Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Zloděj navštívil ski areál na Jesenicku

Dosud neznámý pachatel odcizil někdy od středy 19. října do včerejšího dne v jednom z lyžařských středisek na Jesenicku dva elektrické přívodní kabely, každý o délce 40 metrů a z volně odstavené sněžné rolby autobaterii. Svým jednáním tak způsobil škodu v předběžné výši téměř 40 000 korun.

Auto se samovolně rozjelo a narazilo do chodce

V neděli 30. října v 11 hodin dopoledne došlo na místní komunikaci přiléhající k parkovišti jesenického krematoria k dopravní nehodě. Dvaapadesátiletý řidič měl zaparkovat své vozidlo Škoda Yeti v blízkosti vstupní brány krematoria a poté od něj odejít. Patrně z důvodu nedostatečného zajištění vozidla ruční brzdou došlo k jeho samovolnému pohybu, kdy během couvání narazilo do boční strany stojícího 62letého muže. Ten v důsledku nárazu upadl na zem, kde mu automobil navíc přejel dolní končetinu. Pohyb vozidla zastavila až betonová okrasná koule na travnaté ploše u jednoho z rodinných domů, na kterou auto najelo zadní částí. Zraněného muže si do péče převzala zdravotnická záchranná služba. Alkohol vyloučila u obou účastníků provedená dechová zkouška, způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 20 000 korun. Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají.

Za dopravní nehodou patrně stojí nepřizpůsobená rychlost

V pondělí 31. října okolo půl třetí odpoledne došlo na silnici mezi obcemi Velké Kunětice a Vidnava k dopravní nehodě osobního automobilu zn. Renault Clio. Podle prvotních informací nepřizpůsobil 26letý řidič rychlost jízdy svého vozidla a v levotočivé zatáčce dostal smyk, v důsledku čehož vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu. Po nárazu bylo vozidlo vymrštěno zpět na vozovku, na které zůstalo ležet na pravém boku. Při dopravní nehodě utrpěl mladý řidič zranění, se kterým byl předán do péče zdravotníků. Alkohol za volantem u něj vyloučila dechová zkouška. Způsobená hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 400 000 korun. Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají.

Opilý řidič zakončil jízdu v Mikulovicích

Trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti hrozí šestačtyřicetiletému muži za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Policejní hlídka muže zastavila v úterý 8. listopadu odpoledne v Mikulovicích, kterými projížděl ve vozidle Volkswagen. Policisté při dopravní kontrole řidiče podrobili dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní. Muž nadýchal 1,44 a 1,43 promile alkoholu v dechu.

Loupežné přepadení jesenické herny

JESENÍK – Pod pohrůžkou použití zbraně z herny odcizil přes půl milionu korun.

Kriminalisté územního odboru Jeseník obvinili 37letého muže z Jesenicka ze spáchání zločinu loupeže, kterého se měl dopustit ve čtvrtek 27. října okolo 2. hodiny ranní.

Muže viní z toho, že měl v provozovně herny s nožem v ruce, maskován  kapucí, zakrytým obličejem textilií a slunečními brýlemi, přinutit obsluhu k otevření pokladny a vyndání finanční hotovosti. Tu si měl vložit do igelitové tašky a poté měl nůž opětovně namířit proti obsluze s požadavkem o zpřístupnění trezoru. Z něj měl odcizit další peníze a celkově si tak z herny odnést přes půl milionu korun.

Bezprostředně po přijatém oznámení začali policisté po muži intenzivně pátrat. Na základě posouzení vstupních informací pracovali kriminalisté s verzí čtyř možných pachatelů. Díky důsledné operativně pátrací činnosti však během krátké doby vyloučili tři z nich a plně se soustředili na vytipovaného hlavního podezřelého. Při určení konkrétního pachatele sehrály významnou roli mimo jiné detailně vyhodnocené kamerové záznamy z herny. Kriminalisté navíc zjistili, že dotyčný hernu navštívil těsně před loupeží a během oddávání se hazardu v ní prohrál částku v řádu několika desetitisíců korun. Jak sám obviněný později potvrdil, právě prohra byla hlavním motivem jeho činu.

V pravé pondělní poledne 31. října kriminalisté muže zadrželi po předchozím souhlasu státního zástupce v šumperské herně a ještě téhož dne u něj zajistili část finančních prostředků pocházejících z této trestné činnosti. Následně dali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soud neakceptoval. Trestní stíhání proto probíhá na svobodě. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Skončil v cizí garáži

V úterý 15. listopadu krátce před 7. hodinou ranní vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo ve Zlatých Horách. Podle prvotních informací 45letý řidič osobního motorového vozidla Škoda Octavia při průjezdu levotočivou zatáčkou patrně nepřizpůsobil rychlost stavu pozemní komunikace a naboural do plechové garáže. Uvnitř ní došlo k poškození dvou sněhových fréz. Alkohol za volantem u řidiče vyloučila odborná dechová zkouška. Během dopravní nehody nedošlo ke zranění osob a celková způsobená hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 200 000 korun. Dopravní nehodu policisté kvalifikovali jako přestupek podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, za který řidiči uložili pokutu příkazem na místě. 

Zdroj a foto: PČR