Příspěvky v rubrice: Sport

Sportovcem roku 2017 okresu Jeseník se stala bikrosařka Romana Labounková

Okresní sdružení České unie sportu Jeseník a město Jeseník ve spolupráci s agenturou SPORT ACTION s.r.o. zabezpečilo v úterý dne 27. února 2018 vyhlášení ankety „Nejlepší sportovec okresu Jeseník za rok 2017“. Vyhlášení ankety proběhlo ve Velkém sále na ulici K.Čapka č.p. 1147 v Jeseníku (budova „Pentagonu“) od 18,00 hod. Slavnostní večer moderoval Radek Šilhan, v doprovodném programu vystoupili zpěvačka Brigita Klementová, artistické duo s žebříky a kužely. Akce se uskutečnila pod záštitou města Jeseník.

O nový olympijský sport byl v Jeseníku zájem

Na horolezecké stěně Gymnázia Jeseník zůstaly v neděli 12. listopadu po celý den dveře dokořán. Za nimi čekali členové spolku HOROLEZCI Jeseník s připraveným programem pro širokou veřejnost.

FUTSAL – Gamaspol se Slávií nezvládl závěr

Do Ostravy v rámci nejvyšší soutěže tentokrát dorazil úřadující vicemistr republiky. Slavia sice sezónu nezahájila podle svých představ, po několika dobrých výsledcích však již míří do horních pater prvoligové tabulky. Gamaspol rozhodně nemůže být spokojený s bodovým stavem svého konta a do utkání šel s cílem zaskočit velkého favorita.
Výkon v prvním poločase ovšem odhodlání z kabiny nepotvrdil a obhájce druhé příčky v něm herně dominoval.

Na jesenickém gymnázium se v příštím roce bude otvírat nový kmenový sport

Když vedení školy přemýšlelo, koho by oslovili, napadli je horolezci z Jeseníku. Protože sportovní lezení má v Jeseníku tradici v podobě reprezentantů jako je Petr Čermák nebo Honza Zbranek či další, mohlo by to pomoci tuto tradici rozvíjet. Je tedy dobré, že vše je připraveno a mládež bude moci tento sport studovat již v roce 2018/2019.

FOTBAL – Závěrečné venkovní utkání v dalekém Slavičíně se nepovedlo

Přes původní předpoklady odjelo nakonec do Slavičína torzo mužstva s jedním dorostencem v základní sestavě a druhým na lavičce. Domácí potrestali naše hrubé chyby.

SLAVIČÍN – JESENÍK 4 : 1

FUTSAL – Jeseník v bitvě o sever Moravy podlehl ocelářům

SKP Ocel Třinec – AC Gamaspol Jeseník 5 : 1 ( 2 : 1 ) 
Branky: Furik – Przyczko 2, Polášek 2, Samek

Severomoravské derby nabídlo souboj, který by měl do velké míry promluvit do sestupové matematiky.