Další úspěch basketbalové přípravky

Po domácím turnaji, výjezdu do Mohelnice a do polského Prudniku tentokrát otestoval jesenický basketbalový potěr i vzdálenější soupeře. Pozvánka na turnaj do Přelouče byla šancí potkat se s východočeskými talenty a poměřit síly s týmy Náchoda, Vysoké nad Labem a domácí Přeloučí.

Další výborně zorganizovaný turnaj nabídl napínavé souboje a jesenický výběr opět nezklamal. Dvě vítězství (TJ SPŠS Náchod-BK Jeseník 31:37, BK Jeseník-BK Vysoká nad Labem 36:26) a jedna těsná porážka (BK Jeseník-BK Přelouč 24:25) jsou skvělým povzbuzením do dalších tréninků a basketbalového růstu jesenických elévů.

Přestávky mezi zápasy byly opět vyplněny dovednostními soutěžemi, které hravou formou rozvíjí individuální dovednosti i týmovou soudržnost. Jesenický tým měl navíc v hledišti i hlasitou diváckou podporu a dokonce vlastní fanklub s transparenty 🙂

Letošní sezóna následně vyvrcholí turnajem v Kroměříži a v jednání je také možnost účasti dětí na letním basketbalovém campu v Olomouci.

Celoroční nábor dětí probíhá (každý týden) na trénincích pod vedením licencovaných trenérů a to v úterý od 14.30h (tělocvična ZŠ Adolfovice), ve středu od 15.30h (tělocvična ZŠ B. Němcové, Jeseník) a pátek od 14.30h (Městská sportovní hala Dukelská, Jeseník), děti (hoši i dívky) ročníku nar. 2005 a mladší.

Autor a foto: TZ