Jesenický spolek Sudetikus startuje novou sezonu kulturních a společenských akcí.

Farmářské trhy, slavnosti, ranní kluby a další akce pod taktovkou spolku Sudetikus opět obohatí různá zákoutí města Jeseník.

Stejně jako v loňském roce, i letos připravuje spolek akce s cílem oživit dění v Jeseníku a propojit jeho obyvatele. První ještě ryze zimní akcí, která takto proběhla, byl únorový Restaurant Day, festival pouličních chutí, který dovolí komukoliv na jedno dopoledne “otevřít svou restauraci”.

Nyní probíhají přípravy Velikonoční slavnosti, která 17. března tematicky propojí řemeslné trhy s lokálními výrobky i hosty z dalších krajů, s doprovodným kulturním programem a bude první letošní akcí v prostoru jesenického náměstí.

Velkým tématem je nově také oživení parku Smetanovy sady, který je předmětem řady diskuzí. “Chceme pomoci obnovit park jako místo, kam směřují kroky obyvatel města, aby si odpočinuli, načerpali nové síly a užili si společné chvíle s přáteli, ” vysvětluje Martina Seidlerová, předsedkyně spolku, vizionářka a produkční. Také proto chystá dubnovou akci Park žije!, která nejen oslaví jaro a činnosti s tímto obdobím spojené, ale také přinese ekologickou tématiku, nabídne zajímavý program pro různé skupiny Jeseničáků a ukáže na diskutovaný prostor chátrajícího letního divadla, které čeká na své oživení. Akce se koná ve spolupráci s organizací EduArt a ZŠ Fučíkova. Park žije se bude konat každý poslední čtvrtek v měsíci od dubna do září. Dalšími tématy budou např. divadlo, tanec a architektura.

Po celý rok probíhají také již zavedené diskuzní Ranní kluby, které se věnují lokálním tématům z oblasti rozvoje města, kulturních i společenských témat. Více informací o aktuálně probíraných tématech najdete na www.sudetikus.cz/rannikluby.

Martina Seidlerová

Akce v Jeseníku organizuje od roku 2014, po svém návratu z Mexika, kde si uvědomila, jak důležitá je starost o prostředí, ve kterém žijeme, dobré vztahy a spolupráce mezi lidmi. Díky jejímu nadšení vznikla v Jeseníku celá řada nových aktivit.

SUDETIKUS, z. s.
Zastoupený: Mgr. Martinou Seidlerovou

jesenicketrhy@gmail.com, 704 143 003

www.sudetikus.cz