Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání si vyslechl 22letý cizinec. Mladík ve čtvrtek 21. listopadu havaroval v Bělé pod Pradědem.

S vozem zn. Škoda Felicia jel ve směru na Jeseník. Během jízdy přejel s vozem do protisměru a narazil do právě projíždějícího vozu zn. Škoda Fabia. Po střetu strhl řízení a narazil do svodidel. Poté přejel na druhou stranu, kde narazil do kamenné zídky. Ani zde se vůz nezastavil. Znovu přejel do svého jízdního pruhu a zastavil se u svodidel. Po dopravní nehodě bylo zjevné, že mladý muž je pod vlivem alkoholu. Protože u něj nemohla být provedena dechová zkouška, byl u něj nařízen odběr krve. Prvotní testy vyšly pozitivně s naměřenou hodnotou přes 3 ‰ alkoholu. Dále policisté zjistili, že mladík má soudem vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do října 2020. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 36.000 Kč.

Za volantem neměl co pohledávat

Sdělení podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky se nevyhnul 31letý muž z Jeseníku. Jako řidiče osobního vozidla jej koncem srpna v Lipové – lázních kontrolovala policejní hlídka. Při kontrole se řidič podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní na látku amfetamin/metamfetamin. Z následného rozboru krve vyšlo najevo, že měl muž řídit ve stavu vylučujícím způsobilost k této činnosti. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Únava za volant nepatří

Ve středu 27. listopadu 2019 půl hodiny po poledni havaroval s vozem Opel Astra poblíž Vápenné 66letý řidič. S vozem na střeše mimo silnici se podle prvotního šetření ocitl poté, co jej během jízdy ze Žulové na Vápennou přepadla únava. Při havárii se řidič lehce zranil. Zdravotnickou záchrannou službou byl přepraven k ošetření do nemocnice. Řidič se podrobil také dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. “Veškerými okolnostmi, za kterých k této havárii došlo, se nadále zabýváme,” uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Chtěl se vloupat do vozidla, vyrušil ho majitel

Sdělení podezření ze spáchání trestného činu krádeže si vyslechl 36letý muž z Jeseníku. Ve čtvrtek 28. listopadu okolo čtvrté hodiny ráno se podle policistů přikradl v Bělé pod Pradědem – Domašově k vozidlům zaparkovaným před rodinným domem. Majitel jednoho z vozidel se zrovna chystal do zaměstnání. Své vozidlo odemkl a uvědomil si, že se potřebuje ještě na moment vrátit domů. Tohoto okamžiku obratný lapka využil k tomu, aby do nezajištěného vozidla vnikl a z peněženky, kterou v něm našel, odcizil 300 korun. Když se poškozený po chvíli vrátil před dům, měl onoho muže vyrušit právě v okamžiku, kdy se pokoušel vniknout také do vozidla jeho otce. Po svém odhalení lapka nasedl na jízdní kolo, které měl připravené opodál, a z místa rychle ujížděl. Podezřelého muže se policistům podařilo dopadnout ještě téhož dne ráno. Vzhledem k tomu, že není na poli majetkové trestné činnosti žádným nováčkem, hrozí mu, v případě prokázání viny a odsouzení, mimo jiné až tříletý trest odnětí svobody.

Zdroj a foto: PČR