VOX POPULI! Karel Mičánek: „Město staví nové pohraniční opevnění?“

Když jsem šel v neděli parkem kolem tenisových kurtů, objevil jsem, že pod IPOSem se staví nějaké obrovské betonové monstrum. Mohutná betonová stěna v rohu stavby nejméně 4 metry vysoká pokračuje vlevo dále do svahu až po silnici do parku, vpravo odděluje budovu zeměměřičů. Co to proboha je?

Pak jsem na to přišel. Nebude to pevnost, ale městem slibované parkoviště pro návštěvníky úřadu! Inu, za 10 milionů přece nebude nějaké normální, jednoduché parkoviště. Původní sice mírný, ale přece svah je nutné vyrovnat, aby tam mohla parkovat auta, podle projektu se jich tam má vejít něco přes padesát, to je kolem 200 tisíc Kč za jedno parkovací místo takže ať to stojí, co to stojí, kopec srovnáme! Ona to stejně nebude rovina jako na normálním parkovišti, ale jsme přece v horách, když napadne více sněhu, tak to holt budou mít řidiči trochu těžší, ale kdo by se o to staral. To městští úředníci opravdu nemohli vymyslet něco rozumnějšího? Vždyť za trochu více peněz mohlo město postavit montovaný parkovací dům (hlavně že v Jeseníku se ocelové stavby projektovaly a vyráběly řadu let), kde by se na poloviční ploše vešlo k zaparkování několikanásobně více aut.

Většina měst ( dokonce i v blízkém Šumperku) neřeší problémy s parkováním zabíráním dalších zelených ploch pro parkoviště, ale výstavbou parkovacích domů. Kdy se konečně dočkáme, že na radnici budou sedět rozumní úředníci, kteří alespoň někdy přijdou s nějakým novým nápadem? Tím ovšem nemyslím lanovku do lázní, či sáňkařskou dráhu.

Karel Mičánek