Jesenické karamboly

Byl obviněn z ublížení na zdraví

Z trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví byl obviněn 33letý muž, který je v současné době ve výkonu trestu, kde si odpykává trest za obdobné jednání, za které byl odsouzen soudem v únoru letošního roku.

Tam si také převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. Obviněný v březnu tohoto roku neudržel své emoce na uzdě a v jednom z jesenických barů se po slovní rozepři fyzicky pustil do o tři roky staršího muže. Pod vlivem alkoholu a na veřejnosti poškozeného udeřil takovou silou do obličeje, že mu vyrazil zub. Je pravděpodobné, že si pobyt za mřížemi prodlouží, protože mu za uvedené jednání dle trestního zákoníku hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Za dopravní nehodou byly zřejmě sluchátka v uších

Ke střetu osobního automobilu s chodkyní vyjížděli v pátek 24. června dopoledne jeseničtí dopravní policisté. K nehodě došlo na přechodu pro chodce v ulici Smetanově v Jeseníku. Osmnáctiletá dívka měla jít po chodníku. Před vstupem na přechod pro chodce se řádně nerozhlédla a vstoupila do vozovky bezprostředně před blížícím se vozidlem Renault Megane. Jeho řidička na situaci zareagovala intenzivním brzděním, ale střetu s chodkyní již nezabránila. Dívka při nehodě utrpěla zranění, s nimiž musela být převezena na ošetření do jesenické nemocnice. Případné ovlivnění alkoholem policisté u chodkyně i řidičky vyloučili dechovými zkouškami. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnutá na 40 tisíc korun. Během prošetřování nehody policisté zjistili, že dívka měla při chůzi zřejmě na uších sluchátka, a proto si nevšimla přijíždějícího auta. Okolnosti nehody, příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření. 

Hurvínek pod vlivem

V pátek 24. června vpodvečer před 18. hodinou projížděl 55letý muž na elektrokoloběžce ulicí Žižkovou v Jeseníku. Protože byl pod vlivem alkoholu, jízdu nezvládl a havaroval. Dechovými zkouškami mu policisté postupně naměřili 2,19 a 2,13 promile. Při havárii se muž zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do jesenické nemocnice. Škoda na koloběžce byla předběžně odhadnutá na 3 tisíce korun. Okolnosti havárie jsou předmětem dalšího šetření.

Zdroj a foto: PČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.