Okresní karamboly uplynulých dní

V pondělí 27. června ráno vyjížděli jeseničtí dopravní policisté ke střetu vysokozdvižného vozíku s osobním vozidlem. Nehoda se stala před firemním skladem v ulici Janáčkově v Jeseníku.

Čtyřiačtyřicetiletý zaměstnanec při vykládce a nakládce kamionu s vysokozdvižným vozíkem couval přes ulici. Při couvání si nevšiml osobního vozu Ford C-Max projíždějícího za vozíkem a narazil do něj. Případné ovlivnění alkoholem policisté u obou řidičů vyloučili dechovými zkouškami. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda na osobním automobilu byla předběžně odhadnutá na padesát tisíc korun a na vysokozdvižném vozíku na jeden tisíc korun. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

K nehodě tří vozidel, jednoho nákladního a dvou osobních, vyjížděli ve středu 30. června kolem poledne jeseničtí dopravní policisté. K nehodě došlo v Žulové na ulici Hlavní nedaleko obvodního oddělení Policie ČR. Čtyřiačtyřicetiletá řidička s vozidlem Škoda Fabia projížděla obcí ve směru od Vlčic na Vápennou. V důsledku nepřiměřené rychlosti přejela v prudké pravotočivé zatáčce do protisměru, kde její vůz narazil do cisternového návěsu protijedoucí nákladní soupravy. Po nárazu byl její automobil odhozen zpět do svého jízdního pruhu, ovšem otočený o 180°. Chvíli poté do jejího auta čelně narazil osobní vůz Peugeot 307, jenž jel také od Vlčic. Osmatřicetiletý řidič peugeotu vjel do zatáčky také příliš rychle, takže nedokázal zastavit na vzdálenost, na kterou má rozhled, a zareagovat na situaci v silničním provozu, resp. nehodu. Případné ovlivnění alkoholem policisté u všech zúčastněných řidičů vyloučili dechovými zkouškami. Při nehodě byli tři lidé zraněni. Ve fabii řidička a její nezletilá dcera a v peugeotu řidič. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 200 tisíc korun, z toho 100 tisíc na návěsu a po 50 tisících na každém z osobních aut. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

K nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli ve čtvrtek 30. června dopoledne jeseničtí dopravní policisté. Ke střetu došlo kolem jedenácté hodiny na silnici mezi Mikulovicemi a Kolnovicemi. Devětadvacetiletý řidič jel s osobním vozidlem VW Polo od Kolnovic na Mikulovice. Aniž by dbal zvýšené opatrnosti, vjel s vozem do kouřové clony vznášející se nad vozovkou. Vzápětí zjistil, co je příčinou. Jeho vůz narazil do zadní části vozidla Ford Galaxy odstaveného u krajnice. Řidička fordu musela zastavit, protože se uvnitř auta a z pod kapoty začalo kouřit. Sotva stačila vystoupit ze svého auta, došlo k nárazu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Požití alkoholických nápojů před jízdou policisté u obou řidičů vyloučili dechovými zkouškami. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 70 tisíc korun, z toho 40 tisíc na volkswagenu a 30 tisíc na fordu.

Nehodu policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Za volant sedl posilněn alkoholem

V sobotu dopoledne zaregistrovala hlídka řidiče osobního vozidla Š Octavia v obci Adolfovice, který nebyl připoutaný a rozjela se za ním. Vozidlo zastavila předepsaným způsobem a 43letý řidič jim předložil doklady pouze k vozidlu, doklady ke své osobě neměl u sebe. Kontrolou vozidla se zjistilo, že nemá platnou technickou prohlídku a jezdí bez ní. Následovala dechová zkouška, která měla pozitivní výsledky 1, 32 a druhá 1, 25 promile alkoholu. Řidič se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. Vzhledem k tomu, že tímto jednáním řidič naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, byly zahájeny úkony trestního řízení.

Zdroj a foto PČR