Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Javornický agresor skončil ve vazbě

Policejní komisař sdělil obvinění 27letému muži ze spáchání přečinů násilí proti úřední osobě a výtržnictví.

Po desáté hodně večerní v sobotu 1. února byla na linku 158 oznámena rvačka na náměstí v Javorníku. Sedmadvacetiletý muž měl fyzicky napadat skupinku lidí. Agresor opakovaně neuposlechl pokynů policistů, kteří na místo dorazili. Stále na skupinku slovně dorážel a snažil se na ni fyzicky zaútočit. Přitom fyzicky napadl jednoho ze zasahujících policistů, čímž působil na výkon pravomoci úřední osoby. Policisté podali návrh na vzetí 27letého pachatele do vazby, který byl, i s ohledem na trestní minulost pachatele, Okresním soudem Jeseník akceptován. V případě uznání viny hrozí 27letému muž až trest odnětí svobody na 4 roky.

Straka

Podezření ze spáchání přečinu krádeže si vyslechl 30letý muž z Bernartic. Podezřelý muž na začátku ledna vstoupil neuzamčenými dveřmi do bytu 63letého muže. Využil toho, že majitel bytu nebyl právě doma. Ze skříně v ložnici odcizil plechovou pokladničku s finanční hotovostí 13.900 Kč. Prostory bytu si prohlédl již předem, protože u 63letého muže byl celé dopoledne na návštěvě. Odcizené peníze měl 30letý muž použít pro vlastní potřebu.

Usvědčený chmaták

Sdělení podezření ze spáchání trestného činu krádeže si vyslechl 42letý muž z Ostravska. V polovině ledna letošního roku se měl podle kriminalistů vkrást v Javorníku do šatny tělocvičny a tam z kapsy odložené bundy odcizit klíč od vozu Škoda Superb zaparkovaného před budovou. Vozidlo měl následně prohledat a ze schránky v palubní desce odcizit peněženku s 400 korunami. Po své „návštěvě“ vozidlo zase uzamkl, zmocnil se hotovosti a peněženku i s klíčem pohodil nedaleko místa činu. V případě uznání viny hrozí podezřelému za takové jednání mimo jiné až dvouletý trest odnětí svobody.

Podnapilý nájemník

Jeseničtí policisté se v noci na středu 5. února zabývali tak trošku kuriózním případem. Po druhé hodině ráno byli požádáni, aby přijeli do penzionu v Ostružné a pomohli tam lidem dostat z pokoje nezvaného nájemníka. Šestatřicetiletý muž si tam v alkoholovém opojení spletl patro a v domnění, že se nachází ve svém pokoji, z něj vyhnal překvapeného jedenáctiletého chlapce, který tam poklidně nocoval. Pokoje se pak nezvaný host nechtěl vzdát ani po příjezdu policistů. Ti mu následně naměřili dvě promile alkoholu v dechu. Věc šetříme pro podezření ze spáchání přestupků proti občanskému soužití a veřejnému pořádku.

Havárie u Zlatých Hor se naštěstí obešla bez zranění

Nepříjemnou zkušenost má za sebou starší řidič, který ve středu 5. února 2020 krátce před půl jedenáctou dopoledne havaroval s vozem Hyundai u Zlatých Hor. Během jízdy ve směru od Ondřejovic nepřizpůsobil v pravotočivé zatáčce rychlost jízdy stavu pozemní komunikace. S vozem přejel do protisměru, sjel do silničního příkopu a poškodil oplocení přilehlé zahrady. Jeho jízda skončila až nárazem do stromu. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Vznikla při ní škoda za předběžně 155 tisíc korun. Řidič se na místě podrobil dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Přestupek motoristy policisté vyřešili uložením pokuty.

Při nehodě mezi Heřmanovicemi a Zlatými Horami se zranili dva lidé

Včera o půl jedenácté dopoledne došlo k dopravní nehodě také na silnici II/445, v úseku mezi Heřmanovicemi a Zlatými Horami. Podle prvotního šetření tam řidič Scanie dostal při sjíždění kopce s návěsem naloženým dřevem smyk, ve kterém sjel návěs do protisměru a narazil do protijedoucího nákladního vozu značky Ford Tranzit. Při nehodě utrpěl zranění jak řidič, tak spolujezdec z tohoto vozidla. Oba zraněné záchranáři přepravili k ošetření do nemocnice. U obou řidičů policisté provedli dechové zkoušky, které vyloučily, že by usedli za volant pod vlivem alkoholu. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na čtvrt milionu korun. Veškeré okolnosti, za nichž k této dopravní nehodě došlo, jsou předmětem dalšího šetření.

Vnuk připravil stařenku o platební kartu, z té pak vybíral. Bohužel to nebylo poprvé.

Třiatřicetiletému muži z Jesenicka sdělili policisté v těchto dnech podezření ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Uvedených činů se měl podezřelý dopustit koncem ledna při návštěvě své babičky v domě pro seniory. Měl využít chvíle, kdy seniorka odešla na toaletu a z peněženky, kterou měla uloženou ve skříňce, jí odcizit platební kartu. Měl štěstí, protože u ní měla 87letá stařenka poznačen také PIN kód. Opakovanými výběry z bankomatu následně babičku připravil o 11 500 korun. Tohoto jednání se ale nedopustil poprvé, obdobným případem se totiž policisté zabývali už koncem loňského roku. Nyní proto muži, v případě uznání viny, hrozí mimo jiné až tříletý trest odnětí svobody.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP