podvodným jednáním. Muž si v průběhu roku 2022 založil na svoji osobu několik bankovních účtů, přičemž veškeré přístupové údaje k těmto účtům předával osobě, se kterou si dopisoval prostřednictvím aplikace Messenger a o tyto účty ani příchozí platby se už více nezajímal. Dosud neznámý pachatel tak účty využíval pro svoji kriminální činnost, jelikož si na účty nechával posílat peníze od osob, které svým jednáním podvedl.

Kriminalisté zjistili, že veškeré takto získané peníze byly následně přeposílány na další mnohdy nedohledatelné účty, přičemž se podařilo prokázat, že přes tyto účty měl takzvaně protéct téměř 1 milion korun. Pravděpodobným důvodem mužova jednání mohla být finanční motivace, avšak tímto jednáním si přišel pouze na pár tisíc korun.

Obviněnému za tento přečin v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Apelujeme na všechny občany, aby nikomu nesdělovali přihlašovací údaje ke svým bankovním účtům. Za touto žádostí se vždy skrývá něco nekalého. Bankovní účty jsou evidované na jméno a v případě, že je váš účet zneužit k trestné činnosti, hrozí i vám trestní stíhání, jelikož trestní zákoník pamatuje i na nedbalostí trestné činy.

Agresivní řidiči se potkali na silnici

V pátek 22. března po 12. hodině vyjížděli policisté na Jesenicku k dopravní nehodě, ke které došlo v obci Česká Ves. Podle zjištěných informací 46letý řidič vozidla Škoda Superb bránil v předjíždění nákladnímu automobilu zn. Renault s návěsem, který řídil 32letý muž. Řidič škodovky se nedržel při pravém okraji vozovky a vjel do jízdní dráhy předjíždějícímu náklaďáku, čímž došlo ke střetu levé zadní části superbu s pravou přední boční částí nákladního vozidla. Řidič nákladního automobilu po nehodě nezastavil a ujížděl směrem ke státní hranici. Cestou se snažil předjet další vozidlo zn. Volkswagen Arteon, jehož 57letý řidič mu bránil v předjíždění tím způsobem, že nejprve přidával plyn, přejížděl do protisměru a následně soupravu vybržďoval. Všechna tři vozidla zastavila na světelné křižovatce v Mikulovicích, kde chování řidičů vyústilo ve vzájemnou potyčku, kterou se zabývají policisté z obvodního oddělení Zlaté Hory.

Předběžná škoda na vozidlech byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo a alkohol za volantem vyloučila u řidičů provedená dechová zkouška. Dopravní nehoda i jednání řidičů zůstává nadále v šetření policistů.

Mladá řidička podcenila situaci

Včera o půl deváté večer vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici I. třídy č. 60 v obci Lipová Lázně. Podle zjištěných informací 18letá řidička osobního automobilu Kia Niro nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem a stavu a povaze komunikace. Vjela na chodník, kde s vozidlem nejprve narazila do kovového zábradlí a poté se zastavila až o plot u domu. Mladá žena cestovala ve vozidle společně se třemi mladíky ve věku od patnácti do jednadvaceti let. Dva z nich museli být převezeni k ošetření do nemocnice. Přítomnost alkoholu byla u řidičky vyloučena provedenou dechovou zkouškou. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 900 tisíc korun.

Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají.

Chyběly mu jen dva dny a vše mohlo být v pořádku

Ve čtvrtek (28.3.) v podvečer zastavila 21letého řidiče osobního vozidla VW policejní hlídka ve Zlatých Horách, aby u něho provedla kontrolu. Policista ho vyzval, aby předložil doklady potřebné k řízení a provozu vozidla. Mladík nepředložil řidičský průkaz a hájil se tím, že ho zapomněl doma. Vzápětí ale bylo jasné, že se tato informace nezakládá na pravdě, protože systém zahlásil, že mu byl Městským úřadem Jeseník ve správním řízení vysloven zákaz činnosti. Kdyby ještě vydržel dva dny, nebyl by teď podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, protože sankce spočívající v zákazu činnosti mu končila k poslednímu březnu tohoto roku. Kontrola na návykové látky a alkohol proběhla bez problému.

Podezřelý zaútočil půllitrem

Včera (30.3.) ve večerních hodinách došlo k roztržce mezi dvěma návštěvníky hospody v Bělé pod Pradědem. Ke slovní rozepři došlo venku před hospodou, který se vystupňoval a skončil tím, že 47letý muž praštil sklenicí svého o dva roky mladšího protivníka do hlavy a způsobil mu zranění, se kterým byl ZZS převezen do nemocnice v Jeseníku, kde byl ošetřen a následně propuštěn. Událost je prověřována pro trestný čin ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví.

Za krádež vodky může skončit za mřížemi

Velmi draho může přijít 21letého mladíka krádež jedné lahve vodky. V sobotu 30. března dopoledne navštívil supermarket v Jeseníku. Mladík v prodejně vzal půllitrovou lahev za 130 korun, sejmul z ní bezpečnostní čip a vložil ji do igelitové tašky. Následně chtěl prodejnu opustit, aniž by za alkohol zaplatil. Neušel však pozornosti ostraze prodejny, která jej za pokladnami zastavila. Přivolaní policisté zjistili, že muž se krádeže nedopustil poprvé. V posledních třech letech byl za takový čin odsouzen Okresním soudem Frýdek – Místek. Muži hrozí za přečin krádež trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Na Velikonoční pondělí dojezdil

Včera (1.4.) ráno krátce před osmou hodinou policejní hlídka zastavila řidiče vozidla Škoda projíždějícího Jeseníkem. Jednasedmdesátiletý řidič při dopravní kontrole nadýchal 2,5 promile alkoholu v dechu. Muži hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Další internetový podvod

Včerejšího (3.4.) dne se na jesenické policisty osobně obrátil 76letý muž, který se měl stát obětí internetového podvodu. Poškozený nabízel prostřednictvím inzertního portálu k prodeji zahradní drtič větví. Na inzerát zareagovala osoba, která nabídla, že dopravu zajistí prostřednictvím služby DPD. S touto nabídkou prodávající souhlasil a pachateli poskytl své osobní údaje a číslo bankovního účtu, načež dosud neznámý pachatel poškozenému zaslal podvržené stránky vypadající jako ty společnosti DPD. Na této stránce muž zadal údaje z platební karty, přičemž po něm pachatel požadoval jinou kartu s výmluvou, že částku nelze na tuto kartu převést. Starší muž neváhal a zadal údaje i ze své druhé karty. Pachatel tak následně oběma kartami provedl platby v minimální výši 16 tisíc korun.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu podvod a zločinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody na tři léta až osm let.

Apelujeme na občany, kteří prodávají zboží na inzertních či obdobných portálech, aby nikdy nereagovali na přijaté neznámé odkazy a už vůbec do nich nezadávali údaje ke své platební kartě nebo internetovému bankovnictví. Ve většině případů se jedná o podvržené odkazy.

Za neplacení alimentů až rok za mřížemi

Včerejšího dne sdělili jeseničtí policisté podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Podle zjištěných informací si 25letý muž po dobu více jak jednoho roku neplní vyživovací povinnost vůči svým čtyřem nezletilým dětem, ačkoliv mu tato povinnost vyplývá z občanského zákoníku. Celkově tak má na alimentech dlužit přes 20 000 korun.

V případě prokázání viny a odsouzení mu podle trestního zákoníku hrozí až roční pobyt za mřížemi.

Motorkář byl převezen do nemocnice

Včerejšího dne před půl třetí odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě motorkáře, ke které došlo na silnici II. třídy č. 457 v katastru obce Horní Heřmanice u Bernartic. Podle zjištěných informací se šestapadesátiletému řidiči během jízdy od města Vidnava při průjezdu levotočivou zatáčkou pravděpodobně zasekla plynová páčka, kvůli čemuž vyjel vpravo na travnatou krajnici vozovky. Následně s motorkou narazil do kmene pokáceného stromu, čímž došlo k vymrštění motorkáře. Muž byl z místa nehody transportován leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Olomouci k ošetření.

Škoda na motocyklu zn. Yamaha byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají.

Zraněný cyklista

Včerejšího dne o půl třetí odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo v obci Vápenná. Nezletilý cyklista jel po chodníku směrem od základní školy k fotbalovému hřišti a při sjíždění z chodníku na komunikaci nedal přednost v jízdě osobnímu vozidlu zn. Dacia. Při nárazu došlo k poškození boční strany vozidla a jízdního kola. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 52 tisíc korun. Chlapce si převzala matka, která jej převezla do nemocnice k vyšetření.

V tomhle období se na silnicích začíná vyskytovat čím dál více cyklistů, a proto apelujeme na všechny účastníky silničního provozu, aby na sebe byli vzájemně ohleduplní a vždy se z cest vrátili ve zdraví domů.

Mladá řidička nestihla zareagovat

Včera (9.4.) kolem půl deváté ráno došlo k dopravní nehodě dvou vozidel na silnici I. třídy č. 44 v obci Česká Ves na Jesenicku. Podle zjištěných informací 25letá řidička vozidla Škoda Octavia neponechala před svým vozidlem dostatečnou bezpečnou vzdálenost a narazila do zadní části před ní zastaveného vozidla zn. VW Passat. Jeho 57letá řidička zastavila, jelikož dávala přednost odbočujícímu autu. Škoda na obou vozidlech byla předběžně vyčíslena na 170 tisíc korun. Nehodou se policisté zabývají.

Krádež čokolád ho může přijít draho

Včerejšího dne (11.4.) po 14. hodině vyjížděli jeseničtí policisté na krádež zboží v jednom obchodě v Jeseníku. Dle zjištěných informací si měl 21letý muž vložit celkem 22 kusů čokolád do svého batohu a bez zaplacení projít pokladnami. Při odchodu jej však zadržel pracovník ostrahy, který následně zavolal policisty. Hlídka lustrací mladíka zjistila, že byl v posledních třech letech již za krádež odsouzen. Z tohoto důvodu mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí přísnější trestní sazba. Za mřížemi tak může strávit šest měsíců až tři léta.

Zdroj a foto: PČR, autor: jj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.