FUTSAL – V poháru proti zdi Gamaspol nezklamal

AC Gamaspol Jeseník – FK ERA-PACK Chrudim    2 : 4 ( 0 : 2 )

Losování futsalového poháru České republiky si nadmíru oblíbilo zápas dvojice Jeseník Chrudim, v posledních sedmi sezonách svedlo tyto protivníky proti sobě hned čtyřikrát. V tomto období se žádní ze soupeřů nepotkali častěji. Kdo je v soubojích mnohonásobného Mistra ČR a klubu na pomezí první a druhé ligy jasným favoritem není potřeba připomínat.

V minulém roce se hrálo poprvé v Jeseníku a zápas se povedl ve všech směrech. Domácí se nenechali zostudit a před fantastickou diváckou kulisou byli vyřazeni po výsledku 1:3. Středeční duel jako by loňské čtvrtfinále okopíroval od A do Z. Výborná nálada na tribuně sportovní haly v Jeseníku, kombinační koncert favorita, heroický výkon domácích a aplaus zaplněné tribuny všem aktérům futsalového galavečeru.

Chrudim herně dominovala především v první půli a po trefách Evertona a Drozda šla do kabiny s dvoubrankovým vedením. Krátce po přestávce Vavrač rozburácel tribunu snížením, ale favorit dvěma góly nepřipustil komplikace. Jeseník se alespoň propracoval k zasloužené korekci výsledku po druhé brance Vavrače, protože ve druhém dějství se dokázal do hry dostávat o poznání lépe a kvalitního protivníka na vysoké úrovni i v evropském měřítku několikrát dostal do úzkých.

Báječnou atmosféru, která panuje na domácích zápasech Jeseníku ocenil i sympatický brazilský trenér ERA-PACKu Felipe Conde. V komentáři pro chrudimský web uvedl: „Chtěl bych Jeseníku poděkovat za to, jakým stylem nás přijal, vše bylo precizní. Nová, kvalitní hala skvělá pro futsal, fantastická atmosféra, kvalitní tým. Doufám, že toto mužstvo uvidím příští sezonu v nejvyšší soutěži.“

Pro sportovní fanoušky, kteří tak úplně neznají tuzemskou futsalovou realitu ještě uvádíme souhrn posledních zápasů FK ERA-PACK Chrudim: VARTA futsal liga 20.9. výhra 13:0 v Mělníku, VARTA futsal liga 4.10. výhra doma nad úřadujícím mistrem AC Sparta Praha 5:3, Pohár SFČR 9.10. výhra 4:2 v Jeseníku a VARTA futsal liga 11.10. výhra 10:0 v Hodoníně.    

Sestava a branky Jeseník: Till Jakub, Lukáč Marek – Bajza Karel, Kazár Tomáš, Marcinov David, Mráz Jiří, Novák Vladimír, Plhák Patrik, Schneider Daniel, Vavrač Jan(2), Žák Michal

TZ