Okresní lumpárny uplynulých dní

Tento týden kriminalisté zadrželi a obvinili 35letého „vařiče“ pervitinu. Obviněný muž měl v průběhu letošního roku vařit v bytě rodinného domu v Jeseníku pervitin. Drogu vyráběl z léků, které si sám obstarával v Polsku. V rámci domovní prohlídky kriminalisté zajistili kompletní varnu i se surovinami sloužícími k nelegální výrobě pervitinu.

Pětatřicetiletý muž si vyslechl obvinění ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu v případě uznání viny hrozí až trest odnětí svobody na pět let.

Obvinění ze spáchání přečinu výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu si vyslechl 29letý muž ze Šumperska. Tohoto přečinu se měl dopustit v červnu letošního roku, když se pokusil převézt přes hranice léky, které se používají při ilegální výrobě metamfetaminu. Muž cestoval na motocyklu s částečně vybroušeným výrobním číslem, opatřeným registrační značkou patřící jinému motorovému vozidlu. V polských lékárnách nakoupil různé léky obsahující hydrochlorid pseudoefedrinu. Policistům vydal přes 400 ks tablet, ze kterých by mohlo být vyrobeno cca 18,3 g pervitinu. Na černém trhu by za drogu získal 35 000,- Kč.

Čtyřiadvacetiletý mladík si vyslechl podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V noci na 8. prosince mladík projížděl s vozem zn. Škoda Felicia Žulovou. V části Andělské domky byl zastaven policejní hlídkou. Během kontroly policisté mladíka vyzvali k orientační dechové zkoušce na alkohol. Přístroj Dräger u něj naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,28 ‰ alkoholu. Další test, tentokrát na drogy, byl také pozitivní na marihuanu. Následný rozbor krve a moči potvrdil ovlivnění oběma látkami.

Kriminalistům se podařilo objasnit případ neoprávněného užívání vozidla, ke kterému došlo v říjnu letošního roku. Jednapadesátiletý muž vůz zn. Škoda Felicia zaparkoval u čerpací stanice v pátek 11. října. Během hodinky se pachatel vloupal do vozidla a odjel s ním neznámo kam. Kriminalisté zjistili, že by se tohoto přečinu měl dopustit 36letý muž z Náchodska. Vůz neoprávněně užil k cestě do obce Dobrá, okres Rychnov nad Kněžnou, kde ho odstavil u místního koupaliště. O pár dnů později zde vůz objevili kolegové z obvodního oddělení Dobruška. Svým jednáním 36letý muž způsobil škodu za 4.500 Kč.

Podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody si vyslechla 53letá žena z Jeseníku, která se v pátek 20. prosince pokusila navštívit dva byty. Zádrhel byl v tom, že obyvatelé bytů o tom neměli ani tušení. Podezřelá žena v odpoledních hodinách zamířila do ul. Vančurova. Zde vešla do jednoho bytového domu. Odemčenými dveřmi vešla do bytu a na chodbičce začala prohledávat kabelku. Z kabelky nestihla nic odcizit, protože byla přistižena majitelkou. To však ženu z jejího záměru neodradilo. Vešla do sousedního bytového domu a opět zkusila své štěstí. I tady byl jeden z bytů odemčený. Na chodbičce si 53letá žena „vypůjčila“ láhev piva. Láhev si nakonec neodnesla, protože i zde byla přistižena majitelem.

V sobotu 21. prosince vyjížděli policisté do Uhelné, kde museli zakročit proti agresivnímu muži. Třicetiletý muž se u místní hospody pohádal s další osobou. Svou agresivitu si začal vybíjet na okolních věcech. Nejprve vyskočil na okno hostince a vykopl ho. Poté se vrhl na dvě vozidla, která zde byla zaparkována, a začal do nich kopat. Na autech způsobil promáčkliny a poškodil dvě zpětná zrcátka. Svým jednáním způsobil škodu za 13.000 Kč. Policisté agresivního muže zadrželi a umístili ho do policejní cely. Po vystřízlivění si 30letý muž vyslechl podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a poškození cizí věci.

Policisté se v pondělí 23. prosince v brzkých ranních hodinách pokusili ve Vidnavě zastavit a zkontrolovat vozidlo zn. BMV X5. Řidič vozu však na znamení nereagoval a pokusil se policistům ujet. Během jízdy však nezvládl řízení a na křižovatce narazil do domu. Policisté zjistili, že za volantem sedí 31letý muž. Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 2,22 ‰ alkoholu. Následně se také podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté 31letému na místě zadrželi řidičský průkaz. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 80.000 Kč.

Zdroj a foto: PČR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.