Další dvě nehody motorkářů na Červenohorském sedle

V sobotu 3. září před polednem havaroval pod Červenohorským sedlem 32letý cizinec s motocyklem Kawasaki Z750. Muž jel z Červenohorského sedla směrem na Kouty nad Desnou. Při průjezdu levotočivou zatáčkou č. 6 v důsledku nepřiměřené rychlosti vyjel vpravo mimo silnici, kde s motocyklem narazil do svodidel.

Od svodidel se motocykl odrazil zpět do jízdního pruhu, přičemž řidič přepadl přes svodidlo a zůstal ležet v příkrém svahu. Při havárii utrpěl zranění, se kterým byl letecky transportován na vyšetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku, která měla negativní výsledek. Celková škoda byla předběžně vyčíslená na 155 tisíc korun. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Další motorkář havaroval ve středu 7. září večer v serpentýnách pod Červenohorským sedlem. Dvacetiletý cizinec na motocyklu značky Yamaha MT-07 jel od Červenohorského sedla směrem na Kouty nad Desnou.

Havaroval mezi zatáčkami č. 9 a 10, když po projetí mírné levotočivé zatáčky najel na pravou vodící čáru, na které mu podjelo přední kolo. Při havárii se mladík lehce zranil, ale přivolání zdravotnické záchranné služby a ošetření odmítl. Případné ovlivnění alkoholem bylo vyloučeno dechovou zkouškou. Škoda byla předběžně odhadnutá na 80 tisíc korun. Nehodu policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení ve výši 500 korun.

Zdroj a foto: PČR