FLORBAL – Krnovské kosatky vyloupily Jeseník, junioři v neděli naopak úspěšní

V rychlém tempu pokračuje florbalová soutěž mužů DIVIZE D, ovšem tentokrát vyšli domácí naprázdno, když je na domácí půdě zaskočil další nedaleký soupeř – FBC ORCA KRNOV. Nepovedenou sobotu alespoň částečně napravili jeseničtí junioři v nedělním dvojutkání a také jesenická přípravka, která vyjela v sobotu na turnaj do Uničova.

FBK Jeseník – FBC ORCA Krnov 5:10

V 9.kole zavítal na palubovku Jeseníku další „starý známý“ soupeř z Krnova a jakkoliv se díky postavení obou týmů před zápasem mohlo zdát, že půjde o snadnou záležitost, opak byl pravdou. I když krnovská ORCA letos doposud nebodovala tak jak bývalo jejím zvykem v minulých sezónách, přítomným bylo po pár minutách zápasu jasné na čí straně jsou divizní zkušenosti.

Krnov se od úvodu prezentoval soustředěnou hrou ze zabezpečené obrany, ze které podnikal smrtící brejky. Rozklížená jesenická obrana často hasila nebezpečí až na poslední chvíli a bylo jasné, že gólový trest přijde co nevidět. Dva krnovští snajpři – Ondřej Miškov a Jaromír Filip si připsali na úvod po jednom zásahu a to jakoby předznamenalo průběh celého zápasu. Výsledek 1:3 po I. třetině byl pro domácí ještě milosrdný.

V podobném duchu pokračovalo utkání i v prostřední části a jesenickým se i přes zvýšenou bojovnost stále nedařilo zastavit gólovou smršť soupeře. Orca si vytvářela nebezpečné pozice téměř z každého útoku či standartky a jeseničtí jen těžkopádně dobývali krnovskou polovinu hřiště. Skóre 1:6 ve 4.min druhého dějství zavánělo debaklem, přesto domácí nechtěli prodat svou kůži lacino. Domácí gólman Michal Majsniar se poté blýskl vychytaným nájezdem a kosmetická korekce Lukáše Ďopana na 2:6 zažehla jiskru naděje před poslední třetinou.

V ní se na úvod trefil Ondřej Stavianis a zdálo se, že domácí se ještě zázračně „vrátí“ do zápasu, ovšem krnovské duo Miškov-Filip neponechalo nic náhodě. Další 3 branky v jejich podání (z toho jedna ve vlastním oslabení) vrazily další hřebíky do jesenické rakve. Z ní aspoň vyčníval čistý hattrick Ondřeje Stavianise v poslední třetině, který byl ale slabou náplastí na konečné prohře domácích 5:10.

I když nepříznivý výsledek lze částečně připsat na vrub několika absencím na domácí straně, rozhodně se potvrdilo pravidlo o vyrovnanosti letošní soutěže, což může být pozvánkou na další domácí zápasy, a to v so 15.12. proti FBC Hranice od 17h a v ne 16.12. proti FBC MSEM Přerov od 14h. Za co se rozhodně nemusíme stydět byla početná divácká kulisa, která opět atakovala hranici 200 diváků. Děkujeme!!!

Branky + asistence FBK Jeseník: Ondřej Stavianis 3+0, Lukáš Ďopan 1+1, Zbyněk Slováček 0+2, Martin Příhoda 1+0, Jan Lutonský 0+1, Michal Příhoda 0+1

TABULKA DIVIZE – skupina D, po 9.kole:

 1. FbC Asper Šumperk 26 bodů (odehráno 10 kol)
 2. FBC Hranice 24 b.
 3. 1.FBK Eagles Orlová 23 b. (odehráno 11 kol)
 4. Zlín Lions 19 b.
 5. FBS Olomouc 16 b.
 6. SK K2 Prostějov 15 b.
 7. FBK Jeseník 12 b.
 8. Florbal Vsetín 11 b.
 9. FbC KOVO KM Frýdek-Místek 7 b.
 10. FBC ORCA Krnov 6 b.
 11. FBC ZŠ Uničov 5 b. (odehráno 10 kol)
 12. FbC MSEM Přerov 4 b.

3.liga juniorů

FBK Jeseník – FBC Playmakers Prostějov 7:1

FBK Jeseník – TJ Postřelmov 7:7

Jestliže sobotní zápas domácí fanoušky příliš nepotěšil, pak nedělní porce juniorského florbalu zvedla domácím náladu o 100%. Do Jeseníku se sjelo 6 týmů z celého kraje, aby bojovalo o body ve 4. kole juniorské ligy.

Jeseník se v prvním zápase celého dne představil proti FBC Playmakers Prostějov a byla to jednoznačná záležitost. Domácí byly lepší ve všech herních činnostech a převaha se projevila i ve skóre, které utěšeně narůstalo ve prospěch domácích borců. O největší porci branek se zasloužila hlavně dvojice Tomáš Daniel a Lukáš Kubáň, ale stejně tak nutno vyzdvihnout týmový a zodpovědný výkon celého týmu, který byl příslibem do dalšího zápasu.

V něm museli domácí čelit o poznání silnějšímu výběru Postřelmova a dramatický průběh potvrdil předzápasové prognózy. Skóre se divoce přelévalo na obě strany, aby se nakonec zastavilo na smírném stavu 7:7, i když k vítězství tentokrát chybělo opravdu málo . Zajímavostí je, že stejným patem skončilo i minulé setkání těchto soupeřů (9:9). Další zápasy čekají naše juniory až těsně před Vánoci, kdy se utkají s Fbc Asper Šumperk a  FBC Droždín.

Branky + asistence FBK Jeseník (vs. Prostějov): Tomáš Daniel 3+2, Lukáš Kubáň 2+2, Matěj Dostál 1+0, Radek Políšenský 1+0, Marek Viterna 0+1, Štěpán Král 0+1, Tomáš Škarpa 0+1

Branky + asistence FBK Jeseník (vs. Postřelmov): Lukáš Kubáň 2+2, Marek Viterna 2+1, Štěpán Král 2+1, Radek Políšenský 0+2, Lukáš Krmela 1+0, Tomáš Daniel 0+1

3.LIGA JUNIORŮ – skupina 7A, po 4.kole:

 1. TJ Postřelmov 8 bodů
 2. SK K2 Prostějov 6 b. (odehrána 2 kola)
 3. FBC Droždín 6 b. (odehrána 2 kola)
 4. FbC Asper Šumperk 6 b.
 5. FBK Jeseník 5 b.
 6. FBC Hranice 3 b.
 7. FBC Playmakers Prostějov 0 b.

Děkujeme partnerům FBK Jeseník za podporu: Město Jeseník, Unimed Jeseník, Promstal engineering, Domist montáže, Reptisk, Kover, Yeschips.

Autora foto: AK