Okresní karamboly uplynulých dní

Půl hodiny po sobě se na stejném místě odehrály dvě dopravní nehody. V druhém případě byli účastníky i samotní dopravní policisté. V sobotu 7. září o půl třetí odpoledne havaroval mezi obcemi Velké Kunětice a Vidnava osobní automobil zn. Opel Corsa. Pravděpodobně vlivem rychlosti nezvládl řidič řízení, po projetí pravotočivou zatáčkou vyjel vlevo mimo silnici a narazil do stromu. Řidič při dopravní nehodě utrpěl zranění. Na vozidle byla vyčíslena škoda na 20.000 Kč.

Na místo přijeli policisté, kteří začali dopravní nehodu dokumentovat. Služební vůz odstavili při pravém okraji vozovky. Pár minut poté místem projížděl i 28letý muž s vozem zn. Ford Focus. Na mokré silnici dostal smyk a čelně narazil do zadní části policejního vozu. Tato dopravní nehoda se obešla bez zranění. Vznikla pouze hmotná škoda na vozidlech ve výši 100.000 Kč.

Řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté v Bernarticích, část Buková. V noci na neděli 8. září prováděli policisté dohled nad silničním provozem. Před jednou hodinou ranní zastavili 34letého řidiče jedoucího na čtyřkolce bez registrační značky a rozsvícených obrysových světel. Řidič u sebe neměl žádné doklady. Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 2,44 ‰ alkoholu. Řidič se dobrovolně podrobil také lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté muži zakázali další jízdu a zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP