Okresní lumpárny a karamboly uplynulého týdne

Na objasnění loupeže, ke které došlo v sobotu 27. července v Jeseníku, stačilo policistům jen pár hodin. Dva muži ve věku 28 let zašli relaxovat do parku na nám. Hrdinů. Sedli si na lavičku a přes mobilní telefon poslouchali hudbu. Po osmé hodině večer k nim přišli tři mladíci. Nejstarší z nich, 20letý mladík, si přisedl k nim a vyzval je, aby mu půjčili telefon, že si potřebuje zatelefonovat.

 Poté, co si 20letý mladík zavolal, chtěl 28letý muž telefon vrátit zpátky. To však 20letý mladík odmítl. Začal se s poškozeným o telefon přetahovat a vyhrožovat mu. Když se mladíkovi podařilo telefon získat, ještě se svým 19letým komplicem sebrali z lavičky přenosný reproduktor a powerbanku. Poškození událost hned oznámili na policii. Rychlému objasnění případu také přispěl podrobný popis pachatelů, který poškození dokázali kriminalistům předat. Způsobená škoda byla vyčíslena na 1.650 Kč.

“Za své jednání si 20letý mladík vyslechl podezření ze spáchání zločinu loupeže a o rok mladší komplic si vyslechl podezření ze spáchání přečinu krádeže,” vysvětlila policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

V neděli 28. července v brzkých ranních hodinách byla oznámena dopravní nehoda motocyklu, která se odehrála v Černé Vodě. Okolo 4 hodiny ranní jel 24letý muž na motocyklu zn. Honda ve směru na Žulovou. Při průjezdu levotočivou zatáčkou nezvládl řízení, vyjel mimo silnici a narazil do elektrické rozvodné skříně a popelnice. Při tomto způsobil jinému muži těžké zranění. Když na místo přijeli policisté, provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku na alkohol. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,56 ‰ alkoholu. A to nebyl jediný vroubek mladého řidiče, na motocykl usedl i přesto, že není držitelem řidičského oprávnění a k jízdě užil motocykl bez registrační značky. Nyní je 24letý muž důvodně podezřelý ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Další nehodu motorkáře policisté řešili v neděli v Mikulovicích. Osmatřicetiletý muž jel po dvaadvacáté hodině do centra obce. Při jízdě na malém motocyklu zn. Baotian přecenil své schopnosti, přibrzdil si přední brzdou a ztratil kontrolu nad motocyklem. Poté spadl na bok a utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Ještě před tím se však podrobil dechové zkoušce na alkohol. Přístroj Dräger u něj naměřil hodnotu 1,23 ‰. Způsobená škoda byla vyčíslena na 5.000 Kč.

Prostřednictvím linky 158 oznámil na policii 42letý muž z Jeseníku krádež kola. Neznámý pachatel někdy v době od 8. do 26. července vnikl do společné kolárny bytového domu. Zde odcizil rok staré dámské jízdní kolo zn. Kellys, růžové barvy. Od krádeže ho neodradilo ani to, že kolo bylo zajištěné lankovým zámkem. Svým jednáním způsobil majiteli škodu za 8.000 Kč.

Škodu za 50.000 Kč způsobil dosud neznámý pachatel krádeží přívěsného vozíku. Ten odcizil z uzavřeného areálu v České Vsi někdy v průběhu posledního týdne. Po otevření vjezdové brány s vozíkem zn. Vapp Express odjel neznámo kam. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Řidiče v zákazu řízení zastavili policisté v neděli 28. července v Bělé pod Pradědem. Před druhou hodinou odpolední jel 53letý muž s vozem zn. Fiat Stilo ve směru na Červenohorské sedlo. Ke kontrole policistům nepředložil řidičský průkaz. Lustrací v evidenci řidičů bylo zjištěno, že 53letý muž má soudem uložen trest zákaz řízení všech motorových vozidel až do ledna 2021. Policisté muži zakázali další jízdu a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a ublížení na zdraví si vyslechl 24letý muž ze Žulové. Na začátku května letošního roku měl před domem po předchozí hádce fyzicky napadnout o dva roky mladšího muže. Mladíka měl napadnout hliníkovou násadou od smetáku. Násadou ho několikrát udeřil do zad a poté zaútočil pěstmi. Mladíka dokonce pokousal v oblasti hrudníku, břicha a ramene. Dvaadvacetiletý muž tak utrpěl zranění, které si vyžádalo několikadenní léčení. Tohoto jednání se 24letý muž dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za podobné jednání pravomocně odsouzen.

Ze stejných trestných činů si vyslechl podezření další 24letý muž ze Žulové. Ten se svého jednání měl dopustit na konci června v místní restauraci. Pod vlivem alkoholu rozbil několik popelníků a pivních sklenic. Při incidentu slovně napadal jak servírku, tak další hosty. Tím se svým agresivním chováním nekončil. Před restaurací ještě fyzicky napadl jednoho z hostů, který se zastal servírky. Po úderech pěstí poškozený upadl na zem, udeřil se do hlavy a zůstal ležet v bezvědomí. I pro tohoto podezřelého se nejednalo o první incident. V předchozích letech byl již několikrát za výtržnictví pravomocně odsouzen.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP