Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Bez řidičského oprávnění a také pod vlivem alkoholu usedla za volant 24letá žena. V pátek 12. června v noci během jízdy způsobila škodu za 41.000 Kč. S vozem zn. Volvo V50 jela ve Zlatých Horách po ul. Nerudova. Přitom narazila do zaparkovaného vozu zn. Audi A4 a o několik desítek metrů dál do poštovní schránky.

Když na místo přijeli policisté, provedli u řidičky orientační dechovou zkoušku na alkohol. Zkouška byla pozitivní s výsledkem 2,78 ‰ alkoholu. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se odmítla podrobit. V evidenci řidičů policisté zjistili, že žena nevlastní řidičské oprávnění. Nyní je důvodně podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ze stejného přečinu jsou podezřelí i další dva řidiči, kteří během víkendu usedli za volant pod vlivem alkoholu. V sobotu 13. června, v brzkých ranních hodinách, zastavili policisté v Jeseníku 50letého muže. Při dechové zkoušce mu naměřili 2,11 ‰ alkoholu. To však nebyl jediný prohřešek 50letého řidiče. Policisté zjistili, že muž nevlastní řidičský průkaz a k jízdě použil vozidlo, které má doklady uloženy v depozitu. Aby nebudil takovou pozornost, na vůz zn. Škoda Octavia si nasadil registrační značky od jiného vozidla. Policisté mu zakázali další jízdu a absolvovali s ním lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Po lékařském vyšetření netrvalo dlouho a za volant usedl znovu. O kousek dál ho zastavila jiná policejní hlídka. Za hodinu muž nestihl vystřízlivět. Dechová zkouška na alkohol u něj byla opět pozitivní s výsledkem 1,66 ‰ alkoholu.

Dalším řidičem pod vlivem alkoholu byl 27letý muž, kterého policisté zastavili v neděli 14. června, v brzkých ranních hodinách, v Jeseníku. Mladý řidič jedoucí s vozem zn. Opel Omega nadýchal 1,16 ‰ alkoholu.

Jiné tři řidiče pod vlivem alkoholu zastavili na Jesenicku policisté v sobotu 20. června. Pár minut po půlnoci kontrolovali policisté 43letého muže ve voze zn. Mitsubishi v Jeseníku. Protože měli podezření, že řidič je pod vlivem alkoholu, vyzvali ho k provedení orientační dechové zkoušky. Jejich podezření se potvrdilo. Přístroj naměřil hodnotu 2,03 ‰ alkoholu. Policisté 43letému muži zakázali další jízdu a zadrželi mu jeho řidičský průkaz.

Po třetí hodině ranní jiná hlídka narazila v Jeseníku na 43letého muže, který jel s vozem zn. Škoda Octavia po ul. Vodní. Ani u něj dechová zkouška na alkohol neproběhla bez problémů. Zkouška byla pozitivní s výsledkem 1,31 ‰ alkoholu.

Posledního, třetího řidiče policisté zastavili a kontrolovali v Mikulovicích před druhou hodinou odpoledne. Jednapadesátiletý muž projížděl obcí s vozem zn. Seat. I u něj přístroj naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,35 ‰ alkoholu.

“Všichni tři řidiči jsou nyní důvodně podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,” vysvětlila mluvčí policie Tereza Neubauerová.

V neděli 21. června odpoledne se v Lipové – lázních odehrála dopravní nehoda dvou osobních vozidel. Pětasedmdesátiletý muž jel s vozem zn. Dacia Duster směrem na Vápennou. Pravděpodobně nepřizpůsobil svoji rychlost mokré vozovce. Při průjezdu zatáčkou se následkem brzdění dostal s vozem do smyku, najel za pravou krajnici, kde narazil do kamenné stěny viaduktu. Náraz vůz odmrštil do protisměru, kde v tu chvíli projíždělo vozidlo zn. Ford Focus. Po střetu zůstala dacia ležet na boku v protisměru. Při dopravní nehodě utrpěla spolujezdkyně 75letého muže zranění, se kterým byla převezena do nemocnice. Požití alkoholu před jízdou bylo vyloučeno provedenými dechovými zkouškami. Na vozidlech vznikla škoda za 220.000 Kč.

V těchto dnech jeseničtí kriminalisté ukončili vyšetřování případu týkajícího se týrání zvířat a neoprávněného podnikání. Obvinění z těchto dvou přečinů si vyslechla 68letá žena. Obviněná žena měla ve svém domě odchovávat psy plemene Jorkšírský teriér a jejich křížence. Kvůli snížení nákladů na chov psů a maximalizaci zisku držela a rozmnožovala psy ve zcela nevyhovujících životních a hygienických podmínkách, bez řádné péče a veterinárního ošetření. Štěňata i dospělé psy pak prodávala přes internet.

Během domovní prohlídky, kterou policisté u 68leté ženy na podzim provedli, zajistili téměř 40 psů ve zbídačeném stavu. Policisté zajistili všem zvířatům veterinární ošetření,  poté je předali spolku zabývajícímu se ochranou týraných zvířat, který zajistil umístění psů do dobrých rukou nových majitelů.

Tohoto jednání se obviněná žena dopouštěla přesto, že v předešlých letech byla za stejné jednání opakovaně potrestána správním orgánem. V případě uznání viny hrozí 68leté ženě až trest odnětí svobody na 5 let.

V noci na pondělí 22. června zastavili policisté v Uhelné vůz zn. Škoda 125. Za volantem seděl 37letý muž. Během kontroly policisté zjistili, že muž má soudem vysloven zákaz řízení. Zákaz mu platí až do prosince 2020. Policisté vyzvali řidiče k provedení dechové zkoušky na alkohol. Ta byla negativní. Testu na drogy a lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se však bezdůvodně odmítl podrobit.

Nyní je 37letý muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí až trest odnětí svobody na tři roky.

Policistům se podařilo objasnit případ poškození voliéry umístěné na jesenickém náměstí Svobody. K samotnému poškození mělo dojít 27. května v podvečer. Vzniklým otvorem z voliéry ulétlo celkem 14 exotických ptáků. Polovinu se podařilo zaměstnancům Střediska volného času Duha odchytit zpět.

Díky městskému kamerovému záznamu a dobré místní znalosti policistů se podařilo ustanovit osoby, které se v inkriminovanou dobu pohybovaly okolo voliéry. Ze záznamu je patrné, že plechy ve spodní části voliéry poškodila dívka, která okolo voliéry hrála. Dívka se k voliéře nechovala vůbec ohleduplně. Když podlezla řetízkový ohradník, kopala do spodního plechu tak dlouho, až se zde vytvořil otvor. Smutné na celém případu je to, že po celou dobu byla tomuto protiprávnímu jednání přítomna její matka, která vůbec nezasáhla. A právě rodiče jsou ti, kteří nesou odpovědnost za své nezletilé ratolesti. V případě, že způsobí nějakou škodu, musí ji nahradit.

Policisté s ohledem na věk „pachatelky“ případ postoupí k dalšímu opatření na OSPOD (oddělení sociálně právní ochrany dětí) Jeseník.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.