Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

K pádu nakladače v kamenolomu vyjížděli v neděli 6. prosince 2021 po ránu jeseničtí policisté. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že se pod nakladačem při vykládce kamenů utrhl podklad.

Nakladač se poté začal pomalu sesouvat z okraje etáže a nakonec se zřítil do etáže o deset metrů níže. Čtyřiatřicetiletý řidič v momentě, kdy nad strojem ztratil kontrolu a ten se začal sesouvat, duchapřítomně zareagoval a z kabiny vyskočil. K újmě na zdraví u něj nedošlo a zraněný nebyl ani nikdo jiný. Vznikla pouze hmotná škoda na nakladači, kterou poškozená společnost odhadla na 3 miliony korun. Okolnostmi této události se budou jeseničtí policisté dále zabývat. Společně s oblastním inspektorátem práce budou prověřovat, zda nedošlo k porušení předpisů souvisejících s bezpečností a ochranou zdraví při práci.

Jeseničtí dopravní policisté v pondělí 6. prosince vyjížděli ke dvěma haváriím, za kterými stála nepřiměřená rychlost. Mladí řidiči nepřizpůsobili rychlost jízdy zejména svým schopnostem, aktuálnímu stavu vozovky a povětrnostním podmínkám.

Kolem patnácté hodiny havaroval v Bělé pod Pradědem 23letý řidič s vozidlem Renault Clio. Mladík projížděl obcí ve směru na Jeseník. Po projetí zatáčky dostal smyk a vyjel s vozem mimo silnici, kde narazil do oplocení a poté do domu. Škoda na automobilu byla předběžně odhadnutá na 20 tisíc korun a na zdeformovaném plotu a poškozené fasádě domu také na 20 tisíc korun.

Podobnou zkušenost pak měl večer kolem jedenadvacáté hodiny 28letý řidič, který s vozidlem Volvo S80 projížděl po silnici mezi obcemi Písečná a Supíkovice. V zatáčce dostal smyk a skončil v silničním příkopu. Škodu na vozidle policisté odhadli na 120 tisíc korun.

Při haváriích nebyl nikdo zraněn. Požití alkoholických nápojů před jízdou policisté u obou řidičů vyloučili dechovými zkouškami. Obě havárie vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

V pondělí 13. prosince před šestou hodinou ráno havaroval nedaleko Zlatých Hor 64letý řidič s vozem Mercedes – Benz Sprinter. Muž jel od Heřmanovic směrem na Zlaté Hory. V důsledku nepřiměřené rychlosti, kterou nepřizpůsobil stavebnímu a dopravně technickému stavu komunikace a povětrnostním podmínkám, po projetí pravotočivé zatáčky dostal s vozidlem smyk. Ten nezvládl, takže auto vyjelo mimo silnici do příkopu, kde se částečně převrátilo na bok. Z havárie řidič vyvázl bez zranění. Vznikla pouze hmotná škoda na vozidle v předběžné výši 50 tisíc korun. Požití alkoholických nápojů před jízdou policisté u řidiče vyloučili dechovou zkouškou.

V pondělí 13. prosince kolem osmé hodiny ráno havarovala v obci Písečná 78letá seniorka s vozidlem Fiat Brava. Řidička nepřizpůsobila rychlost stavu a povaze komunikace. Vůz vyjel mimo silnici, kde nejprve narazil do plotu a poté sjel do potoka. Dechová zkouška u řidičky měla negativní výsledek. Při havárii nebyl nikdo zraněn. Vznikla pouze hmotná škoda na vozidle ve výši přibližně 40 tisíc korun a na oplocení ve výši asi 5 tisíc korun.

Zmizely popelnice

Z neděle na pondělí 13. prosince neznámý pachatel odcizil tři kontejnery na tříděný odpad v obci Javorník – Bílý Potok. Jednalo se o dva kontejnery na papír a jeden kontejner na plast o objemech 1 100 l. Zloděj způsobil majiteli škodu za 25 000 korun. Pachateli hrozí za přečin krádež až dva roky za mřížemi.

V úterý 21. prosince před polednem se v Písečné střetla dvě vozidla. Třiačtyřicetiletá řidička ve voze Mitsubishi Pajero projížděla obcí směrem na Mikulovice. Po projetí pravotočivé a navazující levotočivé zatáčky dostala smyk. Vůz se stal neovladatelným, přejel do protisměru, kde pravým bokem narazil do přední části protijedoucího vozidla VW Golf. Při nehodě se zranili oba řidiči. Na ošetření byli převezeni do jesenické nemocnice. Požití alkoholických nápojů před jízdou u obou vyloučily dechové zkoušky. Celková škoda byla předběžně vyčíslená na 230 tisíc korun. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Ke střetu dvou vozidel v přibližně stejnou dobu došlo také nedaleko obce Travná na Javornicku. Devětašedesátiletý cizinec jel od obce Travná směrem k hranicím s Polskou republikou. V důsledku nepřiměřené rychlosti po průjezdu pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení a narazil do protijedoucího nákladního vozidla zajišťujícího svoz odpadu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechové zkoušky na alkohol měly u obou řidičů negativní výsledek. Celková škoda byla předběžně odhadnutá na 130 tisíc korun. Nehodu policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Zdroj a foto: PČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.