OSLAVY SVĚTOVÉHO DNE VODY V JESENICKÝCH LÁZNÍCH ZAHÁJÍ PAVEL ŠPORCL

Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku si tento víkend už počtvrté připomenou Světový den vody. Od pátku do neděle se tak můžete těšit na zajímavý program, jehož klíčovým tématem bude nepostradatelná součást našeho života – voda. Voda bude léčit, o vodě se bude hovořit, ve vodě se bude sportovat, ovšem tentokrát se bude i bruslit.

Od pátku 18. března do neděle 20. března se Priessnitzovy léčebné lázně opět připojí k připomenutí nezbytné role vody pro život. Na co se tedy můžete třetí březnový víkend v Jeseníku těšit? Slavnosti v pátek zahájí vskutku mimořádný koncert Pavla Šporcla s cikánskou cimbálovou kapelou GIPSY WAY ENSEMBLE. „Během celého prodlouženého víkendu si můžete poslechnout přednášky o tradičních Priessnitzových procedurách, o obnově pramenů na Studničním vrchu nebo se přímo zúčastněte komentované procházky po jeho svazích se znalcem jesenických pramenů Jiřím Glabazňou,“ zve do jesenických lázní jejich obchodní ředitel Tomáš Rak.

DSC_0787V lázních se však o vodě nebude jen debatovat. Zúčastnit se můžete lekce aqua ZUMBA nebo speciálního Aqua GRÄFENBERGWALKINGU. Tradiční Priessnitzovy pololázně, skotské střiky a všechny druhy koupelí můžete po celý víkend absolvovat s akční 20% slevou.

Víkendový program myslí i na děti. V sobotu jsou pro ně připraveny hrátky ve vodě, zábavný program Krejčíka HONZY, ale i nedělní školička bruslení. Právě díky stále panujícím nízkým teplotám se můžete v neděli těšit na bezplatný celodenní program na lázeňském kluzišti. Dopoledne bude led patřit rodičům s dětmi, po poledni je vystřídá exhibiční hokejové utkání. „S třetí hodinou odpolední propukne na ledě netradiční závod. Účastníci si budou moci vyzkoušet náročnost biatlonového boje,“ uzavírá Tomáš Rak. Nedělní den vyvrcholí diskotékou na ledě a divadelní komedií Patricia Villabolose Kdo se bojí postele.

mz_den_vodytupa_brusle

Více se o programu dozvíte na www.priessnitz.cz.

Autor: V.J.