Příspěvky v rubrice: Aktuální zprávy

KAREL MIČÁNEK – Ulice v Jeseníku – Jaroslava Ježka

Kde jí najít? Pokud jedete z města po ulici Lipovské na západ, pak hned za křižovatkou k nádraží a do lázní odbočte vlevo a jste na ulici Jaroslava Ježka. Ulice je to dosti frekventovaná, protíná Denisovu a Janáčkovu, po levé straně minete novou správní budovu firmy Fénix, vpravo sídlí silniční správa a ulice pak končí vjezdem do bývalé strojírenské firmy HARD (komu dnes patří, opravdu nevím, vlastníci se často mění). V historii města to pravděpodobně byla vždy ulice průmyslová, před válkou se jmenovala Bleiche- Strasse, volně přeloženo ulice Na bělidle.

Okresní lumpárny uplynulých dní

Podezření ze spáchání přečinu křivé výpovědi a nepravdivý znalecký posudek si převzali manželé ze Zlatohorska.

STAVEBNÍ PRÁCE SPORTOVNÍ HALY SKONČÍ NA JAŘE

Nová sportovní hala v Jeseníku nabývá reálné podoby. Je téměř hotový obvodový plášť včetně střechy a do poloviny prosince má být vše připraveno tak, aby se naplno mohly rozběhnout práce uvnitř budovy.

V Bělé pod Pradědem se převrátil nákladní vůz převážející klády

Vysoká škoda, až 400.000 Kč, byla způsobena při havárii nákladního vozidla.

Ve středu 6. prosince po čtvrté hodině odpolední jel 43letý řidič s nákladním vozem zn. Scania po lesní cestě v katastru obce Bělá pod Pradědem.

Další karambol na zasněžené vozovce

Škoda 80.000 Kč byla způsobena při dopravní nehodě v obci Hradec – Nová Ves. Devatenáctiletá řidička jela s vozem zn. Ford Focus směrem na Písečnou.