Mladší žáci z Jesenicka opět změřili síly v branném závodě “Táhneme za jeden provaz”

Krásné počasí si užili závodníci již tradičního branného závodu „Táhneme za jeden provaz“, který proběhl v pátek 8. června v areálu běžeckých tratí v bývalých kasárnách v Jeseníku. Závod pro mladší děti základních škol z celého Jesenicka uspořádaly složky integrovaného záchranného systému (Policie ČR, Hasičský záchranná sbor, Zdravotnická záchranná služba, Městská policie Jeseník) ve spolupráci s IPA Jeseník.

Na start se postavilo celkem 120 závodníků ve tříčlenných smíšených družstvech. Na trati dlouhé 2,5 kilometru bylo připraveno šest stanovišť, na kterých je čekala kromě vědomostních testů a fyzické zdatnosti i střelba na cíl. Na nejvyšším stupni vítězů stanuli v mladší kategorii (2. a 3. třída) žáci ZŠ Jeseník – Průchodní, druhé místo obsadili závodníci ze ZŠ Jeseník – B. Němcové a třetí místo patřilo studentům z Lipové – lázní. Ve starší kategorii (4. – 5. třída) obsadili první dvě příčky závodníci ze ZŠ Jeseník – B. Němcové, na třetím místě skončili svěřenci ze ZŠ Lipová – lázně. Výherci za své výkony obdrželi hodnotné ceny, které byly nakoupeny z příspěvku města Jeseník.

“Smyslem tohoto závodu bylo naučit děti společné komunikaci a spolupráci, jako je tomu u integrovaného záchranného systému, a dle průběhu akce se to zdařilo. Všichni se shodli, že se dopoledne vydařilo a hned na podzim se mohou těšit na další ročník starší závodníci,” konstatovala policejní mluvčí.

Zdroj a foto: PČR, autor: hP