VOX POPULI! Jiří Kuchta – „Jestliže rozhodčí neumí, nebo neovládá pravidla, měl by skončit.“

Již více jak třicet let trénuji fotbalová mužstva všech kategorií. Ale to, co jsem zažil v utkání v žákovské kategorii, jsem ještě nezažil. Žáci SK Lipová – lázně hráli v Supíkovicích.

Těsně před koncem prvního poločasu, došlo k zákroku domácího hráče, po kterém na hřišti zasahovala záchranná služba. Hráč domácích, dle našeho názoru, úmyslně došlápl našemu hráči do obličeje. Důsledkem je dvojnásobná zlomenina v obličeji a otřes mozku.

Po tomto zákroku, rozhodčí Marek neudělil hráči, který fauloval zcela evidentně, kartu a dle našeho názoru červenou. Jestliže rozhodčí Marek postupoval tímto způsobem, tak si kladu otázku, proč?! Je tím důvodem to, že rozhodčí Marek je příliš starý, anebo zavřel obě oči a raději nic neviděl? Ale zřejmě viděl, protože se osobně dostavil k matce hráče s omluvou.

Nevím, jestli si takto rozhodčí Marek představuje výchovu naší mládeže a dodržovaní pravidel fair play. Jestliže rozhodčí neumí, nebo neovládá pravidla, měl by skončit.

Já na rozdíl od rozhodčích, za svou činnost nemám žádné finanční ohodnocení. Jak potom mám žáčkům vysvětlit, že slušnost a ohled ke spoluhráčům, je to správné?

Jiří Kuchta, Trenér žáků SK Lipová – lázně