Dívka zkolabovala po užití extáze a výběr z dalších lumpáren uplynulých dní

Agresivního mladíka policisté zajistili

V neděli 29. prosince 2019 přijali policisté na lince tísňového volání oznámení mladé ženy z Jeseníku o nevhodném a hrubém chování jejího bývalého přítele.

Ten nejen, že se zdráhal opustit byt její matky, ale navíc měl mladé ženě vyhrožovat, že ji nenechá být, že se ho nezbaví. Vulgární nadávky po chvíli přešly také ve fyzické napadání. Mladík měl do své bývalé přítelkyně strkat a opakovaně ji napadat. Ve svém agresivním jednání pokračoval i při příjezdu policejní hlídky, kdy ženu v prostoru před panelovým domem udeřil. Dvacetiletého muže policisté zajistili. Nyní je důvodně podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Odcizené jízdní kolo

Škodu za šest tisíc korun má na svědomí prozatím neznámý pachatel, který se někdy v době od 24. do 27. prosince 2019 vloudil v Javorníku do neuzamčené kolárny v přízemí domu. Z ní v nestřeženém okamžiku odcizil mladé ženě její jízdní kolo značky CrossRide. Věc šetříme pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. Za uvedený čin lze dle trestního zákoníku uložit až dvouletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Podnapilý řidič při couvání lehce poškodil dvě zaparkovaná vozidla

Jeseničtí dopravní policisté se zabývají okolnostmi dopravní nehody, ke které došlo v pátek 27. prosince 2019 hodinu před půlnocí v Husově ulici v Jeseníku. Podle prvotního šetření tam měl podnapilý řidič při couvání se svým vozem značky Audi lehce poškodit další dvě zaparkovaná vozidla a způsobit na nich škodu za předběžně 15 tisíc korun. Aniž by však nehodu oznámil, z místa odjel. Policisté po vozidle a jeho řidiči začali ihned pátrat. Zhruba po deseti minutách jej zastavili a kontrolovali v Lipové-lázních. Během silniční kontroly řidiče vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce. Při ní mu naměřili 2,76 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška ukázala hodnotu ještě o něco málo vyšší, 2,89 promile. Řidič se následně podrobil také lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Veškerými okolnostmi, za nichž k této dopravní nehodě došlo, se nadále zabýváme.

Teplo za pět prstů

Otop téměř bez práce si obstaral dosud neznámý pachatel v Jeseníku, část Dětřichov. Někdy v době od 26. prosince do 5. ledna si vyhlédl kůlnu na volně přístupném pozemku. Odtud pak odcizil celkem 5 m³ naštípaného bukového dříví. Jednasedmdesátiletý majitel vyčíslil způsobenou škodu na 10.000 Kč.

Zmizelo Berlingo

Neznámý pachatel ve Zlatých Horách odcizil vůz zn. Citroën Berlingo. Vůz zmizel přes noc na pondělí 6. ledna z parkoviště na sídlišti. Uvnitř měl majitel uloženy palubní kameru, autosedačku a různé drobnosti. Pachatel tak způsobil škodu za více jak 300.000 Kč. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci.

Řídila pod vlivem alkoholu

Přes 2 ‰ alkoholu nadýchala 40letá řidička z Jesenicka. Žena projížděla ve čtvrtek 9. ledna okolo 23 hodiny s vozem zn. Škoda City Go Českou Vsí. Po zastavení policisté řidičku vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol. Přístroj Dräger u ní naměřil hodnotu 2,24 ‰ alkoholu. Řidička se dobrovolně podrobila i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté 40leté ženě, která je nyní důvodně podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, zadrželi její řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu.

Dívka zkolabovala po užití extáze

Obvinění ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy si vyslechl 35letý muž z Břeclavska. Dvě mladistvé dívky se přišly na konci roku 2019 pobavit do jednoho jesenického baru. Obviněný muž jim měl zdarma poskytnout ke společnému užití tabletu extáze. Půlku tablety užila pouze jedna z dívek. Chvíli po požití tablety však mladá dívka zkolabovala a musela být převezena do nemocnice.

V případě uznání viny hrozí 35letému muži až trest odnětí svobody v délce od jednoho roku do pěti let.

Zdroj a foto (ilustrační): PČR, autor: hp

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.