Město pomůže rodičům a jejich dětem. Dostanou peníze, které se vyberou na pokutách

O tom, že všechno zlé může být k něčemu dobré, se brzy přesvědčí obyvatelé Jeseníku. Zdejší radnice totiž vezme peníze, které na pokutách vybírá třeba městská policie, a rozdělí je dětem na volnočasové aktivity. Nejde o drobné – k dispozici bude milión korun.

Náš cíl je zřejmý. Chceme podpořit děti, aby víc sportovaly, případně se zapojily do jiných volnočasových aktivit. Přiznejme si, že část mládeže během covidových restrikcí zlenošila. Musíme děti zvednout od mobilů a počítačů a vrátit je na hřiště nebo do tělocvičen,“ uvedla Zdeňka Blišťanová, starostka Jeseníku.

Od 1. července se obyvatelé Jeseníku mohou přihlásit na platformě Corrency, kde až do vyčerpání vyčleněného milionu, obdrží 1 500 korun ve formě correntů. Tento kredit můžou využít na financování až tří čtvrtin nákladů na sportovní a volnočasové aktivity pro děti u místních poskytovatelů, a to až do 31. ledna 2024. Registrace probíhají na webu jesenik.corrency.cz.

Dalším důvodem, proč podporu zavádíme, je skutečnost, že až pětina rodičů teď kvůli složité ekonomické situaci musí omezovat volnočasové aktivity svých dětí. Prostě na ně nemá. To nám nepřišlo fér, a tak i jim chceme pomoci. Podpoříme tak nejen rodiče a děti, ale rovněž místní spolky a kluby, které kroužky a jiné aktivity nabízí,“ vysvětlila Zdeňka Blišťanová.

Jeseník, společně s Prostějovem, jsou prvními městy v Olomouckém kraji, která tuto formu podpory dětí nabízí. Obdobný program funguje také ve Slezské Ostravě nebo v pražských Letňanech.

Nechtěli jsme vymýšlet něco, co je už vymyšlené. Systém Corrency funguje na několika místech Česka, je jednoduchý a přehledný. A kdo by si náhodou nevěděl s přihlášením nebo využíváním correntů rady, klidně se pro informace může obrátit na naši radnici,“ dodal Tomáš Vlazlo, radní města.

TZ

2 Responses to Město pomůže rodičům a jejich dětem. Dostanou peníze, které se vyberou na pokutách

  1. Mystic Oz napsal:

    tohle je naprosto uzasna a revolucni myslenka. Za 1500 korun,si deti v telocvicne v dnesni dobe mohou koupit vzduch,ktery tam za hodinu vydychaji. Pokud by snad jeste k tomu potrebovali elektrinu a dozor,tak snad radnice sahne do zasob. Take je skvele,ze radni mesta Jesenik,si uvedomili,ze neni treba vymyslet vymyslene a neni vlastne potreba pouzivat mozek. A protoze 1500 KC nepokryva absolutne zadne detske potreby,mohli by ten jeden milion korun odnest ke Stirum a nechat dospelaky,si do vycerpani,tech pokutovych penez uzit volnočasové aktivity.

  2. Jan Kopřiva napsal:

    Aha, takže i když je část pokut vybírána neeticky, tímto je vše v pořádku? “Chce se mi blejt velebnosti!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.