Agresivní pomatenec z Uhelné přerazil ocelovou tyčí policistovi čelist, další útok zastavil výstřel z policejní pistole

police-officer-111115_1920

Dne 9. února v brzkých ranních hodinách bylo na tísňovou linku policie nahlášeno fyzické napadení otčíma 29letým mužem z Uhelné. Jako první na místo vyrazila hlídka z obvodního oddělení Javorník, která začala zjišťovat podrobnosti incidentu. Bylo potvrzeno, že muž napadl svého otčíma tyčí a kopanci. V momentě, kdy napadený muž a jeho družka přivolali policii, mladík se uzamkl v domě.

Na místo také dorazili policisté z prvosledové hlídky, kteří se snažili navázat komunikaci s podezřelým mužem. Ten však policistům vulgárně nadával, vyhrožoval a na výzvy nereagoval.

„Vhledem ke špatnému psychickém stavu muže se jeho matka obávala o jeho zdraví a život. Policisté se souhlasem majitelky rozbili skleněnou výplň vstupních dveří, vstoupili do neosvětleného domu, který začali se svítilnami prohledávat,“ popsala okolnosti, které předcházely výstřelu ze služební zbraně, mluvčí policie Tereza Neubauerová.

„Devětadvacetiletý muž byl schován za závěsem, zpoza kterého zaútočil s kovovou tyčí na jednoho ze zasahujících policistů. Policistu zasáhl do obličeje a způsobil mu frakturu čelisti a naštípnutí očnice s hematomem. Když se mladík rozmáchl i po druhém policistovi, ten použil služební zraň,“ dodala mluvčí.

Záchranáři javornické a jesenické posádky ZZS OK devětadvacetiletého muže, kterému kulka prošla spodní částí břicha a hýždí na místě ošetřili a pacient byl při vědomí převezen na ARO jesenické nemocnice. V současné době je zdravotní stav postřeleného muže údajně stabilizovaný.

Zákonné použití zbraně a postup policistů dále prověřuje Generální inspekce policejních sborů.

Devětadvacetiletý mladík si vyslechl obvinění ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě.

Autor JF

Zdroj: PČR

Foto: ilustrační

odpověďí k

 1. Jirka napsal:

  Ja ho lidsky chapu. Proste uz nemohl snest ten terror a ruplo mu v bedne. Klukovi psychiatrickou pomoc, policajtovi medaili, je to jeho prace a mel si davat bacha, ale zas nemuzem chtit po kazdym policajtovi, aby to byl superman ze zasahovy jednotky a otcimovi by mel nekdo polopate ukazat, jak se ma chovat. debil.

 2. mira napsal:

  tak proto musel zautocit nejakou tyci jak na otcima tak na poldu ne?? dobre mu tak ze ho ůostrelily debila

 3. mira napsal:

  jo a proto musel napadnout nejakou tyci jak otcima tak poldu ne?

 4. Emil napsal:

  Ono to ve skutečnosti bylo trošičku jinak.. Ten „pomatený“ 29letý kluk, zaútočil na otčíma , jelikož mu bil a zkopal psa tak, že za sebou tahal nohy a pes skončil na veterině, nemluvě o tom, že málem utýral i koně, proto „pomatený“ hoch zaútočil! Ale o tom se tady nepíše, jelikož zvíře asi nikoho nezajímá a není to důvod k jeho obraně, to že „pomatenec“ zaútočil na policisty je už druhá věc, neomlouvám ho, ale mít za otčíma takovou zrůdu, která terorizuje rodinu, nedivím se že hoch byl psychicky na dně! Tak to berte i z té druhé stránky, že to nebylo bez důvodu …

  • Karkulka napsal:

   Hmmm, za zmrzačeného psa jeden zmrzačený policista. Když si to přečte, tak ho ta čelist bude hned bolet míń a už se těší zpátky do práce…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.