Příspěvky v rubrice: Aktuální zprávy

Začal veletrh Regiontour. Olomoucký kraj vsadil na propagaci Jeseníků

Atraktivní místa, regionální gastronomie či možnosti aktivního odpočinku v Jeseníkách – taková je hlavní nabídka stánku Olomouckého kraje na veletrhu Regiontour v Brně. Poprvé přitom spojil síly se sousedním Moravskoslezským krajem. Pod heslem „Společné Jeseníky“ oba regiony lákají turisty na to nejlepší, co nejvyšší moravské hory nabízí.

Na hory doveze lyžaře nový skibus

Kraj – Od minulého víkendu začal do Jeseníků vyjíždět nový skibus. S podporou Olomouckého kraje vozí lyžaře z Koutů nad Desnou přes Červenohorské sedlo do Jeseníku a zpět. Linka navazuje na vlakové přípoje z Brna a Olomouce.

Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2019

Ve dnech 27. ledna až 1. února 2019 se v pohoří Hrubého Jeseníku uskuteční jubilejní 25. ročník otevřeného mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji s názvem Winter Survival 2019. Vytrvalostní závod Winter Survival pořádá Generální štáb AČR a organizačně zabezpečuje Univerzita obrany. Mezinárodního závodu se zúčastní šedesát českých a zahraničních vojáků. Českou armádu bude reprezentovat 15 družstev. Z Německa, Polska, Rakouska a Slovenska přijede 5 armádních týmů.

Praha má dát jasnou odpověď ohledně budovy IPOSu

S novým vedením města se dávají do pohybu také jednání s ministerstvem práce a sociálních věcí o budově IPOS. Tento administrativní komplex takzvaný jesenický Pentagon využívají kromě úředníků města i pracovníci úřadu práce a České správy sociálního zabezpečení. A právě těmto složkám MPSV vyprší letos v červenci nájemní smlouva s městem. Přitom celá věc má daleko širší kontext.