Okresní lumpárny uplynulých dní

Obvinění ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci si vyslechl 19letý mladík. Ten se měl hned čtyřikrát vloupat nebo pokusit vloupat do firmy v Bílé Vodě. Svým jednáním poškodil věci za 6.100 Kč a odcizil 70 Kč.

Poprvé zavítal do areálu na konci října, kdy se vloupal do kotelny. Tu prohledal, a aniž by cokoliv odcizil, místo opustil. O dva dny později vnikl do kompresorovny. Ani zde nic neodcizil. Při třetí „návštěvě“ zavítal do šatny zaměstnanců. Zde našel peněženku s finanční hotovostí 70 Kč. Naposledy se mladík pokusil vloupat do prodejny firmy. Při páčení dveří byl však vyrušen a z místa utekl.

V případě uznání viny mladíkovi hrozí až trest odnětí svobody na dva roky.

Dopravní nehoda osobního vozidla se odehrála ve středu 13. listopadu nad Bělou pod Pradědem. Třiapadesátiletý muž jel s vozem zn. Toyota Yaris ve směru od Videlského kříže na Bělou. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal smyk. S vozem vyjel vpravo mimo silnici a spadl do kamenného koryta propustku. Řidič utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Na vozidle vznikla škoda ve výši 40.000 Kč.

Jedna dopravní nehoda a čtyři poškozená vozidla. Ve čtvrtek 14. listopadu projížděl 54letý muž Zlatými Horami. U prodejny COOP chtěl z hlavní silnice odbočit vlevo na parkoviště. Při tomto manévru nedal přednost protijedoucímu vozu zn. Opel Astra. Na silnici došlo k čelnímu střetu mezi vozidly. Po nárazu byl opel odhozen vpravo, kde narazil do dopravní značky a zaparkovaného vozu zn. Dacia Logan. Dacia poté ještě narazila do vedle stojícího vozu zn. Škoda Felicia. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Hmotná škoda na vozidlech byla však vyčíslena na 285.000 Kč.

V nočních hodinách 10. listopadu došlo k neshodám mezi rodinami v Javorníku, které přešly ve vzájemné fyzické napadení. Při zákroku policistů proti agresorům tito za podpory dalších členů rodin otočili svou agresi vůči policistům a fyzicky je napadli, přičemž policisté i přes utrpěné zranění přivolali další policejní hlídky a celou situaci uklidnili.

Za napadení policistů bylo zahájeno trestní stíhání dvou osob pro trestné činy násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Současně byl podán návrh na vzetí do vazby, který však nebyl akceptován. V případě uznání viny hrozí obviněným až trest odnětí svobody v délce šesti let.

Policisté ve Zlatých Horách prověřují podvodné jednání neznámých pachatelů, kteří měli připravit 69letého muže o 79.000 Kč. Minulý týden byl senior před svým domem osloven neznámým mužem. Ten se ho zeptal, jestli nemá zájem o výměnu okapů a svodů dešťové vody na svém domě za „přijatelnou“ částku, nejvýše 30.000 Kč. Senior bohužel souhlasil. Při účtování však po seniorovi požadoval 100.000 Kč. Senior zajel do banky, peníze vybral a předal je řemeslníkům. Dle odborného vyjádření měla provedená práce hodnotu cca 21.000 Kč. Neznámí pachatelé tak seniora uvedli v omyl a způsobili mu škodu za 79.000 Kč.

Obvinění ze spáchání přečinu krádeže si vyslechl 72letý muž ze Zlatohorska. Obviněný muž měl jeden rok načerno odebírat elektřinu. V květnu 2018 měl zapojit kabel před elektrickými rozvodnými hodinami a tento přivést do svého domu. Kabel poté použil k napájení celé elektroinstalace domu. Svým jednáním měl 72letý muž způsobit škodu za téměř 25.000 Kč.

Policistům se podařilo chytit přímo při činu dva sprejery. Ve středu 20. listopadu v brzkých ranních hodinách kontrolovaly policejní hlídky vlakové nádraží v Lipové – lázních. Na odstavné koleji policisté zadrželi dva mladíky z Ostravska ve věku 25 a 26 let. Ti se pokusili posprejovat odstavenou vlakovou soupravu. Naštěstí žádnou škodu nestihli způsobit. Policisté mladíky zadrželi a umístili je do policejní cely. Nyní jsou oba mladíci důvodně podezřelí ze spáchání přečinu poškození cizí věci ve stádiu pokusu.

Zdroj a foto: PČR