Policisté opět dohlíželi na provoz přes Červenohorské sedlo

Dne 4. července 2020 v době od 09:00 hodin do 17:30 hodin proběhla na silnici I/44 v oblasti Červenohorského sedla dopravně bezpečnostní akce “MOTO-ČH SEDLO, červenec 2020”.

Opatření bylo zaměřeno zejména na kontrolu motocyklových účastníků silničního provozu. Na dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích dohlíželo 14 policistů, dvoučlenná hlídka celního úřadu, pracovníci stanice technické kontroly a krajský koordinátor Besipu. Celkově se zkontrolovalo 125 vozidel, z toho 72 motocyklů. “Policisté odhalili 28 přestupků, z nichž 16 se týkalo motocyklistů, z tohoto počtu byly 3 přestupky oznámeny příslušnému správnímu orgánu,” uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Třem motorkářům, z důvodu špatného umístění registračních značek, byly uloženy 3 kauce v celkové výši 20 000 Kč. “U tří řidičů motorových vozidel bylo zjištěno požití návykových látek a u jednoho řidiče, taktéž vozidla, bylo zjištěno požití alkoholických nápojů před jízdou,” upřesnila mluvčí. Příkazem na místě blokovou pokutou bylo vyřešeno 18 přestupků v celkové výši 11 000 Kč.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.