Při lovu Baracudy ždímal Gamaspol poslední zbytky sil

AC Gamaspol Jeseník – Baracuda Jakubčovice    5 : 3 ( 4 : 1 )

Před více než deseti lety spolu oba kluby sváděly několik sezón tuhé boje o čelo divizní tabulky. V současnosti se Jeseník svému soupeři výsledkově vzdálil, ovšem páteční večer to příliš nepotvrdil. Přesněji, nepotvrdily to dvě třetiny utkání, neboť úvodní část byla z pohledu domácích ještě v pořádku. V motoristické hantýrce by se dalo jednoduše konstatovat, že hráčům Gamaspolu „došla šťáva“ a to je asi nejvýstižnější možné zhodnocení dění na palubovce po větší část utkání.

Začátek zápasu se nesl v očekávaném duchu. Domácí drželi míč a kombinací hledali kde udělá soupeř chybu. A chyby přicházely, přestože se zároveň Jakubčovicím dařilo ojedinělými výpady hrozit i do jesenické obrany. V desáté minutě již na výsledkové tabuli svítila po dvou trefách Mráze a jedné Schneidera na brankovém kontě Baracudy trojka a zápas směřoval k výsledkovému zopakování jarního debaklu hostů. Navíc za další okamžik nádherná kombinační akce celé domácí čtveřice se zakončujícím Žákem vysvléknula defenzívu hostů do nedbalek a zdálo se být rozhodnuto. Ale nebylo, hosté se do hry vrátili šťastnou střelou z uctivé vzdálenosti, kterou brankář Till viděl, až když okolo něj svištěla přesně k tyči.

Hosty gól polil živou vodou a domácí naopak nenacházeli sílu ani ke standartnímu výkonu. Druhé dějství se odehrálo nahoru-dolu a byl to herně naprosto rovnocenný boj. Jakubčovice nejprve snížili a jen fatální hrubka gólmana hostů nezadělala na závěrečné drama. Při zákroku proti lehké střele již patrně přemýšlel nad rozehrávkou, míč ale propustil do sítě a značně usnadnil Gamaspolu závěr zápasu. Minutu před koncem Baracuda ještě proměnila desítku, na což domácí hráči odpověděli ze stejné situace jen střelou do tyče, ovšem konec zápasu dramatickou zápletku postrádal.

Jakubčovice vyhrály druhý poločas a svým výkonem se mohou odpíchnout k lepším výsledkům. Domácí hráči splnili roli favorita dosti neotřelým způsobem a po hektickém období se mohou těšit na volnější termínovou listinu. Pět náročných futsalových zápasů, tři fotbalové zápasy, do toho tréninky ve dvou sportech a to vše v průběhu čtrnácti dnů je už opravdu enormní zátěž.

V příštím domácím utkání přivítá Jeseník futsalisty Třince a půjde o první vrchol druholigové sezóny. Gamaspol se bude snažit prezentovat výkonem, kterým si dokáže usmířit nejlepší fanoušky široko daleko. Po výkonu proti Jakubčovicím si to jeseničtí fandové zaslouží.    

Sestava a branky Jeseník: Till Jakub, Lukáč Marek – Bajza Karel, Kazár Tomáš, Marcinov David, Mráz Jiří(2), Novák Vladimír, Plhák Patrik, Schneider Daniel(1), Vavrač Jan, Žák Michal(2)

TZ