Okresní karamboly uplynulých dní

Nezabrzdil, nedobrzdil, nedojel a netrefil…

K havárii dodávky do Černé Vody vyjížděli ve čtvrtek 9. června kolem osmé hodiny ráno jeseničtí dopravní policisté. Firemní vůz Renault Master 24letý řidič zaparkoval po sedmé hodině ráno u jednoho z domů.

Když se na místo později vrátil, zjistil, že se vůz samovolně rozjel a poškodil sloup telefonního vedení a poštovní schránku u dalšího domu. Alkohol u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou. Ke zranění osob nedošlo. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 45 tisíc korun, z toho 25 tisíc na vozidle, 10 tisíc na sloupu a 10 tisíc na schránce. Nehodu policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Ve středu 8. června po jedenácté hodině se na silnici mezi Ramzovou a Horní Lipovou střetla dvě osobní vozidla. Jedenačtyřicetiletý řidič ve voze Škoda Octavia jel od Ramzové na Horní Lipovou. Protože si nenechal dostatečný odstup od vozidla Škoda Rapid jedoucího před ním, nedobrzdil a narazil do něj, když řidička daného auta reagovala na situaci v silničním provozu. Před ní jedoucí vůz VW Golf totiž zastavil u pravého okraje vozovky. Případné ovlivnění alkoholem policisté u obou řidičů vyloučili dechovými zkouškami. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 180 tisíc korun, z toho 80 tisíc na octavii a 100 tisíc na rapidu. Nehodu policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

K havárii se smrtelným zraněním vyjížděli v noci na neděli 5. června jeseničtí dopravní policisté. Dvaatřicetiletý cizinec projížděl po půlnoci na neděli na jízdním kole obcí Bělá pod Pradědem, částí Domašov směrem na Jeseník. Jízdu na bicyklu nezvládl. Vyjel mimo silnici, kde narazil do betonového obrubníku, a poté upadl do silničního příkopu. Při havárii utrpěl cyklista zranění neslučitelná se životem. Škoda na kole byla předběžně vyčíslená na jeden tisíc korun. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

V úterý 31. května dopoledne vyjížděli jeseničtí dopravní policisté do Zlatých Hor k nehodě nákladního vozidla. Sedmatřicetiletý řidič s vozem Tatra T815 couval ulicí Spojovací. Při couvání nejprve pravým zadním obrysem zdeformoval kovový sloupek vjezdové brány a část oplocení u jednoho z domů. O pár desítek metrů dál pak levou zadní částí narazil do sloupu elektrického vedení, který se zlomil a poškodil dřevěný plot u dalšího domu. Požití alkoholických nápojů před jízdou policisté u řidiče vyloučili dechovou zkouškou. Ke zranění osob nedošlo. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 88 tisíc korun, z toho osmdesát tisíc na sloupu elektrického vedení s veřejným osvětlením, sedm tisíc na oplocení pozemků u domů a jeden tisíc na tatře.

Nehodu policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení ve výši jeden tisíc korun.

Zdroj a foto: PČR