Jesenická basketbalová U13 rozjela novou sezónu v krajské soutěži

Basketbalový mix tým BK Jeseník U13 pod vedením trenéra K. Richtera vstoupil do nového ročníku soutěže (Středomoravský přebor – starší minižáci U13) a to téměř ve stejném složení, ve kterém se představil i v minulém roce v mladší kategorii U12.

Také soupeři se nezměnili (nově přibyl TBS Přerov), tzn. že musíme absolvovat daleké výjezdy k zápasům např. do Zlína nebo Kroměříže, ale stejně tak daleko „přes kopce“ to mají i soupeři k nám do Jeseníku vzhledem k systému dvojzápasů doma – venku.

I když nejen nás trápí neustále se měnící COVIDová omezení, zvládli jsme odehrát dosavadní kompletní program s výjimkou posledního venkovního dvojutkání ve Zlíně, pro který se nyní hledá náhradní termín. Nejbližší domácí kolo nás čeká před vánoci a to 19.12. proti UP BCM Olomouc, který patří k hlavním favoritům soutěže.

Prozatímní bilance výher a proher (3-5) nás řadí po bok družstev z Kroměříže a Prostějova, ale „těžké váhy“ – Zlín a Olomouc – jsou teprve před námi. I přes nepochybnou výhodu týmů z větších měst, kde je základna výběru hráčů oproti Jeseníku a okolí nepoměrně větší, věříme, že se dokážeme popasovat i s těmito protivníky.

Přehled odehraných utkání BK Jeseník U13:

TJ Slavia Kroměříž – BK Jeseník 45:29

TJ Slavia Kroměříž – BK Jeseník 37:46

(*POZN.: dvojzápas v Kroměříži jsme absolvovali pouze se 6ti hráči, Kroměříž jich měla k dispozici 14, přesto se podařilo „urvat“ cenné vítězství !!! )

BK Jeseník – TJ Basketbal Šumperk 38:61

BK Jeseník – TJ Basketbal Šumperk 46:50

BCM Orli Prostějov – BK Jeseník 55:21

BCM Orli Prostějov – BK Jeseník 67:20

BK Jeseník – TBS Přerov 36:35

BK Jeseník – TBS Přerov 63:33

Následuje: BK Jeseník – SK UP BCM Olomouc – ne 19.12. (Městská sportovní hala Jeseník od 11h a 13h) – tímto zveme všechny rodiče a fanoušky (za dodržení aktuálně platných COVID pravidel).

Kompletní přehled soutěže je dostupný na:

www.olo.cbf.cz/souteze/sezona-2021-2022.html

Sledujte nás také na:

www.basketbaljesenik.cz nebo na fcb: „BK Jeseník“

tz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.