Boj starých známých až do poslední vteřiny

AC Gamaspol Jeseník – SKP Ocel Třinec    5 : 4 ( 3 : 1 )

Třinec versus Jeseník to už je hodně starý příběh, který se začal psát před více než patnácti lety v rámci severomoravské divize F. Na úplném začátku této historie byli Oceláři výkonnostně nad tehdejším divizním nováčkem, postupem času se ale oba kluby srovnaly. Bilanci vzájemných měření sil vévodí remízový výsledek, to je ve futsalu kde se remízy moc nenosí, věc zcela nevídaná.

 

Po úvodním hvizdu začal aktivněji Jeseník a hned ve třetí minutě propálil Mráz hostujícího Kreželoka. Autor první trefy domácích se chvíli poté snažil být příliš konstruktivní v nepřehledné situaci ve vlastním brankovišti a naservíroval Třinci hodně laciné vyrovnání. Dvě rychlé branky hned na začátku vnesly neklid na sálovky obou týmů a hra byla chvíli neurovnaná. Ve třinácté minutě předvedli domácí v obraně hostů biliárovou souhru a Žák zakončoval do prázdné brány. Gamaspol začínal zjevně přebírat otěže, což potvrdil svou druhou trefou v zápase v pátek střelecky velmi aktivní Mráz. Třinec pak hrou bez brankáře zastavil domácí tlak a Jeseník s notnou dávkou štěstí přežil největší šanci Ocelářů těsně před odchodem do kabin.

 

Po změně stran hostující hráči prokládali svou hru odvoláváním brankáře, ale byli to domácí, kteří byli o poznání lepším týmem. Dvě dokonalá rozebrání obrany Třince, které v obou případech skončily posláním míče Marcinovem do zcela odkryté branky, rozburácely opět výbornou kulisu v jesenické sportovní hale. Krásné góly Gamaspolu ovšem Ocel nezlomily, do hry ji vrátilo chytré obstřelení domácího gólmana, který se vyběhnutím snažil hasit únik Przycka. Osm minut před koncem hosté znovu ukrojili z náskoku Jeseníku. A dlouhá hra bez gólmana se Třinci vyplatila ještě minutu před koncem, po vyšachování domácí defenzívy na Przycka už zívala zcela odkrytá svatyně Gamaspolu. Poslední minuta byla pro Jeseník určitě nervózní, ale žádná šance pro vyrovnání už Třinci dovolena nebyla.       

 

Oba kluby potvrdily své kvality. Hosté ve chvílích kdy herně zaostávali použili berličku s názvem power-play, což v je v takovém rozsahu divácká hniloba futsalu. Ovšem jak se říká účel světí prostředky. Jeseničtí fanoušci byli jako tradičně velkou oporou domácích a závěrečnou děkovačkou ocenili zvládnutí nelehkého utkání. Oba kluby patří do výkladní skříně tuzemského futsalu a pro všechny aktéry na palubovce není souboj s rivalem který vás má dokonale přečteného jednoduchý.

 

Sestava a branky Jeseník: Růžička Martin, Till Jakub – Bajza Karel, Kozelský Marek, Marcinov David(2), Mráz Jiří(2), Plhák Patrik, Schneider Daniel, Vavrač Jan, Žák Michal(1)

tz