Okresní lumpárny a karamboly uplynulých dní

Jeseničtí dopravní policisté žádají o pomoc občany, kteří byli svědky dopravní nehody v Bělé pod Pradědem, část Adolfovice. Dopravní nehoda se odehrála v sobotu 24. srpna po půl čtvrté odpoledne. Jedenaosmdesátiletý muž jel s vozem zn. Toyota Verso ve směru na Jeseník. V mírné levotočivé zatáčce nezvládl řízení svého vozu, sjel za krajnici do příkopu a narazil do stěny hospodářské budovy, skříně elektroměru a dopravního zrcadla. Při dopravní nehodě utrpěl jak řidič, tak jeho spolujezdkyně lehké zranění, se kterým byli převezeni do nemocnice. Zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 125.000 Kč.

Podle výpovědi měl řidič reagovat na protijedoucí kolonu vozidel. Z kolony měl jeden vůz vybočit směrem ke středu vozovky. Mělo se jednat o vůz zn. Škoda, červenohnědé barvy. V případě, že jste byli svědky této dopravní nehody a mohli byste pomoci s jejím objasněním, kontaktujte dopravní policisty na tel. č. 735 788 576.

Řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté, 29. srpna, v brzkých ranních hodinách v Jeseníku. Policisté vůz zn. Škoda Octavia zastavili na ul. Fučíkova. Za volantem seděl 33letý muž, který se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol. Přístroj Dräger naměřil pozitivní hodnotu, a to 1,61 ‰ alkoholu. Dalšímu lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se řidič odmítl podrobit. Policisté muži zadrželi jeho řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Nyní je 33letý muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V pátek 30.8. po půl šesté odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě dvou motocyklů na silnici I/44 v obci Česká Ves. Podle prvotního zjištění měl řidič motocyklu Suzuki na ulici Polská (ve směru od Jeseníku na Písečnou) při předjížděcím manévru z dosud nezjištěných příčin se strojem upadnout pod protijedoucí motocykl Harley Davidson, na kterém cestovaly dvě osoby. Řidič motocyklu Suzuki při nehodě utrpěl smrtelné zranění. Osádka druhého motocyklu byla zraněna lehce. Přesná příčina nehody, její okolnosti a souvislosti jsou předmětem dalšího šetření.

Řidiče pod vlivem alkoholu a v zákazu řízení zastavili policisté o víkendu v Jeseníku. V sobotu 31. srpna v brzkých ranních hodinách si policisté všimli rychle jedoucího vozu zn. Seat Leon. Při kontrole vyzvali 20letého řidiče k orientační dechové zkoušce na alkohol. Mladíkovi byla naměřena hodnota 1,68 ‰ alkoholu. A to nebyl jediný prohřešek mladíka. V evidenci řidičů policisté zjistili, že mu byl soudem uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Policisté 20letému mladíkovi zakázali další jízdu a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě uznání viny mladíkovi hrozí až trest odnětí svobody na 3 roky.

Podvodné jednání na internetu oznámila na policii 45letá žena z Jesenicka. V srpnu si její dcera objednala použitý mobilní telefon zn. iPhone 7 Plus. Prodávající za telefon požadoval částku 5.500 Kč. Po vzájemné domluvě žena peníze zaslala na uvedený bankovní účet. Po odeslání peněz prodejce přestal komunikovat a do dnešního dne žádný mobilní telefon neposlal.

K dopravní nehodě osobního vozidla vyjížděli policisté v pondělí 2. září do Velkých Kunětic, část Strachovičky. Havaroval zde 23letý muž s vozem zn. Škoda Fabia. Mladý řidič jel ve směru na Vidnavu. Při výjezdu z levotočivé zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost vozidla profilu komunikace a mokrému povrchu vozovky. S vozem sjel do příkopu, kde narazil do dopravní značky „začátek obce“ a směrového sloupku. Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 84.000 Kč.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP