Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Policisté přispěli k záchraně života

Neobyčejnou službu měla včera (21.7.) odpoledne policejní hlídka z Jeseníku, která v České Vsi kontrolovala vozidla a dohlížela na bezpečnost v silničním provozu. Krátce před 17:00 hodinou uslyšela od nedalekého domu hluk a vzápětí volání o pomoc.

Policisté nezaváhali a běželi k místu, odkud zvuky přicházely. Doběhli až na zahradu domu, kde našli 40letého muže, který měl masivní poranění pravé horní končetiny v oblasti lokte. Ihned zraněnému s pomocí záchranářského batohu poskytli první pomoc a přivolali záchrannou službu. Vzápětí se k nim přidal i lékař, který byl nedaleko. Lékař záchranné služby nařídil okamžitý transport leteckou službou do Fakultní nemocnice Olomouc. Šetřením se zjistilo, že se muž na zahradě věnoval údržbě krosny s motorem na paragliding a přitom ho zachytil rotující list vrtule a zranil ho. V době úrazu byl poškozený na zahradě sám a k úrazu došlo zřejmě vlivem neodborné manipulace. Aby byla věc řádně prověřena byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Okolnosti jsou nadále v šetření.

Policisté pátrali po cizinci

Včera po půl šesté odpoledne jsme přijali oznámení o cizinci, který se ztratil někde na pomezí Polska a Česka. Ztracený muž sám kontaktoval linku 112 a uvedl, že se ztratil v horách. Při hovoru byl nervózní a bylo zřejmé, že ho ovládla panika. Zraněný ale dle svého tvrzení nebyl. Policistům se podařilo zjistit, že by se mohl nacházet někde v okolí vrcholu Karkulka u rozcestníku Klínový. Do hledání se zapojila i horská služba z důvodu špatného přístupu a náročného terénu v daném místě. Pracovník horské služby, který se na místo možného výskytu osoby vydal, ale nikoho nenašel. Do akce byli zapojeni také policisté z polské strany, kteří propátrávali okolí. Pátrací akce byla úspěšná, muž nakonec našel turistickou značku, po které se vydal. Polskými kolegy byl nalezen v lokalitě Na Štítě/Kowadlo přímo na státní hranici zdravý a bez zranění. Pohřešovaný psychicky léčený 31letý muž byl předán matce, se kterou je v této lokalitě na polské straně na dovolené.

Nešťastně havaroval s traktorem

V úterý 25. července okolo 15. hodiny havaroval v obci Bělá pod Pradědem – Adolfovice 67letý řidič traktoru značky Zetor. Během jízdy měl zavadit ramenem traktoru o dřevěný telefonní sloup. Ten svým pádem strhl nejen další telefonní sloup, ale i sloup veřejného osvětlení. Kolizi navíc odnesl i zaparkovaný automobil Renault Megan a střecha kůlny, na které shozený telefonní sloup dopadl. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v předběžné výši 160 000 korun. Ke zranění osob nedošlo a alkohol za volantem vyloučila u řidiče provedené dechová zkouška. Policisté dopravní nehodu kvalifikovali jako přestupek podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, za který uložili řidiči pokutu příkazem na místě.

Začalo to větví, nakonec mu na autě skončil celý kmen

Ve středu 26. července krátce po poledni došlo u obce Nové Vilémovice k dopravní nehodě motorového vozidla Volkswagen Caddy. Sedmačtyřicetiletému řidiči spadla bezprostředně před jedoucí auto větev stromu, do které i přes brždění narazil. Vlivem situace zastavil a během okamžiku mu na jeho vozidlo spadl rovnou celý kmen stromu. Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Alkohol za volantem vyloučila dechová zkouška a hmotná škoda byla předběžně vyčíslena přes 200 000 korun.

Rozvážnost při sdílení intimních materiálů se vyplácí!

Jeseničtí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu vydírání. Včerejšího dne se na ně obrátil 23letý mladík, který téhož dne komunikoval na sociální síti mimo jiné i prostřednictvím videohovoru s  neznámou ženou. Během konverzace se měl sebeuspokojovat, čehož však zneužil neznámý pachatel. Kontaktoval jej s výhružkami, že pokud nezaplatí požadovanou finanční částku, rozešle nahraný intimní obsah jeho přátelům.

V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest.

Pokud hodláte sdílet své fotky a videa s intimním obsahem, důkladně zvažte komu a jaké informace a materiály o sobě poskytnete.

V případě, že se stanete obětí podvodníka, který na Vás vyvíjí nátlak, v žádném případě mu již nic dalšího neposílejte a neprodleně kontaktujte policisty.

Vyhýbala se zvěři, skončila s autem na střeše

V neděli 30. července večer došlo v katastru obce Vlčice k dopravní nehodě osobního vozidla značky Peugeot. Podle zjištěných informací vběhla bezprostředně před jedoucí automobil lesní zvěř a 18letá řidička s vidinou zabránění střetu strhla řízení vpravo mimo vozovku. Po krátkém manévrování narazila vozem do označníku silniční propusti a nakonec skončila mimo komunikaci s vozem přetočeným na střechu. Mladá řidička utrpěla zranění, se kterým ji zdravotníci transportovali do jesenické nemocnice. Alkohol i drogy za volantem u ní vyloučila dechová zkouška a orientační test na drogy. Z důvodu úniku provozních kapalin zasahovala u dopravní nehody i jednotka Hasičského záchranného sboru Jeseník. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 50 000 korun.

Podvodná SMS ji připravila o 30 000 korun

V pondělí 31. července se na policisty obrátila 47letá žena z obce na Jesenicku s oznámením, že se stala obětí internetového podvodu. Začátkem července přijala z neznámého telefonního čísla SMS zprávu, ve které byla upozorněna na neúspěšný pokus o doručení balíčku ze zahraničí. Důvodem měla být špatně uvedená adresa, kterou měla žena aktualizovat prostřednictvím přiloženého odkazu v textové zprávě. Shodou okolností očekávala zahraniční zásilku, a proto dbala pokynů uvedených ve zprávě. Po kliknutí na odkaz byla přesměrována na webové stránky, kde se dozvěděla, že má u zásilky nedoplatek a pro její doručení je nutné částku uhradit. Klikla na další odkaz a rázem se jí na monitoru otevřely podvržené stránky její banky, které však působily reálným dojmem. Oklamaná žena vyplnila přihlašovací údaje do internetového bankovnictví a rovněž i všechny informace ke své platební kartě. V  mobilní aplikaci nakonec potvrdila i bankovní transakci, kterou již však nebyla schopna přesně specifikovat. Později zjistila, že jí z účtu odešlo několik plateb v celkové výši téměř 30 000 korun.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a podvodu. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení bude pachatel potrestán odnětím svobody na tři léta až osm let.

Zdroj a foto: PČR