POŠTOVNÍ A DITTERSDORFOVA SE DOČKAJÍ OBNOVY

Dvě frekventované komunikace, jejichž technický stav již není bezvadný, se dočkají obnovy. Na jaro tohoto roku je naplánována rekonstrukce, která zahrnuje vybroušení stávající asfaltové vrstvy do hloubky 5 cm a položení nového povrchu na ulici Poštovní a Dittersdorfova…

Zároveň dojde k úpravě dnes již vyklánějících se obrub a u poškozených kusů k jejich výměně. Bezpečnost chodců podpoří zajistí vybudování zpomalovacího pruhu v prostoru před školkou, který bude zároveň sloužit i jako nasvícený přechod pro chodce. V úseku u přechodu bude rychlost omezena na 30km/hod.

Jako dodavatel byla vybrána společnost BERKASTAV, s r.o. Cena obnovy je vyčíslena na cca. 4,4 mil. Kč bez DPH, což je zhruba o milion a půl méně, než byla odhadovaná cena zakázky v zadávací dokumentaci. Stavební práce by měly započít v dubnu letošního roku a potrvají asi čtyři měsíce.

Obnova se neobejde bez dopravního omezení, proto prosíme všechny o shovívavost. Odměnou vám bude 450 metrů nové komunikace bez děr a záplat.

tz

One Response to POŠTOVNÍ A DITTERSDORFOVA SE DOČKAJÍ OBNOVY

  1. Karlos napsal:

    A na cyklisty se opět jako vždy zapomnělo. Již dnes je jízda na kole po Dittersdorfově ulici mezi mnoha auty dosti nebezpečná. Vždyť chodník na straně školní zahrady není takřka vůbec chodci používán, proč by se při rekonstrukci ulice neopravil také rozbitý chodník a pak označil značkou Stezka pro chodce a cyklisty.
    Hlavně že město stále zadává nové a nové studie o řešení dopravy, ale vyřešit alespoň něco jednodušším zásahem je pro vedení města zkrátka nemožné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.