Příspěvky v rubrice: Sport

O nový olympijský sport byl v Jeseníku zájem

Na horolezecké stěně Gymnázia Jeseník zůstaly v neděli 12. listopadu po celý den dveře dokořán. Za nimi čekali členové spolku HOROLEZCI Jeseník s připraveným programem pro širokou veřejnost.

FUTSAL – Gamaspol se Slávií nezvládl závěr

Do Ostravy v rámci nejvyšší soutěže tentokrát dorazil úřadující vicemistr republiky. Slavia sice sezónu nezahájila podle svých představ, po několika dobrých výsledcích však již míří do horních pater prvoligové tabulky. Gamaspol rozhodně nemůže být spokojený s bodovým stavem svého konta a do utkání šel s cílem zaskočit velkého favorita.
Výkon v prvním poločase ovšem odhodlání z kabiny nepotvrdil a obhájce druhé příčky v něm herně dominoval.

Na jesenickém gymnázium se v příštím roce bude otvírat nový kmenový sport

Když vedení školy přemýšlelo, koho by oslovili, napadli je horolezci z Jeseníku. Protože sportovní lezení má v Jeseníku tradici v podobě reprezentantů jako je Petr Čermák nebo Honza Zbranek či další, mohlo by to pomoci tuto tradici rozvíjet. Je tedy dobré, že vše je připraveno a mládež bude moci tento sport studovat již v roce 2018/2019.

FOTBAL – Závěrečné venkovní utkání v dalekém Slavičíně se nepovedlo

Přes původní předpoklady odjelo nakonec do Slavičína torzo mužstva s jedním dorostencem v základní sestavě a druhým na lavičce. Domácí potrestali naše hrubé chyby.

SLAVIČÍN – JESENÍK 4 : 1

FUTSAL – Jeseník v bitvě o sever Moravy podlehl ocelářům

SKP Ocel Třinec – AC Gamaspol Jeseník 5 : 1 ( 2 : 1 ) 
Branky: Furik – Przyczko 2, Polášek 2, Samek

Severomoravské derby nabídlo souboj, který by měl do velké míry promluvit do sestupové matematiky.

FOTBAL – JESENÍK – KOZLOVICE 4 : 3

Výborný fotbal, sedm gólů a konečně domácí vítězství. Kdo v neděli dopoledne i přes nepříznivé počasí dorazil na divizi v Jeseníku, určitě nelitoval.

HOROLEZCI – Den otevřených dveří

Chcete se dozvědět něco o horolezení. Máte zájem si zkusit vylézt lezeckou stěnu. Pak jsme tu 12. listopadu pro vás! Součástí dne je také přednáška Máry Holečka.