VOX POPULI – „Když se mládež baví“

NASTLÁNO!!!

V redakční poště nám tentokrát přistály fotografie zachycující odpudivý nepořádek po „páteční párty“ několika skupinek výrostku v parčíku na náměstí Hrdinů. V parčíku, který by měl v centru města sloužit například studentům, seniorům nebo maminkám a jejich dětem. Jenže kdo by chtěl relaxovat nebo si hrát uprostřed smetiště?

„Obracím se na vás jako na zainteresované strany, které jsou schopny dlouhodobě neutěšitelnou situací v této lokalitě řešit.“ vyzývá občan ve svém dopise (doplněným autentickými fotografiemi) vedení radnice a městské policie. Pro Jesenické noviny on-line dále vysvětlil:  „Mám okna přímo do parku a tím docela přesný přehled. „Párty“ probíhala asi od pátku 19:00 až do 01:00 (sobota), které se účastnilo odhadem zhruba 50 „mládežníků“ a většina nezletilých. Mně osobně nevadí, že popíjejí a ničí si vlastní zdraví, ale vadí mi  ten neskutečný nepořádek, který tam vždy zůstane. Bohužel tato situace se opakuje od jara do podzimu vždy v pátek či sobotu. Pokud je teplo, jako včera, a pokud zrovna probíhá akce v Mlýnici, je park pokaždé plný. Mám pocit, že městská policie ten to nešvar moc neřeší.“

V sobotu jsme požádali o vyjádření městskou policii. Zajímalo nás, zda strážníci v uvedený den v lokalitě na náměstí Hrdinů zasahovali a jestli by bylo možné pomocí kamerového záznamu lokalizovat výtržníky?

Zatím jsme odpověď neobdrželi.

Autor: JF

Zdroj a foto: autor je redakci znám