ZPRAVODAJSTVÍ Z RADY MĚSTA JESENÍK

Radní schválili žádost regionálního centra Hnutí Brontosaurus Jeseníky na poskytnutí finančního daru pro vydání třetího dílu knihy Zmizelé Jesenicko s podtitulem Poutní místa. Připravovaná publikace bude podpořena částkou 15 000 Kč.

Schválen byl také rozpis řádných oddacích termínů na rok 2022. Žadatelé budou moci využít dvacet čtyři sobotních termínů. Oddávací místností byla opět stanovena obřadní síň radnice.

Radní vzali na vědomí výsledky srovnávacího výzkumu s názvem MĚSTO PRO BYZNYS, ve kterém se Jeseník umístil na 3. místě z celkem třinácti měst Olomouckého kraje v kategorii přístupu veřejné správy a na 2. místě v kategorii podnikatelské prostředí, z hlediska aktuálního rozvoje. Nejlepší hodnocení obdrželo město za počet ekonomických subjektů na obyvatele ve věku 15-65 let. Celkově se pak město Jeseník umístilo na 11. místě.

Na vědomí vzali radní také informaci o plánovaných předběžných tržních konzultacích směřující k výběru partnera pro Dostupné družstevní bydlení. Partner je pro celý projekt klíčovou osobou, se kterým město Jeseník založí družstvo a bude v úzkém kontaktu v procesu přípravy a realizace celého záměru. Předběžné tržní konzultace budou v následujících dnech zveřejněny prostřednictvím úřední desky a webových stránek města Jeseník.

Na návrh dopravní komise bude na ulici Karla Čapka snížena rychlost na 30 km/h, a to od křižovatky s ulicí Nábřežní až po křižovatku s ulicí Havlíčkova. Důvodem je nejen existence mateřské školky, ale i špatné rozhledové poměry pro sjezd od objektu č. p. 553, kde plánuje jeho vlastník výstavbu neveřejného parkoviště v roce 2022.

Jeseník má novou zastupitelku. Včera byla do funkce zastupitelky města Jeseníku jmenována Monika Ferenčíková, která nahradila Ing. Tomáše Hauznera. Jmenovací dekret přijala z rukou starostky města Jeseníku.

tz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.