Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

K havárii osobního motorového vozidla Toyota Auris došlo v sobotu 23. října kolem šesté hodiny ráno na silnici mezi Mikulovicemi a Terezínem.

Řidič toyoty, 41letý muž z Ostravy, při jízdě z kopce v prudké pravotočivé zatáčce na mokré vozovce v důsledku nepřiměřené rychlosti dostal smyk a vyjel vlevo mimo komunikaci. Ve svahu se poté vůz přetočil přes střechu a zůstal ležet na pravém boku. Při havárii byl lehce zraněný jak řidič, tak jeho dva spolucestující. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol i orientační test na omamné a psychotropní látky, oboje s negativním výsledkem. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnutá na 60 tisíc korun. Okolnosti havárie jsou předmětem dalšího šetření.

K nehodě dvou osobních vozidel došlo v sobotu 23. října krátce po patnácté hodině na silnici mezi Jeseníkem a Lipovou-lázněmi. Řidič, 25letý muž z Jesenicka, jel s vozidlem Audi A4 Avant ve směru od Lipové-lázní na Jeseník. V důsledku nepřiměřené rychlosti nestačil zareagovat na situaci před svým vozem, když před ním jedoucí osobní automobil začal brzdit a odbočovat vpravo. Aby do odbočujícího vozu nenarazil, vybočil ze směru své jízdy vlevo. Částečně přejel do levého jízdního pruhu, v němž ho v tu dobu předjížděl vůz Nissan GT-R, který řídil 63letý muž také z Jesenicka. Následkem toho nissan narazil pravým předním obrysem do levého zadního obrysu audi. Při nehodě byl lehce zraněn řidič nissanu a celá osádka audi, tj. řidič i jeho tři spolucestující. Všichni zranění byli na místě ošetření zdravotnickou záchrannou službou. Cestující z audi byli poté převezeni na vyšetření do jesenické nemocnice. Policisté u obou řidičů vyloučili požití alkoholických nápojů před jízdou dechovými zkouškami. Škoda na nissanu byla předběžně odhadnutá na 1 780 000 korun, na audi na 50 tisíc korun. V důsledku nehody byla také poškozena svodidla v délce bezmála 70 metrů, škoda na nich byla předběžně odhadnutá na 75 tisíc korun.

Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Jeseničtí kriminalisté v uplynulých dnech obvinili 27letého muže ze Zlínska ze spáchání pokračujícího trestného činu podvod.

V říjnu v roce 2019 začali prošetřovat trestní oznámení, které podal poškozený muž z Jesenicka. Obrátil se na policii s tím, že od září 2018 do října 2019 přes sociální sítě komunikoval s mužem, který mu slíbil dvacetiprocentní zhodnocení finančních prostředků, když je investuje do obchodování s ojetými vozy. Oznamovatel na nabídku přistoupil a postupně do obchodování investoval celkem 530 tisíc korun. Žádného zhodnocení ani vyplacení vložených finančních prostředků se však nedočkal. Podvodník s ním navíc přestal komunikovat.

Během šetření policisté zjistili, že poškozených, které má na svědomí pravděpodobně stejný pachatel, je více. Další dva případy se stejným modem operandi se objevily také na Šumpersku a jeden v Praze. Celková škoda se tak vyšplhala na 930 tisíc korun.

Díky preciznímu zpracování a vyhodnocování získaných poznatků se kriminalistům nakonec podařilo ustanovit pachatele. Za výše uvedený trestný čin mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

K havárii tahače s návěsem došlo v pondělí 18. října v obci Široký Brod. Řidič, 57letý cizinec, jel s nákladním vozem ve směru od Písečné na Mikulovice. V Širokém Brodě najel na krajnici, která jej stáhla do silničního příkopu, takže se návěs naklonil a opřel o dům. Policisté u řidiče dechovou zkouškou vyloučili požití alkoholických nápojů před jízdou či během jízdy. Při havárii nebyl nikdo zraněn. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 831 tisíc korun.

Kolem třetí hodiny v noci na neděli 10. října zastavila a kontrolovala policejní hlídka v Jeseníku osobní motorové vozidlo, které řídil 31letý muž z Teplicka. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která měla pozitivní výsledek 1,62 promile. Opakovanou zkouškou byla naměřena hodnota 1,68 promile.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Jeseničtí policisté zahájili trestní stíhání 74letého muže z Jesenicka jako obviněného ze spáchání trestného činu krádež. Toho se měl dopustit tím, že minimálně v období od července roku 2014 do ledna letošního roku měl v místě svého bydliště neoprávněně odebírat elektrickou energii. Technici společnosti zajišťující servis pro dodavatele energií při kontrole elektroměru v lednu letošního roku zjistili, že jsou porušené plomby a že elektroměr na jedné fázi neregistruje odebíranou elektřinu. Poškozená energetická společnost škodu předběžně odhadla na minimálně 80 tisíc korun.

Dle trestního zákoníku lze za výše uvedený trestný čin uložit trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

zdroj a foto: PČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.