Senioři se budou po Jeseníku „prohánět“ taxíky!

Jeseničtí senioři dostanou na podzim od firmy OK TAXI Jeseník milý dárek.

Firma od letošního listopadu začne provozovat tzv. SENIOR TAXI, a proto jeseničtí senioři budou jezdit za výrazně zvýhodněné jízdné. A tím to údajně zdaleka nekončí.

Pokud je to pravda, tak to už se moc těším. Sice to není moc daleko, ale od nás z penzionu, když potřebujete něco vyřídit na úřadech, musíte z kopce na kopec a to už pro staré nohy není. Veřejnou dopravu Jeseník nemá a asi nikdy mít nebude, tak je moc fajn, že to konečně někoho napadlo,“ uvedla obyvatelka domova pro seniory z Beskydské ulice, která nechtěla být jmenována.

První vůz firmy OK TAXI Jeseník - rok 2002

První vůz firmy OK TAXI Jeseník – rok 2002

Zeptali jsme se té nejpovolanější, Jany Fantové z OK TAXI Jeseník, o co vlastně jde?

Od samého začátku jsou senioři našimi věrnými klienty a my se jim vždy snažíme vycházet vstříc, jak to jen jde. Nový projekt SENIOR OK TAXI bude ale něco daleko víc. Rozhodli jsme babičkám a dědečkům udělat tu úplně nejnižší cenu, která bude možná, a proto v jejich případě bude konečná částka tvořena jen z nezbytných provozních nákladů. Jednoduše, nebudeme mít na jízdě sebemenší zisk!

Tomu nerozumím, vy budete podnikat, ale bez zisku?

V případě seniorů ano! Díváte se na mne, jako kdybych se zbláznila? 🙂 Jsme úspěšná firma, která se rozvíjí a rozrůstá. Samozřejmě na začátku, když nás nikdo neznal, byla důležitá a stěžejní reklama. Dnes jsme se dostali do stádia, že reklamu až tak moc nepotřebujeme. Firma má v současné době takový kredit a mezi lidmi dobré jméno, že si to dělá reklamu samo. Jednoduše jsme se rozhodli, že místo financování reklamy a billboardů dáme tuto částku do něčeho smysluplnějšího a napadlo nás zlevnit. Jenže zlevnit o korunu všem nemá smysl a nikdo si toho ani nevšimne. Tak co kdybychom zlevnili pouze omezené skupině – seniorům, a to o tolik, co to jen půjde? Sedli jsme si, spočítali a vypadá to opravdu zajímavě.

Zákazníci z řad seniorů jsou pouhým zlomkem všech našich zákazníků, takže i z toho důvodu si to můžeme dovolit.

rok 2005

rok 2005

Proč zrovna senioři, jsou zde i jiné skupiny sociálně slabých?

Víte, většina seniorů celý život poctivě a těžce pracovala. To, že jste senior, není Vaše rozhodnutí a ani lenost (nezaměstnatelní) nebo slabost (závislý), to je prostě fakt, který čeká každého z nás. Tito lidé si opravdu pozornost a pomoc zaslouží. Navíc jsou častou obětí různých „šmejdů“. Samozřejmě pokud to bude vycházet a fungovat, tak další, kterým bychom chtěli vyjít vstříc, by byly maminky s malými dětmi, ale o tom třeba do roka a do dne.

A co kouzelné zaklínadlo, bez kterého dnes už snad vůbec nic nefunguje – dotace?

Ano, to nás taky napadlo, proto aby byla sleva ještě větší, začali jsme hledat nějaký vhodný dotační projekt. Bohužel jsme zjistili, že senioři nejsou pro většinu sociálních projektů „vhodně sociální“ a zatím se nám nedaří. Ale to neznamená, že se do podzimu vše k lepšímu nezmění.

rok 2006

rok 2006

Říkáte co nejlevnější, napadá mne město – sociální odbor?

V současné době jsme předběžně jednali s vedoucím odboru sociálních věcí a zdravotnictví Jiřím Kovalčíkem a místostarostkou Zdeňkou Blišťanovou, kteří jsou nápadu nakloněni, a hledáme cestu, zda město nemá nějaké možnosti, jak pomoct dobrému nápadu. Bohužel k mému zděšení se ve vedení města našli i tací, kteří naši nabídku seniorům vnímají jako „konkurenční“ městu!? Město prý údajně plánuje spustit podobný projekt v roce 2016. V tuto chvíli odpůrci sami nic konkrétního nemají a z reakcí jsem pochopila, že problematice vůbec nerozumí.

Tak to nás zajímá, můžete jmenovat?

To je zbytečné a ta jména už po příštích volbách stejně nebudou aktuální!

rok 2007

rok 2007

Vrátíme se tedy k tématu. Za jakou cenu budou senioři jezdit a v čem bude rozdíl oproti běžnému taxi?

Cenu vám v tuto chvíli ještě neřeknu, protože pořád není konečná. Rozdíl oproti běžnému taxi je snad na první pohled jen v nápisu na dveřích. Zásadní budou zbrusu nové velkokapacitní vozy. Prostorné, aby se tam vešel i invalidní vozík nebo kočárek, pohodlné, aby se dobře nastupovalo a vystupovalo. Na první tři jsme v těchto dnech udělali u výrobce objednávku a složili zálohu.

Můžeme vědět, jaké to budou?

To je překvapení, ale určitě je nepřehlédnete.

rok 2010

rok 2010

Auta nejsou všechno, co dál?

Zásadně se změní pracovní náplň řidičů, ale to bych zatím nerozebírala, snad jen že samozřejmostí bude asistence a doprovod.

Takže jestli to chápu dobře, vyhradíte jednoho řidiče a ten se zákazníkům z řad seniorů bude věnovat?

Pochopil jste to jako někteří z radnice – špatně! Dnes máme tým lidí, kteří mají rozdělené směny, tak aby si všichni dostatečně odpočinuli, ale aby pokaždé byli dva k dispozici. Od podzimu přijmeme další dva řidiče, protože jinak by se projekt nedal zvládnout. Vycházím z 13leté praxe a zkušenosti a proto budeme na směnu od podzimu stavět tři řidiče. Běžný zákazník nebude omezen, a naopak v případě zvýšeného zájmu ze strany seniorů, aby byly zajištěné dostatečné kapacity. Jeden člověk by to nezvládl a vše by skončilo fiaskem.

rok 2012

rok 2012

Stejně nechápu, jak to může fungovat?

Od samého začátku děláme věci jinak, až jsme tím pro okolí podezřelí, ale vždy to fungovalo. Nerada bych se pletla, ale i tentokrát to vyjde. Pokud mohu závěrem něco říct, tak bych touto cestou ráda upozornila, že v září budeme dělat výběrové řízení na dva nové řidiče, proto pokud by měl někdo poctivý a pracovitý zájem přidat se k našemu týmu, stačí poslat životopis na emailovou adresu oktaxi@email.cz.

Kdy a jak se senioři dozví o spuštění a pravidlech této zajímavé akce?

Představení projektu plánujeme na dny seniorů, které se uskuteční na náměstí TGM v Jeseníku ještě letos na podzim. Do té doby musíme ještě spoustu věcí zrealizovat a připravit, aby vše od samého začátku bezchybně fungovalo. Samozřejmě novinky a aktuality z naší firmy najdete na našem webu www.taxiok-jesenik.cz

Listopad 2015

Listopad 2015

Děkuji za rozhovor a redakce i všichni senioři z Jeseníku Vám držíme palce!

Také děkuji a přeji krásný den. Jana Fantová

Autor: PR

OK TAXI